Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

hmmmm

 

u mnie na MSI Cyclone pamieci poszly na 2340Mhz(4680Mhz)... i zabrakło skali do dalszego OC :/ oczywiscie bez artow, wzrost o ~18fps w tescie, ktory widac(1000x700, 32xMSAA). Oc samym memek

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez userus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm

 

u mnie na MSI Cyclone pamieci poszly na 2340Mhz(4680Mhz)... i zabrakło skali do dalszego OC :/ oczywiscie bez artow, wzrost o ~18fps w tescie, ktory widac(1000x700, 32xMSAA). Oc samym memek

 

skala jest wieksza w nVidia Inspector ale niestety duzo nie pomaga

 

MSI GTX460 768MB Cyclone

3Dmark Vantage Pscore GT1 (CPU i5 750 2.66GHZ)

900(1800)/1800 GT1 44.01fps

900(1800)/2000 GT1 45.32fps

900(1800)/2200 GT1 45.97fps

900(1800)/2340 GT1 46.53fps (lekkie arciki juz widac)

900(1800)/2400 zwiech ;p

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie i szybka odpowiedź. Brać Gigabyte;a od ESC ? Wystarczy, że kliknę na potwierdzam. Karty w sklepach powoli drożeją, i powoli zaczyna ich brakować. Myślałem nad GTX 470. Pogram sobie teraz w Crysisa przy 1680x1050 ? Nie liczę tu na AA, ale obecnie mam 23 klatki na 8800GT. I do tego w innych grach zaczyna sie dławić powoli... Half Life 2 Cinematic Mod 10 momentami zaczyna zwalniać do 35 FPS co mnie również wcale nie zadowala...

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż już za późno. Zamówienie złożone... Nie wiem zresztą jak na to zareagują nasi handlowcy. Cena może spaść, ale nie koniecznie tyle ile zapowiada Nvidia. Do tego widze problem z dostępnością tego Gigabyte'a. Najwyżej stracę te 100 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mamy myśleć ? To dobra i wydajna karta w przystępnej cenie. Jak masz wątpliwości czy procesor za słaby to od razu napiszę, że nie jest wystarczający do tej karty. Przyrost wydajności będzie spory. W zależności co masz za kartę obecnie ;)

 

 

Podaj resztę konfiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie i szybka odpowiedź. Brać Gigabyte;a od ESC ? Wystarczy, że kliknę na potwierdzam. Karty w sklepach powoli drożeją, i powoli zaczyna ich brakować. Myślałem nad GTX 470. Pogram sobie teraz w Crysisa przy 1680x1050 ? Nie liczę tu na AA, ale obecnie mam 23 klatki na 8800GT. I do tego w innych grach zaczyna sie dławić powoli... Half Life 2 Cinematic Mod 10 momentami zaczyna zwalniać do 35 FPS co mnie również wcale nie zadowala...

 

Między 88gt a 260gtx jest duża różnica , to przy 470gtx będzie kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mamy myśleć ? To dobra i wydajna karta w przystępnej cenie. Jak masz wątpliwości czy procesor za słaby to od razu napiszę, że nie jest wystarczający do tej karty. Przyrost wydajności będzie spory. W zależności co masz za kartę obecnie ;)

 

 

Podaj resztę konfiga.

 

Q6600 chodzi teraz na 2,7ghz na obniżonym napięciu(max to 3,6ghz ale na 1,5v), w środku obecnie jest gf8800gt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.0 ghz w zupełności wystarczy. 1.5 v proca nie zabije, ale to jednak troszkę sporo. Ja tam na Twoim miejscu bym brał. Ale poczekaj jeszcze z miesiąc. Może faktycznie ceny pójdą mocno w dół i uda Ci się wyrwać za 700 zł. Nie sądzę, by wersja 1 GB staniała więcej niż 100 PLN. Zobaczymy zresztą co na to odpowie AMD. Jak obniży znacznie ceny 5830 to Nvidia też pewnie nie będzie czekać. Może być ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sorki, że ale nie mam czasu czytać całego topicu. Krótkie pytanko - ile GTX 460 jest szybszy od GTX 260?

 

Całego czytać nie musisz ale pierwszy znaleziony test Ci wszystko powie http://www.anandtech.com/show/3809/nvidias-geforce-gtx-460-the-200-king/15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko...

Gigabyte gtx 460 1 gb ma mozliwosc podnoszenia napiecia gpu czy nie ?

Czytalem sprzeczne opinie i w koncu sie pogubilem.

Mam juz kupiona karte tylko czekam na dostawe i chcialbym juz miec niejakie rozeznanie w sprawie OC.

Przecierz nie zostawie tak fajnie chlodzonej karty bez podkrecania :D

 

Aha i jeszcze jedno pytanko...

Czytalem tez, ze chlodzenie gigabyta na tej karcie obejmuje tylko polowe ilosci kosci pamieci czyli 4 z osmiu.

Czy to prawda?

W takim ukladzie OC pamieci w polowie chlodzonych jest ryzykowne.

 

EDIT: mam jeszcze jadna prosbe do uzytkownikow karty gigabyte gtx 460 1 gb.

Czy znajdzie sie ktos uprzejmy i zgra bios karty na dysk i da go na forum ?

Chcialbym sobie potrenowac na sucho OC i inne ustawienia.

 

Bios mozna zgrac programikiem gpu-z klikajac malenki znaczek pod logo nvidi i zapisac bios do pliku.

 

Dzieki.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie zapewne da się regulować programowo. Badałem dokładnie układ PCB na plecach karty na screenach i poza na oko drobnymi zmianami w sekcji zasilania jest właściwie identyczny.

 

To, że kości pamięci są w połowie chłodzone w niczym nie powinno przeszkadzać, w końcu na swoich kartach mam "gołe" kostki i kręcą się bez problemu. Poza tym tak czy siak kości są owiewane przez wentylator.

 

Biosu i tak na tę chwilę nie da rady edytować - Nibitor tego nie obsługuje.

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha powiadasz, ze nibitor 5.7 jeszcze nie wspiera gtx 460.

Trza bedzie poczekac.

Czytalem pare wypowiedzi na temat zmian napiec gpu w gtx 460 i pisano, ze suwaczek w msi afterburner jest nie aktywny dla tej wartosci, z kolei widzialem jedna fotke, gdzie facet pokazuje gpu-z oraz wykrecona gtx 460 przy podniesionym napieciu wlasnie w msi afterburner.

W koncu nie wiem jak jest na prawde.

Oczywiscie mowa o gigabyte gtx 460 1 gb.

 

Dobra.

Dzieki za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie znalazlem :)

Zobacz, tutaj jest odblokowany suwaczek napiecia gpu i mysle, ze dobrze prawisz wspominajac odblokowanie tej opcji w wlasciwosciach afterburnera.

 

http://www.trizzeo.com/assets/goldentiger/gtx460470compareoc.jpg

 

Jezeli ta malenka karta tak ladnie wypada w kombustorze, to ja bede zadowolony.

Za 700 zl bede miec karte o 20 % wydajniejsza niz mialem (gtx 285) a w dodatku nowe dx i inne instrukcje.

A najlepsze jest to, ze gtx 285 sprzedalem od reki za 730 zl juz w czoraj :D

 

Tak... tylko czekac na takie cus:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na razie anulowałem zamówienie i czekam na lepsze czasy ;). Za to przybył nowy zasilacz. Teraz raczej nie muszę się obawiać czy starczy, a co potem etc. Raczej to jednak będzie GTX 460 1GB. Może do tego czasu pojawią się w końcu Cyclony od MSI w wersji 1 GB. Jak na razie ich nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyclon 768 mb jest ciekawy.

Z tego co widzialem max temperatury uzyskuje rzedu 55 st C !

Kreci sie wysoko tylko szkoda, ze jednak jest okrojony.

W koncu to 8 ROP i 64 bit na szynie mniej niz w wersji 1 gb.

 

Aha... mam jeszcze paytanie.

Dla czego gpu-z pokazuje 224 shadery dla karty gtx 460 skoro ma wiecej ?

Blad odczytu czy jak ?

 

Dołączona grafika

 

Heh... wyszedl blok na gtx 460 za 110 dolarow :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...