Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu sprawdzałem w Gralu i mieli tylko wersje 768 MB. Widać karty zaczynają się pojawiać, albo ja wcześniej ją przeoczyłem. Jak pytałem się w innym sklepie to dostałem odpowiedź, że hurtownie mają dostać te wersje 1GB z tym chłodzeniem dopiero w sierpniu. Jak cena spadnie lub się utrzyma na podobnym poziomie to biorę bez wahania ;) Zresztą Gigabyte to też dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Kontynuując kwestie spraw technicznych, to co ktoś powie na to? - Geforce GTX 460: Dual-strike against the Radeons - Nvidia, Geforce, GTX 460, DirectX 11, graphics card - PC Games Hardware

 

Chodzi mi o tabelkę i wartości pixel fillrate dla GF100 i GF104.

 

"Now, in case you're wondering as to why we are listing much lower pixel rates than most other websites: The connections between the shader engine and the ROPs is only 2 pixels per clock wide per SM, thus in a 7 SM-part, only 14 pixels may pass any given cycle."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem 460 GTX 1GB jednak nie wiem czy warto dopłacać do wersji podkręconych przez producenta mam tu na uwadze Palita Sonica i jego wersje podkręcona Platinium lub adekwatnie Gainwarda GS i GS GLH. Czy poza selekcją GPU dokonywaną przez producenta układ zasilania w kartach jest taki sam czy tez wykastrowany, chodzi mi o możliwość podkręcania po dovoltowaniu softwareowym chłodzenie powietrzem. Co ewentualnie jest gorsze pamiątki? Palita bez OC mogę mieć za mniej niż 800zl zostało by na nowe dyski:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Zwykły Sonic owszem, bo ma słaby radiator. Platinum ma miedziany rdzeń i heatpipe-y, tak samo jak Gainward GS i GLH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zakładasz inne chłodzenie to spokojnie sam wykręcisz do wersji GS czy GLH bądź wyżej. Jeśli nie to miej na uwadze że zwykły Sonic ma czarnego małego klocka,który robi za radiator :D ,do tego jest głośny i wykręcenie go chociażby na 900/1800/4000 będzie możliwe pewnie z wentylem na 100%. U mnie już na 800 robiła sie suszara i grzejnik dlatego poszedł pod wode a chłodzenie Palita do pudła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiles caly blok za 110 dolarow czy osobny tylko na gpu ?

 

Juz lepiej, zeby Szamtu kupil cos od cyclona lub gigabyta.

Najcichsze i najlepiej krecace sie karty.

Cena gigabyta jest z tego co widzialem najatrakcyjniejsza a chlodzenie jest swietne i ladne w dodatku.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gigusiem wole być ostrożny, mam 260 OC od nich i ma okrojony układ zasilania i (...), nie wiem czy w 460 tez czegoś nie ucieli w końcu cena musi się pokrywać z tym co w środku przecież to nie Mercedes;)

 

Pewnie wezmę GS, po podmianie biosu powinno być całkiem cicho, a na powietrzu szaleństwa nie będzie. Dzięki za odpowiedzi co do Palita.

Edytowane przez Shamtu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gigusiem wole być ostrożny, mam 260 OC od nich i ma okrojony układ zasilania i (...), nie wiem czy w 460 tez czegoś nie ucieli w końcu cena musi się pokrywać z tym co w środku przecież to nie Mercedes;)

Test 4 kart GeForce GTX 460. Gigabyte GeForce GTX 460 OC. Benchmark.pl

 

Ja tu widze bardzo pochlebne opisy tego gigusia.

Oczywiscie kazdy sobie rzepke skrobie...

Ja sie zdecydowalem na gigusia 1gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiles caly blok za 110 dolarow czy osobny tylko na gpu ?

 

 

Osobny F2G,w życiu nie wydam na FC w cenie prawie połowy karty. Mam blok, na pamięciach i sekcji radiatorki z S1 plus nawiew 120mm i 80mm bezgłośny na 7v.

 

ps.

Bench z dema Mafia II bez APEXu,med,high.Sprzet z podpisu.

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez bobrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta mafia jakas chora jest....

Co widze jej wyniki to jest tam min fps nie wiekszy niz 10 :blink:

Mozliwe, ze to jest akurat chycone przy samym starcie, ale....

 

Chetnie zobaczylbym AvP w dx 11, bo akurat mam tą gre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok demo ma coś zwalone z physxem i jest on liczony tylko przez cpu, czyli procek dostaje całą fize do liczenia. Na forum 2kGames już o tym jest i najlepsze jest to że physx który się instaluje z mafią przestawia to dla wszystkich gierek np. w Metro2033 też jest slideshow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tak właśnie jest jak dowalają do gier różne instalki PhysX-ów, DirectX-ów itp itd. Niech chociaż się pojawi pytanie "czy chce Pan zainstalować xxx", w końcu nie każdy jest kumaty, ale przeważnie instalki gier potrafią narobić większego syfu niż nie jedna lama.

 

Mnie nie raz ciarki przechodzą jak widze pop-upy typu "installing DirectX", Bóg wie czy faktycznie to coś zmienia czy tylko sprawdza wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test 4 kart GeForce GTX 460. Gigabyte GeForce GTX 460 OC. Benchmark.pl

 

Ja tu widze bardzo pochlebne opisy tego gigusia.

Oczywiscie kazdy sobie rzepke skrobie...

Ja sie zdecydowalem na gigusia 1gb.

 

Daj znać jak się sprawuje Twój giguś może nie polecieli tym razem w kulki, cena zachęcająca w porównaniu do konkurencji i dwa wiatraki wiec teoretycznie powinno być ciszej, tylko czy wiatrakami w giga steruje BIOS/karta czy chodzą same sobie ze stałymi obrotami, może ktoś coś wie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zamienię mojego 5770 na 460 192 bit. Chciał bym jednak cichą i możliwie tanią sztukę.

 

Z testu powyżej widzę dwóch faworytów Gigabyte widziałem za 734zł z dwoma wentylkami i MSI Cyclone za 769zł.

 

Czy inna tańsza karta jest równie cicha i czy te są w praktyce w idle niesłyszalne czy to tylko mniejszy hałas? Jak to wygląda?

 

Edit: error ;)

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morze zamienię mojego 5770 na 460 192 bit. Chciał bym jednak cichą i możliwie tanią sztukę.

 

Z testu powyżej widzę dwóch faworytów Gigabyte widziałem za 734zł z dwoma wentylkami i MSI Cyclone za 769zł.

 

Czy inna tańsza karta jest równie cicha i czy te są w praktyce w idle niesłyszalne czy to tylko mniejszy hałas? Jak to wygląda?

 

sparkle mialem w rekach i cichutka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...