Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Cyclon od msi jest ladny tylko nie ma chlodzonej sekcji zasilania i ani jednej pamieci.

Wszystko gole.

Trza by jakies malutkie radiatorki nakleic.

W gigabycie 1 bg jest oryginalnie radiator na zasilaniu i polowa pamieci jest chlodzona.

Tutaj nalezaloby dac radiatorki na 4 pozostale kosci pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i wziąłem Gigabyte 1GB, karta naprawdę jest cichutka i chłodniutka. Przy tym co w opisie w smarkach 2006 wyszło 23767 Narazie mało testowane ale zobaczymy co da się na powietrzy wyciągnąć w upalne dni:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i wziąłem Gigabyte 1GB, karta naprawdę jest cichutka i chłodniutka. Przy tym co w opisie w smarkach 2006 wyszło 23767 Narazie mało testowane ale zobaczymy co da się na powietrzy wyciągnąć w upalne dni:)

 

Masz juz w domku karte ?

Kurcze napisz cos wiecej, bo ja juz doczekac sie nie moge :)

Jak z regulacja napiecia gpu ?

Radiator robi sie goracy pod obciazeniem czy jest raczej mocno cieply a rdzen jest goracy ?

Takie cos by swiadczylo, ze pipki faktycznie siedza w bloku aluminium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulacja napięcia wisi na max 1,087V ale od czego mamy przerobione biosy:) Co do ciepła radiatorów to ciężko powiedzieć bo karta przykryta jest dwoma wentylatorkami w plastikowej półobudowie i ciężko palca tam włożyć, zamącałem jedynie rurki i były cieplutkie. Po 3 rundach smarka temp max zarejestrowana przy otwartej budzie 70c dla GPU ( w pokoju 27-28c - cieplutko), wiatrak chyba nie przekraczał 60. Jutro wrzucę jakieś screeny z katowania i zobaczymy co przy 1.087 można zdziałać z GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Panowie problem a może nie ?? Kupiłem gigusia 1gb oc. Rozczarowały mnie wyniki 3dmarka 2006 zaledwie 12664pkt :(( Powiedzcie czy proc może aż w takim stopniu chamować tą kartę czy to jakaś inna przyczyna ?? Proc chodzi na 3GHz.

Ewentualnie czy da dużo zmiana proca na Q8300 i podkrecenie go do 3GHz.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia 3dmarka jak i sterów domyślne, nic nie zmieniane. Po zakupie odinstalowane stery od starej karty, włożona nowa karta i instalacja najnowszych sterów. W czasie grania wentylatory na karcie chodzą tak jak w 2d czyli nieslyszalnie (gra Bad Company 2 czyli wymagania ma spore). Wogóle nie słychać żeby się spociła :) Na 9600GT mialem na tym konfigu koło 11000 tys pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia 3dmarka jak i sterów domyślne, nic nie zmieniane. Po zakupie odinstalowane stery od starej karty, włożona nowa karta i instalacja najnowszych sterów. W czasie grania wentylatory na karcie chodzą tak jak w 2d czyli nieslyszalnie (gra Bad Company 2 czyli wymagania ma spore). Wogóle nie słychać żeby się spociła :) Na 9600GT mialem na tym konfigu koło 11000 tys pkt.

 

A w grach karta dziala dobrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie testowałem w Tej jednej. W sumie to dla niej głupi zmieniłem kartę. Jest szybciej ale szoku jakiegoś to nie ma. Generalnie to jestem niezadowolony ze miany ;/ Aha dodam że test 3dmarka robiłem na win 7 pro 64. Ma ktoś tą kartę na dc albo c2d i może zrobić test ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój procesor Pentium Dual Core E5200 OC podkrecony na 3Ghz jest zasłaby na ta karte graficzna i dla tego masz taki słaby wynik

Najlepiej miec jakis lepszy procesor 4 rdzeniowy np Intel Q6600 i to podkrecony lub i5 ewentualnie Phenom II x4 955 , wtedy wykozysasz w pełni moc GTX460

 

Co do GTX460 sam planuje kupic gainwarda lub gygabyte wersje 1 Gb

Ale musze wymienic procka na Phenom II x4 955 lub X6 1055 ewentualnie i5

Doradzi ktos co lepiej wybrac???

Edytowane przez Ksemar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie testowałem w Tej jednej. W sumie to dla niej głupi zmieniłem kartę. Jest szybciej ale szoku jakiegoś to nie ma. Generalnie to jestem niezadowolony ze miany ;/ Aha dodam że test 3dmarka robiłem na win 7 pro 64. Ma ktoś tą kartę na dc albo c2d i może zrobić test ??

 

w piatek wieczorem bede mogl pusic ci to na DC @2.8ghz

dam wtedy screeny

 

pamietaj ze gry to nie marki .. i proc w 3dmarku da Ci duzo pkt a w grach juz sporo mniej FPS

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Panowie problem a może nie ?? Kupiłem gigusia 1gb oc. Rozczarowały mnie wyniki 3dmarka 2006 zaledwie 12664pkt :(( Powiedzcie czy proc może aż w takim stopniu chamować tą kartę czy to jakaś inna przyczyna ?? Proc chodzi na 3GHz.

Ewentualnie czy da dużo zmiana proca na Q8300 i podkrecenie go do 3GHz.

 

Pozdrawiam.

 

Q8300 to kastrat i nie warto w niego inwestowac.

Juz lepiej q6600 lub q9450 i wyzej.

W sumie taki e8400 ocniety na 4,0 ghz dalby rade wyciagnac z 20 K w marku 06.

Ciekawy jestem czy ktos ma taki zestawik i ile wyciagnal w marku 06.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w piatek wieczorem bede mogl pusic ci to na DC @2.8ghz

dam wtedy screeny

 

pamietaj ze gry to nie marki .. i proc w 3dmarku da Ci duzo pkt a w grach juz sporo mniej FPS

 

Będę bardzo wdzięczny. Ewentualnie jutro pobawię się w podkręcenie wyżej tego e5200 zobaczymy co da się osiągnąć. Jeżeli będzie kiepsko to zmieniam na quada albo cała platformę na i5/i7, mam nadzieje że coś konkretnego mi doradzicie. Ok idę spać.

 

A co do q8300 to kastrat również do gier ??

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie taki e8400 ocniety na 4,0 ghz dalby rade wyciagnac z 20 K w marku 06.

Ciekawy jestem czy ktos ma taki zestawik i ile wyciagnal w marku 06.

Widziałem test na innym polskim forum Gainward GTX 460 Golden Sample 1 GB @ 820/4000 na procku X3440@3.9Ghz, ogolny wynik w Vantage 19559, za samą grafę - 16058. W 3DM06 - 24085pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale musze wymienic procka na Phenom II x4 955 lub X6 1055 ewentualnie i5

Doradzi ktos co lepiej wybrac???

i5 719zł

PII 555 332zł.

Ewentualnie selekcja 555 za ok +50zł masz pewność, że są cztery rdzenie sprawne.

 

Ale ogólnie nie wydaje mi się, żeby od samego proca był aż tak duży spadek wydajności. Może karta jest walnięta, możesz ją sprawdzić na innym sprzęcie? Ja tak ostatnio się biłem z moim radkiem w końcu się okazało, że jego wina, a już wszystko podejrzewałem, od nowego zasilacza po płytę główną.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że karta jest jednak sprawna, została kupiona bezpośrednio w hurtowni. Z niecierpliwością czekam na wynik "Chaosa" i będę wtedy działał. Możliwość sprawdzenia mam na kompie z i7 860. Jeżeli to proc to już się nastawiłem na zmianę całej platformy, najprawdopodobniej na i7 choć wolał bym tego uniknąć. Jak wrócę z pracy to zrobię jeszcze test w vantage zobaczę ile pkt ma sama grafa.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Widziałem test na innym polskim forum Gainward GTX 460 Golden Sample 1 GB @ 820/4000 na procku X3440@3.9Ghz, ogolny wynik w Vantage 19559, za samą grafę - 16058. W 3DM06 - 24085pkt.

 

Czyli nie ma fizycznie możliwości żeby to proc powodował spadek wyniku o połowę. Na GTX 260 miałem coś ponad 15k na PDC E5200 @ 3.5 GHz (grafa Gainwarda 625/1350/2200), ponad 19k na i5-750 @ 3.6 GHz. (grafa Gigabyte 678/1512/2500).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak karta chodzi na porzadnym procesorze i jak wynik mocno zalezny jest wlasnie od cpu:

 

Przy I7 3.5 ghz gtx 460 osiaga tyle:

 

Dołączona grafika

 

Widac jak mocniejsze karty nie moga dac wyzszego wyniku z powodu procesora.

 

Sorry za takie wklejanie fotki, ale link nie dziala a w ogole siedze na karcie z 1mb pamieci i nie moge sobie poradzic z rozdzielczoscia ekranu.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie wiem, mam mętlik. Jedni piszą, że coś mam skopane drudzy, że to jednak proc. Z tego co pamiętam ten e5200 kręciłem koło 3,4 - 3,5 zobaczymy jaki będzie wynik a jutro zaniosę grafę do i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie kreci :D

Masz za slabego proca dla takiej karty i tyle.

Z reszta jak pisales sprawdz karte na podkreconym I7.

Jak wynik nie przekroczy 20 K w marku 06 to cos bedzie nie tak z karta.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Proc jest słaby, ale bez przesady. To jest drugorzędny składnik wyniku, myślisz że mocny quad da ci równo dwukroty przyrost łącznego wyniku? Niech ktoś kto ma quada zrobi z koligacją na dwa rdzenie i zobaczymy o ile wynik spadnie.

 

Ja bym szukał inne przyczyny - stery, a może slot PCI-E się przestawił w niższy tryb? Różnie bywa.

 

Zresztą kolega pisał że na 9600 GT miał koło 11k, a to niezły wynik. Nie ma opcji by na kilka razy mocniejszej karcie było nie wiele więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym specjalnie się nie przejmował testem 3D Marka 06. Ważne chyba jest jak to będzie chodziło w grach. Swoją drogą to ciekaw jestem jakie jest użycie pozostałych 2 rdzeni w teście 3D Marka 06. Z ilu tak naprawdę korzysta w pełni podczas testu. Z tego, by wynikało, że miałbym ok 18-19K. Czyli jakieś 30% więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem wczoraj dwa GigaByte GV-N460OC-1GI i nie mogę zmusić ich do pracy w SLI :(. W ControlPanelu nie ma opcji SLI jest tylko sama fizyka. Oprócz reinstalu W7Pro64 zrobiłem już chyba wszystko. Wypróbowałem ze trzy wersje sterowników. Po odinstalowaniu sterów, wyczyściłem system CleanSweeperem, skasowałem wszystkie katalogi NV i dalej nic. Graty jak w podpisie i najnowszy bios do płyty. Macie jakiś pomysł co można zrobić jeszcze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem wczoraj dwa GigaByte GV-N460OC-1GI i nie mogę zmusić ich do pracy w SLI :(. W ControlPanelu nie ma opcji SLI jest tylko sama fizyka. Oprócz reinstalu W7Pro64 zrobiłem już chyba wszystko. Wypróbowałem ze trzy wersje sterowników. Po odinstalowaniu sterów, wyczyściłem system CleanSweeperem, skasowałem wszystkie katalogi NV i dalej nic. Graty jak w podpisie i najnowszy bios do płyty. Macie jakiś pomysł co można zrobić jeszcze??

 

Jakie sterowniki sprawdzales ? Jaka wczesniej miales karte ? Mostek nie uszkodzony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc jest słaby, ale bez przesady. To jest drugorzędny składnik wyniku, myślisz że mocny quad da ci równo dwukroty przyrost łącznego wyniku? Niech ktoś kto ma quada zrobi z koligacją na dwa rdzenie i zobaczymy o ile wynik spadnie.

Tak, ale jak bedzie to quad z 12 mb L2, to nawet na dwoch rdzeniach pojdzie lepiej tym bardziej, ze bedzie dodatkowo paredziesiat instrukcji wiecej niz w starym intelu.

 

Ja bym szukał inne przyczyny - stery, a może slot PCI-E się przestawił w niższy tryb? Różnie bywa.

To moze byc trafiona sugestia

 

Zresztą kolega pisał że na 9600 GT miał koło 11k, a to niezły wynik. Nie ma opcji by na kilka razy mocniejszej karcie było nie wiele więcej.

 

Ja jednak stawiam na slaby proc.

Jak silniejsza karta ma dac wiecej punktow, skoro jej wydajnosc jest ograniczana ?

 

Ciekawe gdzie "diabelek" maczal palce :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...