Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chronicsmoke

Pozostaje czekać na więcej niereferencyjnych konstrukcji. Galaxy zapowiada wersję z 810MHz. Ciekawe jak wypadną karty z 2GB pamięci no i co zrobi ATi.

 

Z recenzji polecam głównie bo jest porównanie do wielu innych kart

 

i test w GTA IV

http://www.hardwareheaven.com/reviews/998/pg12/nvidia-geforce-gtx-460-graphics-card-launch-review-grand-theft-auto-iv.html

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta jest bardzo fajna tak ogółem patrząc ;) aż mnie korci aby ponownie wymienić płytę na coś co wspiera sli :D :lol:

 

@down.

brak x6 amd trochę ssie... ale ogółem to ciekawy test ;)

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no - przyznam, że GTX 460 1GB nawet bez OC ładnie sobie poczynają. Skalowanie rzędu 85-90% i znaczne odstawienie GTX 480 - a to wszystko można dostać za mniej niż topowy akcelerator NVidii. Chyba sam się zastanowią nad nowa platformą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to duuuzo taniej ;)

W hurtowni pojawily sie zarowno 460 jak i 465 (wersje 1GB)

 

Ciekawe jaka jest roznica w skalowaniu na chipie X58 vs. P55

 

Caleb na Twoim miejscu bym platformy nie zmienial (chyba, ze lubisz 'nowinki') :)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd
To mnie właśnie ciekawiło, bo 470/480 sobie świetnie radzą w tej grze, i 460-tka jak widać tez wypada super.

 

 

Czekam jeszcze na recke na X-bit Labs, tam najbardziej lubię recki - dokładne, wiele gier, minimalny framerate, porównanie do sporej ilości kart.

 

 

Co mnie interesuje to że karty wspierają PAP, w przyszłych sterach ma zostać dodany bitstreaming dźwięku HD. Tak więc jeśli tylko nie ma problemów z filmami w 24 Hz (a niestety miałem ich wiele na różnych kartach/sterach NV), to sobie pewnie sprawie tą kartę jesienią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy , w ciągu dwóch tygodni dolar mocno spadł. Poza tym jak są nowe dostawy , to też ceny spadają. Sam mocno przepłaciłem za 465gtx , ale mam pełnego 470 , także raczej płakać nie będę B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

A jak to jest z hurtowniami? Załóżmy, że znalazło by się paru chętnych z PClaba i PPC, ile sztuk byśmy musieli zamówić, żeby nam się to w ogóle opłacało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Czyli wszystkie hurtownie działają jak abcd**a?

 

Ceny GTX260 i HD5850 dalej takie same, dolar chyba nie wiele tu ma do rzeczy.

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX260 nie spadną , znikną z rynku :wink:.5850/5870 jest w brut po sklepach/hurtowniach ze starych dostaw , stąd taka cena.Jak zaczną schodzić karty od nv , ceny kart ati spadną , a nv wzrosną :wink:

 

Hurtownie raczej wszystkie tak działają , z czegoś muszą się utrzymać.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

460 vs rest of Fermi at same clocks - Overclock.net - Overclocking.net

 

tutaj jest dobre porównanie. konretnie widać wydajność poszczególnych chipów nvidii. oczywiście nie jest to pełne porównanie ale warto obserwować temat.

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W hurtowni Action ceny GTX465 poleciały szybciutko w dół, ale czego się można było spodziewać, chcą się pozbyć niechodliwego towaru :) Gainward 837zł, Sparkle 842zł, Evga 875zł, tylko Asus i Gigabyte po staremu. W kartach ATI ruchu w dół na razie nie widać.

 

Ja się przymierzam do GTX460 768MB (chcę na jakiś czas odpocząć od ATI ;) ) tylko nie jestem pewien czy moja zasiłka 430W da radę, teoretycznie powinna - 2 linie 12V po 17A. Myślałem, że ta karciocha trochę mniej będzie ciągła prądu, a tu rewelacji nie ma - HD5850 wciąga mniej. Ale są inne zalety - cena, PhysX, lepsze stery mam nadzieję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierw pograj na gtx460 sli i 480gtx , ciekawe co byś wybrał :wink:

 

Dlatego te durne testy bez odpowiedniego komentarza są nic nie warte.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierw pograj na gtx460 sli i 480gtx , ciekawe co byś wybrał :wink:

 

Dlatego te durne testy bez odpowiedniego komentarza są nic nie warte.

 

Badałeś konfig SLI na tej nowej serii graf? Domyślam się, że w dalszym ciągu jest to problematyczne. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierw pograj na gtx460 sli i 480gtx , ciekawe co byś wybrał :wink:

Dlatego te durne testy bez odpowiedniego komentarza są nic nie warte.

 

Wiadomo, że na Single-GPU zawsze będzie grało się nieco lepiej niż na Multi-GPU, ale nie ma co chyba demonizować SLI. Miałem dwie 7600GT, potem tandem 8800GT i teraz 295GTX - o ile przy 76GT bywało różnie, tak z 88GT i 295GTX naprawdę było/jest miło :> Jako że trochę gram, to gdyby mikroprzycięcia faktycznie były uciążliwe, kląłbym pod niebiosa, a jestem zadowolony i następny zestaw też będzie pewnie złożony z dwóch kart :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada działania jest taka sama , także po co kupować gtx460 sli skoro w tej cenie kupi się 480. Sprawdzać jak to działa nie muszę , miałem styczność z sli i podziękowałem. Sli praktycznie zawsze zawodzi w miejscach najbardziej obciążających :wink: , akurat tam gdzie potrzeba mocy. Kolejna mega wada sli wystarczy , że minimalnie braknie na kartach pamięci wydajność spada niesamowicie.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie, jako że niedługo chyba będę kupował nowego kompa. Mam w rozważaniu trzy karty, HD5770, GTX 460 i HD5850. Czy warto brać GTX460 czy pchać PLN w HD5850? Nie mam przekonania do GeForce, ale to w miarę tania i (chyba?) dobra karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF obecnej architektury ceciach!e wysoki minimalny fps, a to jest ważne. jak kręcisz to gtx 460 jest dla Ciebie. jak nie kręcisz to dołóż do 5850

 

E:

jeszcze szybszy gf104? :D

Nvidia's GF 104 has eight clusters - Graphics - Fudzilla

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Pewnie zastąpią GTX 465 gdy obecne się skończą. 384 SP, 64 TMU, 8 teselatórw, jeśli nie przesadzą z ceną (250$, poniżej 1000 zł) to będzie to już rewelacyjna karta.

 

 

Mimo wszystko powinni byli te karty jeszcze bardziej dostosować do grania, TMU jest mniej niż w GT200, a by się przydało więcej. Ilość ROP-ów taka sama, nieźle, ale nigdy ich za wiele. Takty też w sumie są nie za wysokie jak na 40 nm i niskie TDP, no ale chociaż kręcą się ślicznie.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Zasada działania jest taka sama , także po co kupować gtx460 sli skoro w tej cenie kupi się 480. Sprawdzać jak to działa nie muszę , miałem styczność z sli i podziękowałem. Sli praktycznie zawsze zawodzi w miejscach najbardziej obciążających :wink: , akurat tam gdzie potrzeba mocy. Kolejna mega wada sli wystarczy , że minimalnie braknie na kartach pamięci wydajność spada niesamowicie.

 

No dlatego ciekawe jak spiszą się karty z 2GB w SLI, bo 1GB w Sli to chyba nie za dużo ;) A tak będziemy mieć 2GB w SLI czyli o prawie 500 więcej od 480.

 

Akcje NV spadły przez ostatni rok nieźle, oni po prostu muszę wojować teraz ostro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

także po co kupować gtx460 sli skoro w tej cenie kupi się 480

 

Nie wiem jak tam Twoje zrodelka wygladaja ale 460 w SLI (1GB) mozna kupic duzo taniej niz single 480 ;)

Nie wspomne tez o 2 x 465 ktore rowniez sa tansze...

 

Dobrze wiesz SIDE ze 'punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia' ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...