Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

He, he :)

Karte krecimy nie tylko dla smarkow, ale tez dla siebie.

Tu chodzi o radoche i oczywiscie lepszy komfort gry.

Widac jak gtx 460 potrafi podniesc wydajnosc i szkoda by bylo, gdyby tego nie wykorzystac.

 

no zgadzam sie, ale wszystko w granicach rozsądku.

karta z rdzeniem na 900mhz sądze że nie pożyje długo.

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie pożyje? Jak nie będzie się podnosiło zbyt wysoko napięcia i jak się ją odpowiednio schłodzi i to nie zrobi jej to problemu. Były kiedyś gf 7300 i 7600 od Palita co ramy robiły z 1000 @ 1800 MHz i te karty działają do dziś.

Edytowane przez sw1ssst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze powiedzcie mi Koledzy jak zamocować radiatorki na pamięciach? bo o ile na mosfetach można pokombinować z wierceniem dziur i kołeczkami, o tyle z pamięciami taki patent raczej nie przejdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze powiedzcie mi Koledzy jak zamocować radiatorki na pamięciach? bo o ile na mosfetach można pokombinować z wierceniem dziur i kołeczkami, o tyle z pamięciami taki patent raczej nie przejdzie :)

 

Wiercenie w PCB karty graficznej? To nie moze sie dobrze skonczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiercenie w PCB karty graficznej? To nie moze sie dobrze skonczyc.

 

Raczej nie chodzilo o wiercenie w pcb tylko przygotowanie radiatorka pod mosfety (dziurki w pcb juz sa).

To samo dotyczy zrobienia heatsinka na pamieci.

Mozna kupic ladny radiator wielkosci polowy pcb i wykroic go odpowiednio.

Nawiercic i przykrecic do nie wykorzystanych otworkow na pcb.

Juz to robilem u siebie i jest o wiele chlodniej pamiecią.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiercenie w PCB karty graficznej? To nie moze sie dobrze skonczyc.

 

hehe, tak jak Kolega wcześniej napisał, nie chodzi o wiercenie otworów w PCB tylko w radiatorach :P

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa karta, wraz z nowym zasilaczem : ) 'on board'. Jak ściągnę 'smarki', to zarzucę screeny, jak to u mnie wygląda. Ja z OC raczej szalał nie będę, obecnie na dzień dobry ustawiłem 850/1700/2000 i jest ok, no i przede wszystkim cicho : ) a temp. max po 10 min. ati tool'a, osiągnęła 63'C [vgpu std - 1.000v], więc jest ok : ) No, to za jakiś czas 'wysmarkam' kartę [ ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukania chłodzenia na Palita ciąg dalszy - przyglądaliście się Xigmatekowi Bifrost? Ma szerszą podstawkę niż TwinTurbo więc jest szansa, że pokryłby cały rdzeń. Pytanie tylko czy radiator jest tak samo ustawiony czy lekko przesunięty względem podstawki w porównaniu do TwinTurbo - w sensie czy potrzebne by było docinanie finów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte 1GB GTX460 z dwoma wentylatorami i dwoma pipkami.

 

Fabrycznie podkręcona do 715MHz i max wyciągam 840MHz na 0,975V i 900MHz na 1,0875V.

 

 

Mam 19465pkt w 3d marku vantage a chce 20tysi. :)

Edytowane przez Pupu2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie popsiuje sie? CO znacyz odlbokowany do 100%? Będzie sie szybciej kręcił? ;/ A jak go wgrać??

 

A w ogóle to ja nic nie wiem o pochodzeniu tego pliku!

Edytowane przez Pupu2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się MSI GTX 460 Cyclone w przystępnej cenie 859zł --> [KLIK]

 

Mialem na troche i polecam, cicha, oc na poziomie Palit'a, czyli jakies 900 na gpu spokojnie bez kombinowania. Wybor znacznie lepszy. niz np. Gigabyte, ktory to mozliwosciami oc sie nie popisal w ogole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie popsiuje sie? CO znacyz odlbokowany do 100%? Będzie sie szybciej kręcił? ;/ A jak go wgrać??

 

A w ogóle to ja nic nie wiem o pochodzeniu tego pliku!

 

Bios, ktory dalem w linku jest biosem zgranym z mojej karty i wyslany hostingiem.

W biosie jest odblokowany wentylator do 100%, bo oryginal jest tylko do 70%.

Napiecie jest odblokowane do 1.22 volta, bo oryginal ma tylko do 1.087 volta.

Reszta jest taka jak w oryginalnym biosie.

Bios musisz wgrac do karty nvflashem najlepiej z dyskietki 3.5 cala lub pendriva.

To, ze obroty i napiecia sa odblokowane nie znaczy, ze wszystko jest ustawione na max tylko oznacza, ze jest wieksza rozpietosc regulacji, co daje mozliwosc wyzszego OC.

O to przecierz ci chodzilo jak dobrze zatrybilem ?

 

Uruchom nvidie inspektora i porownaj go z wynikiem mojej karty.

Jak biosy beda z tymi samymi numerkami, to mozesz sobie spokojnie wgrac bios z linka do swojej karty.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że Swiftech wypuści takie coś dla 460?

Dołączona grafika

 

Wersje bez bloku wodnego dla 470/480 kosztują 45 dolców, zastanawiam się nad kupnem 460tki, a takie żelastwo by mi pozwoliło zachować blok na GPU, którego używam (nawet jakby nie pasował to się dotnie :)). Niespecjalnie mi się chce układ rozbierać, chodzi już ze cztery lata, a Płacić 300-400 zeta za fullcovera do karty za 800 to trochę smutek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...