Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

No ba. Ja już zainstalowałem Win 7 x64 mimo, że jeszcze karty nie mam ;). A wyniczek całkiem przyzwoity. Chociaż mógłbyś podać screeny z wynikami tak dla zasady. Ale to może już przy Vantage ;) Kartę oczywiście i tak kupię. Aha, a jak z temperaturami u Ciebie po O/C ? Słyszałem różnie opinie na temat tego Gigabyte'a. Jednym ponoć mocno się grzeje i trzeba odblokować fan na 100%. Podnosiłeś napięcie ? A tak po za tym to dzięki za wyniczki z smarka 06 i te przyszłe z Vantage ;)

 

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ba. Ja już zainstalowałem Win 7 x64 mimo, że jeszcze karty nie mam ;). A wyniczek całkiem przyzwoity. Chociaż mógłbyś podać screeny z wynikami tak dla zasady. Ale to może już przy Vantage ;) Kartę oczywiście i tak kupię. Aha, a jak z temperaturami u Ciebie po O/C ? Słyszałem różnie opinie na temat tego Gigabyte'a. Jednym ponoć mocno się grzeje i trzeba odblokować fan na 100%. Podnosiłeś napięcie ? A tak po za tym to dzięki za wyniczki z smarka 06 i te przyszłe z Vantage ;)

 

+1

 

Do mnie klikasz czy do Metala ?

 

Jakdo mnie to prosze tu sa wyniki vantaga i taktowan z napieciami.

Temperaturki w stresie czyli w czasie grania nie przekraczaja 62 st C.

Oczywiscie po modyfikacji chlodzenia.

 

gtx 460 + hr-03 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

post-181505-088909900 1282929192_thumb.jpg

post-181505-073263100 1282929206_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o Metala, bo jak widzisz mamy prawie identyczne konfiguracje ;) Ale dzięki, będę miał porównanie do quada. Możliwe,że i q9550 tam wsadzę zamiast tego E8400, ale jak na razie są cholernie drogie. Co do chłodzenia to właśnie się zastanawiam. Skoro otwory pasują to trzeba tylko skombinować zapinkę. Myślę, że za browara lub dwa znajomi z pracy mi to zrobią na warsztacie. ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o Metala, bo jak widzisz mamy prawie identyczne konfiguracje ;) Ale dzięki, będę miał porównanie do quada. Możliwe,że i q9550 tam wsadzę zamiast tego E8400, ale jak na razie są cholernie drogie. Co do chłodzenia to właśnie się zastanawiam. Skoro otwory pasują to trzeba tylko skombinować zapinkę. Myślę, że za browara lub dwa znajomi z pracy mi to zrobią na warsztacie. ;)

 

Masz na mysli montaz hr-03 ?

Sam hr-03 obniza temperature karty o parenascie st C.

Warto zainwestowac, jezeli ma sie na uwadze mocne OC.

 

A teraz cos dla hardkorow !!

 

Daje bios do karty gigabyte gtx 460 windforce 1 gb 70.04.13.00.01

 

Forum de Luxx

 

Bios sprawdzony przed chwila u mnie w karcie i dziala jak nalezy (z reszta to moj bios tylko zmodyfikowany na forum dellux).

Bios ma ustawienia:

 

gpu - 910 mhz,

shader - 1820 mhz,

mem - 2310 mhz,

fan 40-100%,

vgpu - 1.150 volt.

 

Podglad z inspektorka:

post-181505-019820700 1282932492_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien system na win 7 64 , bo kurcze karta sie marnuje.

W vantage mialbys podobnie jak w marku06 czyli nie cale 20 K.

 

Chętnie, ale obecnie nie mam na to $$$, wolałem nową kartę kupić z zasilaczem niż nowy system ; ), ale już o tym myślałem, też żeby mi się ram nie marnował ; ) ale na to jeszcze będę musiał trochę poczekać.

 

 

 

No ba. Ja już zainstalowałem Win 7 x64 mimo, że jeszcze karty nie mam ;). A wyniczek całkiem przyzwoity. Chociaż mógłbyś podać screeny z wynikami tak dla zasady. Ale to może już przy Vantage ;) Kartę oczywiście i tak kupię. Aha, a jak z temperaturami u Ciebie po O/C ? Słyszałem różnie opinie na temat tego Gigabyte'a. Jednym ponoć mocno się grzeje i trzeba odblokować fan na 100%. Podnosiłeś napięcie ? A tak po za tym to dzięki za wyniczki z smarka 06 i te przyszłe z Vantage ;)

 

+1

 

Tylko ja to robiłem na wersji 'Basic Edition', nie wiem, czy to ma znaczenie przy wyniku... . Temperatury? Hmmm, w MSI Afterburner ustawiłem sobie ręcznie poziom obrotów względem temperatury, tj. 40 % przy 40', następnie od 40' do 60' fan leci do 75% i później od 80' ustawiłem na 100% fan i tak, rdzeń 850, musiałem podnieść napięcie, bo w demie mafii 2 miałem frezy / ; ale przy napięciu ustawionym na 1025mV wszystko jest ok, przynajmniej na razie żadnych problemów nie zaobserwowałem i tak też mam ustawione to na stałe. Przy tych ustawieniach karta nie przekracza u mnie 70'C, więc myślę, że jest całkiem ok i zmiana chłodzenia jest zbędna, chociaż nie powiem, tak już ktoś to wcześniej pisał, że mogli by dołożyć jeszcze z dwie 'pipki' ; ) i było by o wiele lepiej : ) Aha, przy 75% wentylator jest słyszalny, ale mnie to nie przeszkadza, jak gram, to i tak tego nie słyszę : ) Jeszcze tylko co do pamięci, mam je na 2000 i raczej tak zostanie, ale próbowałem na 2100 i miałem arty, ale specjalnie mnie to nie martwi : ) na szczęście nie jestem hardcorem ; ) : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie, ale obecnie nie mam na to $$$, wolałem nową kartę kupić z zasilaczem niż nowy system ; ), ale już o tym myślałem, też żeby mi się ram nie marnował ; ) ale na to jeszcze będę musiał trochę poczekać.

System win 7 mozna sciagnac jako probny na 2 miesiace albo nawet na 3 miechy legalnie.

Tu chodzi o to czy bedzie roznica wzgledem tego co masz teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, jest dostępna wersja próbna Windows 7, nazywa się to enterprise i jest ona 90 dniowa... ściągnąłem ją, ale nie mogę jej zainstalować / ; próbowałem z płyty i z pen'a i nic, pliki instalacyjne się ładują, pojawia się ekran 'windows starting' [czy coś takiego] po czym pojawia się niebieskie, błękitne ; ) tło, jest strzałka ale nic dalej się nie dzieje / : Może ta wersja jest już nieaktualna? Ale można ją normalnie ściągać, więc nie wiem... w każdym bądź razie u mnie nie chce się ona zainstalować / ;

 

 

edit:

 

Ta wersja powinna działać do 31 grudnia 2010, więc pod tym względem jest ok.

 

 

edit 2:

 

Dlaczego instalacja W7 nie rusza tylko stoi w miejscu? [ ; 20 min, hmmm, no to poczekam, zobaczymy... : )

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wersję Ultimate można używać legalnie nawet rok, wykorzystując funkcję w rejestrze która umożliwia przedłużanie triala 10-12 razy (dokładnie nie pamiętam). Pozostałe wersje są na 120 dni (można trzy razy przedłużyć trial). Nie jest to nielegalne.

 

Sam używam triala Visty od zawsze (formaty robię często więc to nie problem dla mnie). Jedynie mogą wkurzać codzienne pop-upy w trayu o konieczności aktywacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko OK, właśnie piszę z tej 7'emki, wystarczyło trochę poczekać i instalka poszła : ) Teraz tylko trochę ogarnę system, ściągnę najnowsze sterowniki pod 7'emką i puszę jeszcze raz '06 i zobaczę tego vantage'a.

 

 

Poważnie można sobie tak przedłużać czas użytkowania tej próbnej wersji? Muszę o tym poczytać... : )

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potrafisz używać nibitora? :D

 

Masz oddzielną zakładkę dla fermi zegary i napięcia , nie każdy bios będzie prawidłowo odczytany.

 

http://img137.imageshack.us/img137/4918/26202932.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Aaaa !!.... teraz widze :lol2:

Dzieki, to dziala.

Wlasnie sprawdzilem z napieciami.

Nie wiem tylko (gubie sie) jak bedzie z zmianami taktowan shaderow i memek.

Moze napiszesz krociutki opis zmiany ustawien czestotliwosci dla gpu i memek ?

To bedzie dotyczyc tylko trybu najwyzszego.

 

Pierwszy raz w zyciu mam do czynienia z biosem fermii :rolleyes:

 

Oczywiscie bardzo dziekuje za nibitorka.

Przyda sie :wink:

 

Regulacji ustawien chlodzenia nie ma ?

Ja nie widze, co nie znaczy, ze nie ma :D

 

Aha jeszcze jedno...

Mozesz mi pomoc znalesc program do edycji i modyfikacji biosow "fermii bios editor lite 1.53" ?

Nigdzie nie moge znalesc.

 

Dzieki.

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta 'wysmarkana' pod Win 7, tak to wygląda:

 

 

3DMark Vantage [Trial Edition]:

 

259.32 - 18374 pkt

 

Dołączona grafika

 

 

258.96 - 18499 pkt

 

Dołączona grafika

 

 

3DMark 06 [basic Edition]:

 

258.96 - 18934 pkt

 

Dołączona grafika

Edytowane przez metal
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimalnie mniej względem poprzedniego testu na 06. Ale to może kwestia samych sterowników. Poza tym wyniki całkiem przyzwoite i nie mam już żadnych obaw przed zakupem. GTX 460. Bałem się, że proc może jednak ograniczać. Ale w porównaniu do innych wyników, podawanych w tym temacie przez użytkowników i właścicieli procków 4 rdzeniowych, nie jest źle.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil

Czemu uparłeś się na Q9550... kup Q6600 i będziesz baaaardzo zadowolony, na Allegro można wytargać za ~330 zł.

 

Q6600 nie wyciagnie na 4.0 ghz a Q9550 bez problemow.

Im wyzej procek tym lepiej dla karty.

Tylko cena jest powalajaca za Q9550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Uważał bym z tym "bez problemu". Do 4 GHz potrzeba FSB 470, a przy quadach to często bardzo ciężko uzyskać, czasem po przekroczeniu 400 już bywają problemy. Jak sie kupi sprawdzoną sztukę to spoko, tylko takie zapewne są bardzo drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie liczę na te 4.0 ;) Ale jak będzie nawet 3.6 to i tak będzie dobrze. Czemu q9550, a nie q6600? Odpowiedź już w sumie padła. Ale konkretnie to mniejszy proces technologiczny, a więc mniej wydzielanego ciepła i można ustawiać niższe napięcia. Co często objawia się lepszym potencjałem OC. Ale jak proc wyłapie FSB Walla to nic nie poradzę. W sumie ryzyko jest dość spore. A q6600 to też atrakcyjna oferta. Mimo wszystko nawet te 4x 3.0 ghz będzie lepsze od 2x4.0 ghz. Ale to tak w założeniu. Zależy od danej gry jak korzysta z multicore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil

Czemu uparłeś się na Q9550... kup Q6600 i będziesz baaaardzo zadowolony, na Allegro można wytargać za ~330 zł.

 

Nie dość, że q9550 wyżej pójdzie to na def ma znacznie lepsze osiągi od q6600 i to we wszystkich kategoriach.

http://www.anandtech.com/bench/Product/50?vs=53

 

Q6600 był by krokiem w tył. Jeżeli masz 8400 to często zamiast wzrostu wydajności odczujesz spadek. Wymiana całkowicie bez sensu.

 

Porównanie, i weź jeszcze podkręć:

http://www.anandtech.com/bench/Product/53?vs=56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważał bym z tym "bez problemu". Do 4 GHz potrzeba FSB 470, a przy quadach to często bardzo ciężko uzyskać, czasem po przekroczeniu 400 już bywają problemy.

 

To kwestia płyty, a nie procesora. Devil ma P5Q Pro, a akurat P45 ładnie kręcą Quady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panów/panie :) w poście #580 pisałem o moich problemach z dźwiękiem tzn złośliwych losowych pyknięciach podczas odtwarzania np mp3. Problemem okazał się być nie sterownik hd audio nv ale ogólnie sam sterownik do karty (po odinstalowaniu było ok) Problem się rozwiązał po zainstalowaniu sterownika 259.47. Teraz z dźwiękiem jest ok. Może ktoś miał/ma podobny problem to niech zmienia sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panów/panie :) w poście #580 pisałem o moich problemach z dźwiękiem tzn złośliwych losowych pyknięciach podczas odtwarzania np mp3. Problemem okazał się być nie sterownik hd audio nv ale ogólnie sam sterownik do karty (po odinstalowaniu było ok) Problem się rozwiązał po zainstalowaniu sterownika 259.47. Teraz z dźwiękiem jest ok. Może ktoś miał/ma podobny problem to niech zmienia sterownik.

 

Kurde mam to samo tez wlasnie podczas sluchania muzyki (maga byc tylko wlaczone bez muzyki)głosniki co 30sek-1minute wydaje taki dziwny dzwiek (pierdniecie) przez poł seundy. nieraz jest tak ze potrafia pierdziec przez kolejne 10-20minut, a nieraz przez pare dni nie wydja irytujacego dzwieku

mam teraz sterowniki 258.96, nie pamietam czy na poprzednich sterownikach był podobny problem czy zaczał sie od tych 258. ale mozliwe ze raczej od tych sterownikow

Mowisz ze instalacja nowych sterownikow rozwiazuje problem??

tylko ze ja mam 9800gt

Edytowane przez kamaz222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q6600 nie wyciagnie na 4.0 ghz.

 

24/7 moja sztuka na 4G nie robiła ale boinc 3933 chodził nonstop, najwyższe PS na 3.8G bo powyżej mobo nie dawało rady

 

Dołączona grafika

 

Do 4 GHz potrzeba FSB 470, a przy quadach to często bardzo ciężko uzyskać, czasem po przekroczeniu 400 już bywają problemy.

coś źle liczysz

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gtx460 łapie mur na gpu przy 930MHz, przy odpaleniu dowolnego "marka" po chwili wywala sterownik - nie pomaga podniesienie V i obniżenie temp.

 

@maxymili

Co Ty porównujesz, bo jak niby może być q6600 lepszy od q9550 skoro pierwszy ma stockowe 2.4GHz, a drugi 2.83GHz?

Trochę Ci to porównanie nie wyszło... poszukaj lepiej innych testów a dowiesz się, że na identycznych taktach są zbliżone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

coś źle liczysz

Pisałem to odnośnie Q9550, który ma mnoznik 8.5.

 

4 GHz na Q6600 to już totalny kosmos. Mój losowy robił 3.2 GHz na 1.4 V pobierając przy tym ponad 120 W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...