Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wieczorem jak testowałem tą kartę miała w stresie max 60C - grałem w w40 dawn of war chaos rising, coh, batman, sprawdzałem 3dmarki. Także nie rozumiem o co cały ten hałas.

 

Radiatora nie ma rzadna wersja gtx 460 palita ( 768MB i 1GB ) - sprawdziłem kilka minut temu. Poza tym jaki sens oszczędzać na radiatorze jak potem muszą pokrywać koszty serwisu uszkodzonych kart.

Edytowane przez war3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem podam co i jak z Palit wersja Sonic Platinum. Skoro regulacja dziala na Gainward GLH, to na Sonic Platinum takze powinna.

 

Aha karta posiada radiax na sekcji zasilania, ale to wersja nie na sprzedaz, wiec nie ma co sie tym sugerowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to maja tej samej dlugosci PCB (krotsze)

Regulacja dziala ale max jaki dasz to okolo 1.08xV (blokada od 1.1V gdzie automatycznie nastepuje obnizenie vGPU i wtedy by przekroczyc 1.1V musisz juz niestety ingerowac w H/W)

BTW przy dobrej sztuce at 1.08xV 1GHz jest do osiagniecia

P.S zagadaj z Hipro (joke) ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Radiatora nie ma rzadna wersja gtx 460 palita ( 768MB i 1GB ) - sprawdziłem kilka minut temu. Poza tym jaki sens oszczędzać na radiatorze jak potem muszą pokrywać koszty serwisu uszkodzonych kart.

 

Informacja która pojawiła się w sieci nie dotyczyła oszczędności tylko omyłkowego spakowania produktu bez radiatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta Gainward gtx460 GLH @ 850/1700/4400 1.025 v.

 

Karta nie ma radiatora na sekcje zasilania :-(

 

Co do głośnosci to jest głośno ale nawet ujdzie w tłoku :-)

 

PS. myslalem ze pojdzie wiecej 900 nie idzie nawet na 1.075 v a wiecej nie daje bo strach ze sie spali :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Panowie mam pytanko czy jest sens kupowania GeForce GTX 460 wersji 1GB 256bit jeżeli posiadam procek intel core 2 duo 5760 (podkręcony do 3.5GHz) i płyte MSI P35 FIR (dodam że PCI Express 16X 1,0a). –czy proc i płyta nie będzie dusić grafy?

W przyszłości (kwestia 8-10 mies.) wymiana na i7- czy grafa nie będzie blokować proca?

Dzięki za info jeżeli brak jakichś info pisac uzupełnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersje Gainwarda i Palita 1gb wypadają świetnie. Ciekawa recka Focusa na nvision.pl

 

Palit GeForce GTX 460 1 GB Sonic - bat na Radeona HD 5830 i HD 5850? : NVISION.pl

 

wynika z tego że mocno podkręcony GTX460 = HD5850 stock:)

Edytowane przez Michael86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest juz nowy BIOS do Gainwarda GTX460 1024MB GLH :-P

http://www.gainward.com/main/product/vga/pro/p00395/p00395_bios_19744c4045931187e.zip

jak i do wersji GS 1024MB

http://www.gainward.com/main/product/vga/pro/p00394/p00394_bios_15744c40456876c5d.zip

 

Po pierwsze co sie rzucilo w "oczy i uszy" to cisza :-)

 

1.jest ciszej 40% wiatraka w windzie i do max 60% - 65% podczas furmarka ( na starym bylo 45%-50% winda i do 85% przy furmarku ) temp jest wieksza max. o 2 - 3 stopnie :-)

2.zwiekszone napiecie przy 3D ( bylo 0.987v a teraz jest 1.000v )

 

Ps. wgrywac bo to nie "boli" i nic nie "kosztuje" ( wgrywa sie sam spod windowsa plik EXE )

 

Pozdrawiam

Edytowane przez iKingPin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak wypada w 3DMark06 taki gtx460@~800 w połączeniu z q6600@~3,6GHz, nie mogę dorwać jakiegoś wyniku. Testował już ktoś? Jest szansa na pokonanie 20.000 pkt.?

 

@chaos

muchos punktos, bo proc masakros ;)

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos przymało.

 

Wiele zalezy od samych ustawien sterownikow i systemu.

 

Karta smiga spokojnie 910MHz i widac, ze definitywnie brakuje jej V, bo temp ma znosne.

 

@ Chaos, wiem w jakim sensie ;) Pracuje nad tym, ale troche pod gorke jest na fc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...