Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

A na pewno przypisałeś set 3 do ustawień 3D?

 

W 480 uzywane sa tylko dwa profile a nie 3 czy ile tam bylo dla 460, przy czym profil 3 jest identyczny z drugim, ale tylko drugi jest uzywany do trybow 3d. Jest przypisany, zmienilem oba na sztywno ale nic to nie dalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję, fakt, że do 480 ale to powinno w ten sam sposób chyba działać. Śmieszne jest to że na 480 w 2D default to 0.963v, a ludzie zmieniają nawet na 0.6v raptem i wszystko jest ok - ciekawe czemu Nvidia fabrycznie aż tyle zostawiła.

 

 

 

Nie dasz mniej jak 0.8v niestety , reszte vidów jest nieaktywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI GeForce GTX 460 Hawk 1GB DDR5 PCI-E BOX - 823 pln

 

 

:mur: :mur: :mur:

 

 

:oops: :?

 

A ja za mojego nędznego :wink: Gb dałem 799 pln...

 

Ehhh, życie jest niesprawiedliwe, trzeba było jeszcze ten miesiąc+ poczekać :D :wink:

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem 850. Cóż można było sie tego spodziewać. Nvidia zapowiedziała obniżkę, więc przy cenach wolniejszych modeli MSI Hawk również musiał stanieć Stało sie to co przewidziałem, ale i tak kupiłem Gigabyte. Żeby to bylo pierwszy raz :lol:

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus M4A79XTD EVO usb3 płyta obsługuje crossfire

czy za pomoca SLI patch da sie ustawić SLI na płycie crossfire ? ma 2x pcie x16

 

na 2x gtx460

 

Podpinam się pod pytanie

 

marantz5003, czy się opłaca? Pytanie trudne... Za rok karta pewnie będzie kosztowała około 400zł, więc zawsze można poczekać. No ale za 2 lata karta stanieje do 250zł, czyli kolejne 150zł oszczędności. Musisz się dobrze zastanowić.

Edytowane przez Aki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod pytanie

 

marantz5003, czy się opłaca? Pytanie trudne... Za rok karta pewnie będzie kosztowała około 400zł, więc zawsze można poczekać. No ale za 2 lata karta stanieje do 250zł, czyli kolejne 150zł oszczędności. Musisz się dobrze zastanowić.

 

Za 50 lat karta nabierze wartości muzealnej i odzyskasz swoje 850zł z nawiązką ;)

Inaczej, czy się opłaca kupić piwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 50 lat karta nabierze wartości muzealnej i odzyskasz swoje 850zł z nawiązką ;)

Inaczej, czy się opłaca kupić piwo?

 

Jedno to może nie ale skrzynkę jak najbardziej :P

 

 

Wracająć do tematu to zakup komputera nigdy nie był rozsądną lokatą kapitału :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo sterowników, to dzisiaj ukazała się beta 260.89 - nvidia.com

 

 

A co do powyższego wątku, to mimo wszystko, miesiąc czasu po którym za podobne pieniądze można dostać coś znacząco lepszego [potencjał oc, chłodzenie] raczej jest to trochę, jak nie dość ; ) irrrrrrrytujące :oops: ale już po ptokach, teraz niech mi tylko Shaman'a 'podadzą' :twisted: :D :) Tylko żeby nie kosztował 3 stówy... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem dzis swojego gtx'a 460 w łapy, msi cyclone 768D5/OC 901/1802/2003 bez zabawy z napieciami, idle ponizej 30C, stres ponizej 60C (chociaz w furmarku to pare stopni wiecej niz w Kombustorze i potrafi wskoczyc 60C), pogralem tez troche w BC2, Metro 2033 na tych zegarach i wydaje sie stabilnie, tzn. zwiech brak. :wink:

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem dzis swojego gtx'a 460 w łapy, msi cyclone 768D5/OC 901/1802/2003 bez zabawy z napieciami, idle ponizej 30C, stres ponizej 60C (chociaz w furmarku to pare stopni wiecej niz w Kombustorze i potrafi wskoczyc 60C), pogralem tez troche w BC2, Metro 2033 na tych zegarach i wydaje sie stabilnie, tzn. zwiech brak. :wink:

 

Bez zmiany napiecia masz stabilne 900 mhz na gpu ?

Jakim cudem ?

Cos mi sie zdaje, ze zegary sie zanizyly, a Ty jestes przekonany, ze w czasie testu i grania miales 900 mhz.

 

Zrob restart komputera i probuj jeszcze raz ustawic takie taktowania i uruchom monitoring w czasie testu.

Najlepiej zapisz ustawienia w biosie karty, to bedzie pewnosc co do taktowan.

 

U mnie kombustor grzeje karte do 65 st C przy 100% wentylatorka z tym, ze u mnie 100% wentylatorka to 1500 rpm (mam zmienione chlodzenie na hr-03 + 120 mm wentylator).

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, 900 nie bylo stabilnie (freeze po ok 1h w BC2).

Natomiast 875 smiga az milo.

 

http://i53.tinypic.com/f9qo1y.jpg

 

Wentyl max 66%, 55C, V bez zmian.

Rozgladam sie teraz za jakimis termopadami na pamieci, kombinowal juz ktos?

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jak to wgrać nvflash'em jeśli się nie ma FDD w pececie? Mam paczkę z folderami dos oraz win98boot którą wrzucił ktoś wczesniej i nie wiem jak się zabrać do tego...

 

Bootowalny pen

 

tutaj masz opis jak zrobic boot pena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce na gtx 460 zdarzają mi się takie chwilowe przycięcia ostatnio zauważyłem je w F1 2010 podczas time trial,gdy ghost mnie wyprzedza gra na chwilę się przycina.Trochę dziwne bo na tym samym konfigu na gtx 260 wszystko było ok.Początkowo myślałem że to wina starych sterowników ale mam nowy system postawiony i to samo.Ktoś ma podobne obserwacje,wina jest chyba po stronie nie dopracowanych sterowników ( ja sprawdzałem na ostatnich oficjalnych i przedostatnich betach)

 

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zasilacz. Jaka reszta sprzętu? Jakie temperatury ? Zainstaluj MSI Afterburner i śledź temperatury w stresie podczas grania. Na monitoringu sprawdź też użycie GPU i jakie dokładnie zegary były ustawione w trybie 3D. Po prostu odpal tą F1 2010, a w tle mniej włączony monitoring z MSI Afterburner przynajmniej przez te parę minut i jak będą przycięcią to wyłacz grę i zrób wtedy screena. Może monitoring coś wykaże. Np. spadek wydajności czyli taktowania rdzenia i pamięci. Inna przyczyna to może jakiś antywirus w tle. Może też słaby procesor do tej karty i się dławi. Chociaż to raczej wykluczam.

 

Będziemy wiedzieć więcej jak podasz dokładnie i szczegółowo swój konfig.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor i5 760 default clock,4GB Ramu,karta nie kręcona temperatury w stresie około 45-47 stopni,zasilacz Corsair 750W.Miałem włączonego Afterburner-a i nic nie wskazuje "nie normalnego".Za każdym razem gdy odpalę F1 mam to samo w czasie wyprzedzania mnie przez ghost-a.

 

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w tej grze ? Sprawdź w innej. Np w Call Of Duty 4. Jak tam się będą zdarzać takie szarpnięcia to coś z kartą nie tak. Nie zaszkodzi też podkręcić procesor co nieco. To że ma 4 rdzenie nie znaczy, że w każdej grze będzie super płynnie. Sporo gier wykorzystuje nie więcej niż 2 rdzenie, a niektóre ledwie 2. Wyobraź sobie, że gra działa tak naprawdę na 2x 2.8 ghz W niektórych grach to może być troszkę za mało. Spróbuj go podkręcić chociaż do 3.5 ghz.

 

EDIT: proc wykorzystuje technologię Intel Turbo Boost, więc powinno być automatycznie ustawione wyższe taktowanie podczas wysokiego obciążenia. Ale lepiej chyba ustawić na stałe przynajmniej te 3.5 ghz'a

 

Jak to szarpnięcia występują tylko w F1 2010 to ja bym się na razie specjalnie nie przejmował. Prawdopodobnie stery są jeszcze niedopracowane. U mnie też się zdarzają szarpnięcia, np. w Lost Planet. Może to kwestia gry, może czego innego sam nie wiem.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro ściągnę BC2 bo mam w wersji elektronicznej i sprawdzę.Z tego co pamiętam to w demie Mafii w benchmark-u przy pierwszym przejściu bencha strasznie rwało ale przy drugim przejściu było już ok i tak za każdym razem.Jak pisałem myślałem że to winna starych sterowników ale jutro również ściągnę demo i sprawdzę jak wygląda na nowym systemie.

 

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafia 2, to crap.

Wszystkim zacina i to nie moze byc wina sterownikow.

Tak jest na karta amd i nvidii.

BC2 chodzi elegancko na gtx 460 z sterownikami 260.89.

 

Jest jednak niesamowicie dziwna sprawa mianowicie.... wlasnie chcialem sobie wejsc w sterownik nvidii i patrze a panelu sterowania nvidii nie ma !!

Sam sterownik jest, bo wszystko dziala, ale nie mam dostepu do panelu nvidii.

Sterownik 260.89.

Czy tylko ja mam taki myk czy inni uzytkownicy tez ?

 

Ppm na pulpit i powinno tu byc panel nvidii a go ni ma:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to w demie Mafii w benchmark-u przy pierwszym przejściu bencha strasznie rwało ale przy drugim przejściu było już ok i tak za każdym razem.

 

 

U mnie jest dokładnie tak samo. W starszych tytułach, takich jak Call of Duty 4, czy World at War jest ok, ale np. w Mafii już nie, tzn. nie ma płynności podczas grania [czy to z włączonym, czy wyłączonym PhysX'em]. Jak widać, ewidentnie sterowniki nie ogarniają, więc ewentualny procesor, 2 czy 4 rdzeniowy, nie ma tutaj nic do rzeczy, niestety. Obawiam się, że panowie z NV mogą sobie z tym do końca nie poradzić... heh.

 

 

edit:

 

leven, myślę, że to jest rozwiązanie Twojego problemu:

 

Dołączona grafika

 

:)

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...