Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

No z tą Mafią 2 nie potwierdzę tego. U mnie z wyłączonym PhysX jest płynnie, aczkolwiek jak wychodzę z domu Joe to są czasem szarpnięcia. Ale potem już jest płynnie. Wygląda to tak jakby coś doczytywało na początku. W Bad Company 2 szarpnięć nie mam, ale za to spadki już tak. Czasem potrafi zwolnić do 35 klatek, ale tylko na DX11. Na DX9 tych spadków jest znacznie mniej. Sam nie wiem co o tym sądzić. Poczekam jeszcze na jakieś nowe tytuły i się zobaczy.

 

IZM GTX 460 nie jest spartolony, że tak powiem. Raczej na pewno są winne sterowniki. Musisz być nieco cierpliwy. Gdyż sterowniki dopiero od niedawna wspierają GF104.Czyli chipsety montowane w GTX 460, który pojawił się później niż jego starsi bracia GTX 470 i 480.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to wina sterownikow a moze nie.

Tak czy siak, monitoring w czasie gry w mafie 2 pokazuje wyraznie, ze obciazenie gpu raz jest 90 % a za sekunde 25-30%.

Jak tu nie ma szarpac ?

W takim BC2 czy crysisie takich anomalii nie ma.

 

Poza tym w demku mafii 2 zawsze w tych samych miejscach sa zacinki.

To by swiadczylo, ze wlasnie gra jest temu winna.

Pamietacie co sie dzialo z gta4 ?

Ludzie cale komputery zmieniali, zeby sobie normalnie pograc.

 

Prosze sobie sciagnac i uruchomic benchmark z gry AvP:

 

http://www.benchmark.pl/sterowniki/pliki/Pliki_Aliens_vs._Predator_DX11_Benchmark-28957.html

 

Bardzo krotki acz ladny tescik naszej karty.

Ani jednej zacinki.... poprostu slicznie plynnie chodzi caly benchmark.

 

leven, myślę, że to jest rozwiązanie Twojego problemu:

 

Dołączona grafika

 

:)

 

Nie mam jak uruchomic panelu nvidii.

Musialem odinstalowac sterownik i zainstalowac od nowa.

Teraz jest OK.

Jeszcze raz taki walek wyskoczy, to wroce do 260.63.

Edytowane przez leven
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Panowie zastanawiam się nad tą wersją gtx460 GAINWARD GTX460 • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

Zauważyłem że są jeszcze wersje podkręcone gs i gls. I teraz pytanie czy wszystkie trzy karty posiadają takie same chłodzenie czyli takie: http://www.ixbt.com/video3/images/gf104-2/gainward-gtx460-cooler1.jpg

to jest z karty gainward 768mb ale wersji gs albo gsl bo te mają więcej wyjść video niż model nie podkręcony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem żadnej z nich nie warto brać. Gainwardy/Pality mają kiepskie chłodzenie (głośniejsze i mniej wydajne) i do tego nierefencyjne PCB. Będzie więc trudniej zmienić chłodzenie w przyszłości. Z tego co mi wiadomo to są też jakieś plomby gwarancyjne. Przynajmniej ktoś o tym wspominał ostatnio. No i gwarancja tylko na 24 miesiące, gdzie w przypadku Gigabyte i MSI masz 36 miesięcy. Moim zdaniem im dłuższa gwarancja tym łatwiej i drożej można kartę komuś potem odsprzedać. Sam się przekonałem, że te 24 miesiące gwarancji to jednak za mało, gdyż średnio co tyle wymieniam kartę. Ja osobiście polecam jednak MSI Cyclone 768 MB gdyż GPU lepiej się kręci od Gigabyte'a. Tak wiem mam tą kartę w wersji 1 GB, ale już sporo osób potwierdziło, że MSI Cyclone czy to 768, czy 1 GB się lepiej kręcą.

 

Karta graficzna MSI N460GTX CYCLONE 768D5/OC w Morele.net

 

lub

 

Karta graficzna MSI GeForce GTX 460 Cyclone OC 768MB DDR5 PCI-E BOX - Karty graficzne - Agito.pl

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm może takie coś by pasowało ?

 

Cooling.pl : Scythe Radiatorki SCVCH1000 [sC099] - 39.00PLN

 

Zawsze można też dołożyć radiatorki na pamięci i ew coś przyciąć jak nie będzie pasowało. Chłodzenie na MSI jest nieco wyżej i pozwala na zamontowanie takich radiatorków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja MSI 460'tke kupilem tutaj http://www.saturion.pl/ (598zł. !), z tym ze juz jej nie widze w sklepie, pewnie sie rozeszly w kazdym razie mozesz do nich napisac i sie zorientowac kiedy beda dostepne, zawsze oszczedzisz te 20-30zł. (akurat bedzie na radiatorki/termopady :D)

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie która karta będzie lepsza:

1. Karta graficzna MSI GeForce GTX 460 Cyclone OC 768MB DDR5 PCI-E BOX - Karty graficzne - Agito.pl

2. Karta graficzna Gigabyte GV-N460OC-768I w Morele.net

 

Która jest bardziej podkręcona itp. Nie planuję żadnego OC.

Edytowane przez malysz01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak teraz brać gtx460 to chyba tylko Karta graficzna MSI GeForce GTX 460 Hawk 1GB DDR5 PCI-E BOX - Karty graficzne - Agito.pl

chyba że mowa o tańszej cenowo karcie

lub twintech gtx465 za 700zł podobno wszystkie są modalne na gtx470 i odblokowuje sie pamieć do 1280mb, tylko te ich chłodzenie marnie wygląda

 

tak czytam ostatnie 2 strony, piszecie że spadki klatek w nowych grach na gtx460 są spowodowane winą sterowników

czyli jest nadzieja na polepszenie wydajności powiedzmy za kilka miesięcy ? dobrze was zrozumiałem ?

 

 

@malysz bardziej podkręcona jest MSI, ale to tylko 10mhz różnicy

jeśli nie planujesz oc, nie chcesz przy karcie nic grzebać, mieć spokój z temperaturami

bierz gigabyte, ma chłodzoną sekcje zasilania i jest naprawde cichutki, sam mam takiego tylko 1gb.

Edytowane przez FanEk
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/.../

 

tak czytam ostatnie 2 strony, piszecie że spadki klatek w nowych grach na gtx460 są spowodowane winą sterowników

czyli jest nadzieja na polepszenie wydajności powiedzmy za kilka miesięcy ? dobrze was zrozumiałem ?

 

Spadki klatek w nowych grach.... w mafii 2 znaczy :lol2:

Reszta gier dziala jak nalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadki klatek w nowych grach.... w mafii 2 znaczy :lol2:

Reszta gier dziala jak nalezy.

 

hmm tylko mafia? szukajmy gier w których gtx460 jeszcze dziwnie sei zachowuje :P

Metro można chyba odrzucić bo tam karta faktycznie nie daje rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm tylko mafia? szukajmy gier w których gtx460 jeszcze dziwnie sei zachowuje :P

Metro można chyba odrzucić bo tam karta faktycznie nie daje rady.

 

Uruchamiales ten benchmark ?

 

Pliki: Aliens vs. Predator DX11 Benchmark. Benchmark.pl

 

Jak tu Ci sie zacina, to juz trzeba szukac gdzie indziej np. jakis program w tle typu fraps czy inne.

Jedna gra sprawiala problem z plynnoscia (frontline full of war) i winnym byl uruchomiony fraps.

Zmienilem wersje i juz jest OK.

 

@Rikki :unsure: :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z ta karta lub ustawieniami tv pod hdmi

 

problem polega na tym ze nie mam teraz obocnie monitora i mam podlaczonego pc pod tv samsung 32cale seri 5 full hd (modelu nie pamietam) pod zloncze miniHDMI-hdmi. i chcial bym aby ta konfiguracja juz tak zastala :) . a problem polega na tym ze nie mam obrazu... jest obraz tylko jak wylacze na chwile listwe lub zasilacz tak zeby nie bylo napiecia... i wtedy obraz sie pojawia...

(i nie wiem czy to jest wina zlej konfiguracji tv badz karty graficznej)

 

PROSZE O POMOC :)

 

 

sprzet

procesor-AMD 5200 2,7 x2

plyta glowna- gigabyte MA770-US3 (NOWA)

karta graficzna-geforce GTX460 OC gigabyte 1024mb (NOWA)

pamiec ram-patriot 2x2gb

zasilacz-sweex 650w

Edytowane przez XxMARIOxX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak puścisz sygnał na TV po HDMI spróbuj odłączyć kabel i go podłączyć ponownie. Jak to nie pomoże to zabawa z ustawieniami. Ustawiaj różne rozdzielczości dla TV i różne odświeżania w panelu Nvidii. Ja bym na Twoim miejscu dowiedział się najpierw czy ten zasilacz Sweex jest dobry i czy nie lepiej wymienić go na jakiś inny. Szczerze to nic nie wiem o tej firmie i jakie produkuje zasilacze. Ale któregoś pięknego dnia może Cie spotkać przykra niespodzianka.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to puscicic sygnal na tv ?? tzn wlaczyc kompa i przelaczyc na hdmi tak ?? . nic nie dało to wyjecia kabla..... (moj kolega ma taki sam tv i nie mam problemu z hdmi ale ma radeona)

 

a w tym panelu nividi to mam zmieniac rozdzielczosc ?? . no ale wlasnie ja chce ta rozdzielczosc 1920x1080. i jeszcze jedno bylo wszystko dobrze....i jakos nagle sie tak zrobilo..;/

 

to moze byc wina procka ?? bo jak wymienialem plyte glowna to mi sie bare nozek wygielo.. i musialem je prostowac..;/

 

 

moze to byc wina biosa ?? bo jak wyjme baterie to normalnie monitor trybi.. tak samo jak bym wylonczyl napiecie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to nie wina procka Ustaw w panelu bo tam zapewnie masz cos nie tak

 

 

aa i jeszcze raz spytam Jezeli mam mostek cross fire to zadziała na kartach nvidii ??

Edytowane przez sopi123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze

Myslalem, ze cos gorszego przeskrobalem :smoke:

 

@sopi123... ten mostek CF w ogole wejdzie na karte nvidii ?

Tam sa chyba inne piny w tasmie/wtyczce.

 

 

No własnie tego chce sie dowiedziec ale nikt nie wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XSPC - Performance PC Cooling ; paczka ma być u mnie do końca tygodnia... 300zł to może pieniądze które ktoś inny by dołożył do lepszego GPU (vide 470-tka), ale LC nie jest dla przeciętnego Kowalskiego ze względu na swoją specyfikę.

 

Bloczek pracować będzie ze zintegrowaną z rezerwuarem pompką do zatoki 5,25 (zatopiona = ultracicha, również XSPC) i 2-slotową chłodnicą BW Advance (muszę to jak najszybciej wymienić). Niestety nie jest ona demonem wydajności, 2 SSS-y 1200rpm na 12V i montaż w pionie nieco ratują sprawę, ale szau ni ma - no i strasznie słychać szum powietrza. Na Phenom'ie II siedzi Supreme LT ... to już taki drobny ot.

 

Nawiasem mówiąc ciekawe na ile pójdzie tak chłodzony Giguś...

Edytowane przez gtxxor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hu, hu :D.... chlodzonko obejmuje gpu jak i mosfety od gpu i pamieci :)

Tez mam gigusia 460 1 gb i jestem na hr-03 z jednym badziewiatym wentylatorkiem 120 mm, ktory 1/3 powietrza wydmuciach!e poza radiator.

Uzyskalem stabilne 900 mhz na rdzeniu i 4400 mhz na pamieciach.

Pamieci tez oradiatorowalem.

Mysle, ze u Ciebie gigus juz ma stabilne 900 a nie zdziwilbym sie, gdybys uzyskal 930 mhz :)

Wszystko teraz zalezy od wafla.

Jak wyciety ze srodka, to 930 mhz powinno byc w zasiegu reki.

 

Zycze Ci tego i jak juz bloczek zalozysz, to napisz czy chociarz w te 900 mhz trafilem :).

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hu, hu :D.... chlodzonko obejmuje gpu jak i mosfety od gpu i pamieci :)

Tez mam gigusia 460 1 gb i jestem na hr-03 z jednym badziewiatym wentylatorkiem 120 mm, ktory 1/3 powietrza wydmuciach!e poza radiator.

Uzyskalem stabilne 900 mhz na rdzeniu i 4400 mhz na pamieciach.

Pamieci tez oradiatorowalem.

Mysle, ze u Ciebie gigus juz ma stabilne 900 a nie zdziwilbym sie, gdybys uzyskal 930 mhz :)

Wszystko teraz zalezy od wafla.

Jak wyciety ze srodka, to 930 mhz powinno byc w zasiegu reki.

 

Zycze Ci tego i jak juz bloczek zalozysz, to napisz czy chociarz w te 900 mhz trafilem :).

 

stabilne 875 zrobiłem na 1,087V przy chłodzeniu fabrycznym i temp. były w znośnej normie... obecnie leci 850 bez dotykania napięć. Przy sprawnym chłodzeniu sekcji zasilania może i 950 pójdzie... Jak założę bloczek na pewno pochwalę się fotkami... ale mam burdel w układzie :) Zamknięta buda - LC nie dla efektowności a dla efektywności...

Edytowane przez gtxxor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...