Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

te chłodzenie to wydajnościowo jak na naszych gigabytach co ? choć gigabyte chyba wiecej jeszcze żelastwa ma.

 

nie był bym pewien - zawsze to 2 HP więcej a mała ilość HP to główna bolączka Gigusia.

 

ps. coś mi nie odswieżyło tematu i przegapiłem parę odpowiedzi...

Edytowane przez DuG1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hr-03 miesci sie z zapasem.

Przeca ja mam hr-03:

 

[imgtp://oki.elektroda.net/26_1287145344_thumb.jpg[/img]

 

Dołączona grafika

 

tak jak mówiłem, na palicie się nie mieści. twinturbo powinno ale wcale nie musi. dlatego ostrzegam że mogą być z tym problemy.

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś Was zmodyfikować najnowszy BIOS F3 do GB 460 GTX 1GB, tzn. odblokować Voltowanie, wiatrak chodzi w nim na 100%. Link do biosu http://download.gigabyte.ru/bios/vga_bios_gv-n460oc-1gi_f3.exe

 

 

Ten bios chyba już pojawił się w tym temacie... ale nie chce mi się szukać [ ; trzymaj - f3.rom

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówiłem, na palicie się nie mieści. twinturbo powinno ale wcale nie musi. dlatego ostrzegam że mogą być z tym problemy.

 

Zaskoczyles mnie kompletnie...

Nawet pojecia nie mialem, ze gpu w palicie jest blizej sledzia.

Mogliby w koncu ustandaryzowac rozmieszczenie gpu na pcb, bo czlowiek zaczyna sie gubic i tak po prawdzie moze sie zdziwic po zakupie jakiegos chlodzenia.

 

Dzieki za zobrazowanie problemu :)

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki wielki jest mk-13 czy ta karta jest taka krotka ? :lol2:

Alez to musi pieknie chlodzic gpu :rolleyes:

 

i jedno i drugie :D

 

Zaskoczyles mnie kompletnie...

Nawet pojecia nie mialem, ze gpu w palicie jest blizej sledzia.

Mogliby w koncu ustandaryzowac rozmieszczenie gpu na pcb, bo czlowiek zaczyna sie gubic i tak po prawdzie moze sie zdziwic po zakupie jakiegos chlodzenia.

 

Dzieki za zobrazowanie problemu :)

 

bo palit ma niereferencyjne pcb (płytka drukowana jest autorstwa palita a nie nvidii :) ) i dlatego jest tak a nie inaczej.

nie ma problemu ;)

Edytowane przez bzzzzzz
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny ten mk-13 :D a moze mi ktos powiedziec wkoncu jaki to rekord jest tego gigusia na rdzeniu ??

 

Jeszcze nie widzialem stabilnego gpu powyzej 900 mhz.

Nie chodzi mi o tymczasowe 920-930 mhz, tylko stabilne, ktore nie wysypuje sie w niczym, nawet w furmarku.

 

testował ktoś ta grafike na mafia II ?? i ile ma stopni ?? a tak wogole to do ilu stopni może dojść na oc gigabyte ??

 

Testow bylo sporo jak demko wyszlo.

Masz na mysli temperatury nie kreconej karty czy obojetnie ?

Im nizsza temperatura gpu tym lepiej, dla tego warto poswiecic sporo czasu na dopieszczenie szczegolow chlodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zapinke mam z hr-03.

Musialem ja "uszczuplic".

Oryginalnie zapinka jest w kwadracie a u nas musi byc w prostokacie.

 

Trzeba przeciac zapinke na pol i na szlifierce doszlifowac tak, aby uzyskac odpowiedni wymiar, ale zeby czesci zapinki nie zachodzily na siebie.

Jest tylko jeden problem...

Jak przetniesz zapinke i ja przykrecisz do karty, to osobne czesci zapinki beda sie podnosic, dla tego ja zrobilem takie malenkie wkrety, ktore przechodza przez zapinke i mocuja ja do stopki radiatora.

Kwestia czasu i cierpliwosci :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sopi a możesz jakieś zdjecie wrzucić jak to u Ciebie wygląda w tej chwili ?

choćby zdjęcie z tel.

 

 

Chodzi ci o chłodzenie ?? jak mam zamontowane ?? To mam tak jak miał wczesniej leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ze GTX 460 tworzy problem z dzwiękiem, dokładnie to nabyłem karte Gigabyte GTX 460 OC 768MB , przy odtwarzaniu muzyki z winampa słychać trzaski. Próbowałem instalować różne drivery do Soundblastra jak i grafy. Niestety nic nie pomogło. Ze starą kartą GT 240 nie mam problemu.

GTX'a460 tak jak nabyłem w czwartek to juz dziś w sobote sprzedałem. Ponoć jest to problem driverów do grafy i ma wyjsc fix. Kiedy niewiadomo.

 

problem jest globalny i można o nim przeczytać m in tutaj NVIDIA Forums > GTX 460 - CUDA causing sound popping/clicking!

 

jak sprawa z dzwiękiem wyglada u Was ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po montażu Prolimatecha i i wstępnym przekonstruowaniu chłodzenia.

Poniżej fotki.

Do chłodzenia wykorzystałem ramkę Scythe Kama Stay z 4 wentylatorami 120 mm Fander 2 (2 standardowe + nawiew od góry 2 x Selecta).

 

Wnioski z instalacji.

System Stabilny na 900/2000/1.1V [FurMark], ale:

Przy wyłączonych wentylatorach górnych jak i ustawionych na niskie obroty – reset systemu po ok. 5 minutach.

Przy włączonych wentylatorach górnych na maksa = stabilność. To zapewne wpływ oddziaływania powietrza na regulator napięcia.

 

Temperatury w FurMarku 75 – 76C

Podczas grania w BC2 przez kilka godzin temp na poziomie 50 – 55C.

 

Ciszy nie ma. Szum moim subiektywnym zdaniem jest na granicy akceptowalności [(idzie rozmawiać ;) ] lecz przy tej obudowie raczej nic więcej już nie zrobię.

 

Zauważyłem, że chyba najwiekszy hałas generuje wentylator od zasilacza. Po wyłączeniu testu i odciążeniu systemu hałas spada znacznie.

 

post-183876-013732300 1287256234_thumb.jpg post-183876-026796900 1287256246_thumb.jpg

post-183876-017343300 1287256280_thumb.jpg post-183876-068455300 1287256288_thumb.jpg

Edytowane przez HiHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chłopaki nie dostaniecie wyników z kombustora sypie sie przy temperaturze 72st. C a max chodziło prawie 10 minut :) Ew. jutro sprawdze w 3d marku jak tam z punktacją wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to chodzi o sekcję zasilania gpu ; ) Heh, przylamiłem? :oops: :D

 

 

edit:

 

Chyba jednak nie przylamiłem, HiHo, regulator napięcia na Gb znajduje się na odwrocie karty...

 

Dołączona grafika

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po montażu Prolimatecha i i wstępnym przekonstruowaniu chłodzenia.

Poniżej fotki.

Do chłodzenia wykorzystałem ramkę Scythe Kama Stay z 4 wentylatorami 120 mm Fander 2 (2 standardowe + nawiew od góry 2 x Selecta).

 

Wnioski z instalacji.

System Stabilny na 900/2000/1.1V [FurMark], ale:

Przy wyłączonych wentylatorach górnych jak i ustawionych na niskie obroty – reset systemu po ok. 5 minutach.

Przy włączonych wentylatorach górnych na maksa = stabilność. To zapewne wpływ oddziaływania powietrza na regulator napięcia.

 

Temperatury w FurMarku 75 – 76C

Podczas grania w BC2 przez kilka godzin temp na poziomie 50 – 55C.

 

Ciszy nie ma. Szum moim subiektywnym zdaniem jest na granicy akceptowalności [(idzie rozmawiać ;) ] lecz przy tej obudowie raczej nic więcej już nie zrobię.

 

Zauważyłem, że chyba najwiekszy hałas generuje wentylator od zasilacza. Po wyłączeniu testu i odciążeniu systemu hałas spada znacznie.

 

 

Wedlug testow troche lepsze temp sie osiaga gdy na gpu wieja 2 wentyle 92mm niz 4 120mm . 92mm lepiej owiewaja zeberka radiatora.

Moze warto to przetestowac u Ciebie ? A juz tak bedzie lepiej chlodzilo karte ;)

Alternatywne coolery dla Geforce GTX200 | Chłodzenie.net

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...