Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

leven, z tego co na 100% wiem, to MSI Hawk w wersji 'Talon Attack' ma kości Hynix'a.

 

 

edit:

 

Colorful iGame GTX 460 1 GB to samo, Hynix'y.

 

 

Tylko to są najwypasione ; ) karty, bo tak, to 'wszystko' na Samsung'ach.

Edytowane przez metal
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha dzieki.

A orientujesz sie moze czy gigabyt gtx 460 z tymi biosami maja rozne pamieci ?

 

70.04.13.00.01 -> ten bios znam, bo to z mojej bylej karty i tam sa samsungi,

70.04.0F.00.01 -> tego nie znam :(

 

Chodzi o to czy moge wgrac bios F3 od gigabyta z nr. 70.04.13.00.01 do karty gigabyt z biosem nr. 70.04.0F.00.01 ?

 

Nie chcial bym sie pomylic :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stolara, rzeczywiście, w teście do którego link podałeś, na zdjęciach są Samsung'i, ale... pod screen'em z GPU-Z jest napisane: "MSI are using Hynix 0.4ns GDDR5 memory." :D Tutaj na zdjęciach są Hynix'y...

 

 

A co do tych BIOS'ów, to... leven, przecież 70.04.0F.00.01 to jedna ze starszych wersji BIOS'u, a 70.04.13.00.01 - najnowsza, no, a po za tym, to jest tak jak 99tomcat napisał:

 

podejrewam,zę soft nie pozwoli wgrać biosu od innej wersji bez wyraźnego tego wymuszenia, więc pewnei w azie czego nic się nie stanie.

 

Więc myślę, że nie masz się czego obawiać, leven :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tych BIOS'ów, to... leven, przecież 70.04.0F.00.01 to jedna ze starszych wersji BIOS'u, a 70.04.13.00.01 - najnowsza, no, a po za tym, to jest tak jak 99tomcat napisał:

Więc myślę, że nie masz się czego obawiać, leven :)

 

No... podszedlem do tematu zdecydowanie zachowawczo :)

Lepiej nie kombinowac jak sie nie ma pewnosci a pewnosci nie mam.

Dzieki za wspolprace :smile2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle o przetaktowaniu mojej karty w biosie, czy przy takiej ingerencji traci sie gwarancje?

Juz mnie szlag trafia z tym Afterburnerem, samoczynnie sobie zmienia taktowania na stockowe, profil 2d i 3d to tez chyba zbyt skomplikowane dla tego programu bo caly czas jedzie na tych samych taktowaniach mimo ustawienia zegarow recznie, do tego nawet po ustawieniu na "sztywno" tych taktowan potrafi nie wiedziec czemu zmienic na stock - przyklad: odpalam BC2, jest okej pokazuje zegary tak jak ustawilem, wchodze na jakis serwer minimalizuje zeby sprawdzic dla pewnosci i jest okej, po czym po 30min-1godz wychodze z gry, odpalam Afterburnera i co widze? &^#@&%$ STOCK.

 

Dlaczego Rivatuner nie obsluguje GTX'ow 460? korzystalem na swoim GTX'ie 275 i nigdy nie mialem takich problemow sigh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle o przetaktowaniu mojej karty w biosie, czy przy takiej ingerencji traci sie gwarancje?

Dlaczego Rivatuner nie obsluguje GTX'ow 460? korzystalem na swoim GTX'ie 275 i nigdy nie mialem takich problemow sigh.

 

Daj biosik, to ktos zrobi modyfikacje, tylko napisz dokladnie jakie chcesz taktowania shaderow, pamieci i jakie napiecie ma byc na gpu.

 

Riva nie wspiera pewnie dla tego, ze nie zostala zaktualizowana dla tych kart.

Ponoc wystarczy wpisac nazwe karty w jakis plik w rivie i juz jest ok.

Musisz sobie poczytac o rivie w faq.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że Hynixy są montowane w tej lepszej wersji MSI Hawk Talon Attack. Lepsza sekcja zasilania z pewnością pozwala na wyższe OC.

 

Zgadza sie, tak właśnie jest.

Idzie do mnie gigabyte gtx470 OC wersja z 3 wentylatorami, z tego co czytałem niezły monster, karta ma 29cm długości

bede miał ją do testów :) jak ktoś zainteresowany moge napisać kika słów o chłodzenie wzgl. gigabyte gtx460 bo też mam w domu.

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A a dziś miałem okazję kilka godzin potestować SLI z GTX 460 1 GiB Gigabyte-a, i jestem pod wrażeniem. Albo ja nie wiem co to microstuttering, albo jestem ślepy (wątpie, bo judder w filmach widze od razu), albo go po prostu już nie ma.

 

 

 

Crysis - za wiele sie nie natestowaliśmy bo komp podpięty do HDTV, a w DX10 odświeżanie ustawia sie 24 Hz i nie można tego zmienić (przynajmniej nie w jakiś łatwy sposób).

 

 

 

Far Cry 2 - Full HD, Ultra, AAx8, stałe 60 FPS z minimalnymi przycinkami (na liczniku pojawia sie wtedy 58-59), to samo występuje na pojedynczej karcie. Gdy pokazuje 60 jest idealnie. Bez Vsynca minimalny framerate 81 FPS.

 

Z SLI AAx64 na początku troche skakało po czym spadło do stałych 30 FPS i tyle sie praktycznie utrzymało do końca benchmarka (jakby triple buffering nie działał). Chyba nieźle, ale nie żeby była jakakolwiek różnica wizualna w ruchu.

 

Bez Vsynca multum FPS i klasyczny tearing i bardzo zmienny framerate.

 

 

 

GTA IV EfLC - bardzo słabo. Epizody są w tej same wersji co patch 1.0.6 do IV, który jest skopany. Cienie na Very High niby wygladają ładnie, ale i tak są cięcia w LOD a wydajność tragiczna. SLI dało akieś 50% co sie pokrywa z tym co bywało w testach. O ile sam % nie tragiczny to framerate (spadało regularnie poniżej 30) już słaby. Ta gra ogólnie dośc skacze przy zmiennym framerate, ale działa praktycznie tak samo jak na jednej karcie i niższych detalach przy podobnym poziomie FPS, nie widziałem żadnych extra przycinek.

 

 

 

Bad Company 2 - rewelacja. Full HD, max detale (z HBAO), AAx8, w multiplayerze absolutnie stałe 50 FPS (z jakiegoś powodu sie 50 Hz ustawiło). Nie było nawet najmniejszej przycinki, a sieka na mapie była niezła. Wizualnie gra robiła duże wrażenie (TV 42").

 

 

 

Mafia 2 - działa SLI w tej grze? Praktycznie to samo w każdej kombinacji, łącznie z dedykowaniem karty dla PhysX, ogólnie porażka. Z wyłączeniem cloth nawet nie było stałych 60 FPS tylko co chwile jakieś przycinki a średni framerate w benchmarku to 53 FPS, praktycznie tyle samo co na jednej karcie, słabizna jak i cała gra.

 

 

 

Metro 2033 - DX11, max detale w Full HD, było głównie 30-40, ale nie sprawdzaliśmy żadnej akcji, samo chodzenie. W 1360x768 było 40-50 i więcej. To co zobaczyłem wrażenia wizualnie na mnie nie zrobiło, ale króciutko testowaliśmy.

 

 

 

 

Podumowując, przy zmiennym framerate nie widziałem nic czego by nie było na pojedynczej karcie. Zmienny framerate zawsze przeszkadza a obraz skacze bo w końcu wartości FPS i odświeżania są różne. Przy stałych 30 i 50/60 FPS było idealnie, a właśnie 60 FPS zapewni taki duet w większości gier.

Chyba jest to lepsza, cichsza i tańsza alternatywa dla GTX 480. Gdyby tylko support we wszystkich grach był na tym samym poziomie to był by to zdecydowany winner. Zobaczymy co pokażą GTX 500.

 

Dodam jeszcze że karty były bez OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Planuje zakupic taki zestaw

Procesor AMD Athlon II X4 640 (AM3/95W) BOX

Pamięć DDR3 GoodRam 2GB PC1333 CL9

Zasilacz do obudowy OCZ Stealthxstream 2 500W 80Plus

Płyta główna ASUS M4A77T/USB3

Gigabyte GeForce GTX460 768MB DDR5/192b D/mH PCI-E WINDFORCE 2X [GV-N460OC-768I]

Obudowa SilentiumPC Gladius GD-600 Pure Black

 

I mam pytanko: czekac az grafika potanieje, czy juz kupowac? Chce kupic na agito a tam grafika kosztuje teraz 590 zł. Wiadomo, że ida swieta, wiec poczatek listopada bedzie chyba dobrym czasem na zakupy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Lepiej dołożyć 75 zł i kupić wersję 1 GB.

 

GigaByte GTX460 1024 • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

No raczej tych dodatkowych złotówek miał nie bede, bo i tak przekroczyłem budzet. Teraz tylko czekam jeszcze az ta grafika ciut potanieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest to lepsza, cichsza i tańsza alternatywa dla GTX 480. Gdyby tylko support we wszystkich grach był na tym samym poziomie to był by to zdecydowany winner. Zobaczymy co pokażą GTX 500.

 

Dodam jeszcze że karty były bez OC.

 

trzeba było dłużej potestować z zadymami i pograć dłużej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ok 20-25% jak dobrze pamiętam.

 

Wydaje mi się, że źle pamiętasz.

Różnica była bliżej 10-15%.

 

Cooling.pl : Arctic Cooling VR Heatsink 5 - GTX460 [AC108] - 19.90PLN

 

Kopia Kopia Kopia Arctic Cooling VR Heatsink 5 NVIDIA GTX 460 :: ..:: Angela.pl ::..

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malysz01

 

Karty z 768 i 1 gb roznia sie nie tylko iloscia pamieci vga, ale tez iloscia ROP, szyna pamieci i iloscia pamieci podrecznej.

 

Gtx 460 768 mb: 24 ROP, 192 bit szyna pamieci, 384 kb L2.

Gtx 460 1000mb: 32 ROP, 256 bit szyna pamieci, 512 kb L2.

 

Warto brac wersje z 1gb pamieci.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...