Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Asus GTX460 1GB DirectCu @ stock cooling ;)

W idle 30C, load to zakres od 58 do 62C.

 

Tak ladnie sie kreci na stockowym chlodzeniu ?

Gratulacje :)

 

Mozesz dac biosik ?

Zobaczyl bym jak tam wyglada taktowanie pamieci podrecznej :)

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.07v do podanych taktow.

 

Nie trzeba dawac 100% wentyla bo chlodzenie daje rade na mniejszych obrotach.

 

Nie pojmujesz bo dla Ciebie nie jest wazna wydajnosc ot tak, ale na codzien, wiec odejmij sobie z 20MHz i bedziesz mial. Dla mnie liczy sie kazdy MHz wiec ;) Ogolnie grafa znacznie lepsza niz GB ( mialem i wiem jak sie kreci ), ciut lepsza niz Palit Sonic, bo bez problemow dobija do taktow Palita po oc i dodatkowo jeszcze ma zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To co można osiagnąć niskich obrotach wentylatora (lekko słyszalnych, lub niesłyszalnych aby można złożyć SLI, bo wtedy by było głośniej i cieplej)?

 

 

Gigabyte w istocie słabo sobie radzi po zwiększeniu napięcia, choć ja nie miałem żadnej wentylacji w budzie.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giga mialem i nie wspominam milo ; max oc 880MHz gpu i z wentylem na max i vgpu max nie odblokowane. Palit hymm stock takty fajne, oc podobne do Asus'a, ale jednak mniejsze bo 920 na fabrycznym chlodzeniu nie robila, a ta robi bez gadania i vgpu mniejsze. Jeszcze woda z lodem pojdzie na gpu to moze 1000 sie uda na rdzeniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jako iz moja 480tka padla kupuje 2x460 , teraz pytanie:

czy warto do sli brac wersje 1 GB? czy 768 w zupelnosci styknie? roznica w cenie to £60 wiec na ulicy nie lezy.

Nie wiem co zrobic- doradzcie.

Jesli mam miec 5 klatek roznicy to olac, ale jesli to sie przyda w grach na najblizszy rok to jestem wsklonny dolozyc te pare funciakow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giga mialem i nie wspominam milo ; max oc 880MHz gpu i z wentylem na max i vgpu max nie odblokowane. Palit hymm stock takty fajne, oc podobne do Asus'a, ale jednak mniejsze bo 920 na fabrycznym chlodzeniu nie robila, a ta robi bez gadania i vgpu mniejsze. Jeszcze woda z lodem pojdzie na gpu to moze 1000 sie uda na rdzeniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giga mialem i nie wspominam milo ; max oc 880MHz gpu i z wentylem na max i vgpu max nie odblokowane. Palit hymm stock takty fajne, oc podobne do Asus'a, ale jednak mniejsze bo 920 na fabrycznym chlodzeniu nie robila, a ta robi bez gadania i vgpu mniejsze. Jeszcze woda z lodem pojdzie na gpu to moze 1000 sie uda na rdzeniu ;)

 

Proponuje linka wkleic do pierwszego posta.Gdybym brał SLI to na pewno w wersjach 1Gb.Nie chodzi tutaj o różnice wynikające z tego testu, bo wyraźny kop jest tylko w niektórych tytułach, ale o komfort na przyszłość.

 

GTX 460 768MB vs 1GB vs 2GB review - Overclock.net - Overclocking.net

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje linka wkleic do pierwszego posta.Gdybym brał SLI to na pewno w wersjach 1Gb.Nie chodzi tutaj o różnice wynikające z tego testu, bo wyraźny kop jest tylko w niektórych tytułach, ale o komfort na przyszłość.

 

GTX 460 768MB vs 1GB vs 2GB review - Overclock.net - Overclocking.net

 

 

@Blackwhite

 

Tez bym bral 1GB Maxforces testowal, i z tego co mowil na monitorach > 22 juz 768 nie daja rady czasami.

Tak apropo to smakowicie wyglada Sklep Komputerowy - AGD - RTV: EVGA GeForce GTX 460 1024MB DDR5/256bit DVI/HDMI PCI-E (720/3600)

 

Za pozno panowie, kupilem 2 x EVGA 768 - referenty.

Przyszlosciowo nie ma co myslec, bo na pewno te karty posiedza u mnei mniej jak rok, a na ten czas wystarcza w zupelnosci.IMO sa na tyle wydajne, ze pogram w kazda gre na max w 1680x1050 (taki mam monitor), a jako iz nei bede ich wodowal (nie opalca sie) to chce miec w budzie w miare cicho i chlodno.!Gb sie bardziej grzeja i sa glosniejsze - tazke mysle, z enie bede zalowal wyboru........ ekhmmm, znaczy juz zaluje bo wczoraj je kupielem z £139 kazda a dzis w tym samym sklepie sa MSI cyclone po £117 :P mowi sie trudno i zyje sie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dokladnie takie jak Twoja - 763 na rdzeniu maja, ale ocne na 800.Wzialem je rowniez dlatego iz podobno w SLI sa ciche i w miare chlodne , a jak pisalem to dla mnie wazne.

W najgosazym wypadku kupie universalne bloki od EK i jakies radiatroy na VRM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde zwalone mam cos w kompie.Oddalem gtx480 na gware bo mi cielo w grachm najbardziej w Crysisie.I teraz odpalam Crysisa i to samo, proca dalem na default bo mi wywalalo w Heaven i Metro na ocnietym, ale to samo.Chyba plyta pada, albo RAM - jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo Vantage'a, bo tak właściwie, to żadnego screen'a z prawdziwego zdarzenia nie zamieściłem, a może komuś się przyda do ew. porównania : )

 

System operacyjny: Windows 7 64-bit

Sterownik karty graficznej: 260.99 WHQL

Karta graficzna: Gigabyte GTX 460 OC 1GB 715/1430/1800@850 - 1.1V/1700/2000MHz

 

 

3DMark Vantage - Performance Test:

 

Dołączona grafika

 

 

3DMark Vantage - Performance GPU Test:

 

Dołączona grafika

 

 

edit:

 

Dorzuciłem screen z wynikiem samego GPU.

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To teraz pusc tak samo bez psyhx ;)

 

Przecież jest GPU Score, a tylko to sie liczy

 

 

A wynik bardzo ładny. Kiedyś multi-GPU miało sens z najlepszymi kartami, a teraz zaczyna sie robić odwrotnie. Duet 6850 po prostu wymiata, szczególnie jeśli uwzględnić ceny w jakich mają być te karty, czyli 1200-1300 za dwie, a wyniki lepsze niż 5970.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie, a odnossnie mojego problemu - co moze byc? Plyta czy RAM?

W Crysisie scina mi strasznie, grac sie nie da, to samo bylo na GTX480.Do tego OC mojego procesora jak mialem GTX280 dzialalo be zzarzutu, teraz i przy 480 czy 2 x 460 wywal mi BSODy.I nie wazne czy proc ocniety czy nie, scina tak samo , w niektorych grach rowniez, ale jest to marginalnie zauwazalne.

IMO plyta, ale moze ktos z was sie spotkal z czyms takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam walnięty ram. Miałem takie przeboje w pracy z 1GB kością firmy OCZ. Bywało, że komp śmigał aż miło przez 2 tygodnie, a bywało że w ciągu jednego dnia wywalało kilkukrotnie przeglądarke, komunikator i na końcu Winde. Po usunięciu kostki od 1,5 roku spokój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde zwalone mam cos w kompie.Oddalem gtx480 na gware bo mi cielo w grachm najbardziej w Crysisie.I teraz odpalam Crysisa i to samo, proca dalem na default bo mi wywalalo w Heaven i Metro na ocnietym, ale to samo.Chyba plyta pada, albo RAM - jakies pomysly?

 

Albo stery do nV pod seven o czym side często wspomina. Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A zasiłka na pewno sprawna? Bo skoro na 8800 GT jest wszystko ok? Sprawdzałeś tez z pojedynczą GTX 460 (fizycznie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...