Jump to content
Sign in to follow this  
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Recommended Posts

Ale w tym sęk inna grafa, inne timingi ustawisz i już może banglać ;) Zwłaszcza jak piszesz że po OC są jaja a na stock ok. Spróbuj na innym OSie np XP. Wprawdzie stracisz dx 10/11 ale możesz w dx9 zobaczyć jak się gry zachowują. Albo vistę daj może tam inaczej będzie ;)

Edit:

W przeciwnym przypadku możliwe że hardware sypie i będzie trza winowajcę poszukać.

Edited by foh_23

Nie pisalem , ze na default jest ok, tez jest tak samo, tyle, ze nie mam BSODow i restartow.

Nie mam XP ani Visty wiec nei sprawdze.

Probowalem w Dual; chanell i zmienialem kosci, kazda wyjalem po koleji , i to samo.Moze byc wina pamieci, ie wiem.

Wymienie chyab plyte i zobacze, jak nie to pamieci - tyle,z e taki zabieg troche mnie bedzie kosztowal, a tego bym nie chcial.

A weź podpiernicz synowi HD4870 na chwilkę i zobacz jak na nim będzie się komp zachowywał, czyli na sterach ATI i sevenie ;)

Edit:

Aha a jak jest z programami typu orthos i innymi testującymi stabilność? Czy tylko w grach się sypie?

Edit:

Albo może tak będzie łatwiej -> kiedy problem się pojawił? Czy po zmianie na GTXa od razu miałeś takie jaja czy na początku było ok? Czy może już na HD5850 były zalążki tego?

Edited by foh_23

Na poczatku po wsadzeniu GTX 480 bylo super, po jakis 4 dniach sie zrabalo.Myslaem,z e karta i poszla do serwisu - heh,no comment.

dzieje sie to podczas grania, na stoku CPU nie ma zwiech, tylko tnie w grach.Teraz testuje na raz: prime95, occt cpu linpak i superpi 32, po godzinei czasu zero bledow - nic.

Mnie sie wydaje,z e padly PCIE na plycie - takei moje zdanie, ale to tylko moje.

Foch - niedawno wsadzilem 8800 GT i Crysis chodzil sopko - czyli IMO mocna grafa, czy tez dwie i PCIE nie wyrabia.

No możliwe że kontroler PCI-E coś się spitolił. W sumie na 1366 to wówczas mobo do zmiany.

Ktos sie pytal czy probowales pojedynczo karty sprawdzic.

Zmieniaj sloty pci-e i karty w nich.

Resecik biosu a moze nawet aktualizacja.

Gpu-z pokazuje x16 zlacze ?

Przetestuje jedna karte, ale to nie problem z karta tylko czym innym.Sloty musz euzyc te co sa teraz, inaczej nei ma szans - nie wsadze nic w ostatni, nie zmiesci sie w budzie.

Pokzauej x16, BIOS najnowszy, winda tez stawiana 2 dni temu.

BSOD mialem raz tylko jak proc lecial na 4 GHz - wczesniej na gtx 280 bylo spoko.Na GTX480 tez mi wywalilo restart bez BSODa jak mialem ocnienty procesor.

Na defaulcie BSODow nie mam , ani resetow.

A BSOD to : 00000050 - czyli cos z pamiecia jak sie nie myle.

Czyli U Ciebie byl zasilacz tak?

kurde czyzby moj padal, ale napiecia trzyma , mierzone miernikiem.

Edited by Blackwhite

Twój opis wydał mi się podobny do mojego problemu więc Ci zasugerowałem przeczytanie tego wątku. Zrób test occt na psu mi ani raz nie przeszedł na moim zasilaczu. No i memtest odpal.

Ok teraz na jednej karcie jest deko lepiej, mniej tnie w Metro i moge ustawic aax4 i fsaax16, ale crysis porazka.

Ok zaraz odpale occt, Memtest dalem na 2x2 GB - dwa okna i prawie 45 minut zaliczyl.

Jestem teraz podpiety pod OCZ 600W na jednej karcie - dokladnie to samo, zasilacz odpada.Jedyna rzecz jaka uzylem z Enermaxa to przedluzka do 8 pin plyty.

wszystko reszta OCZ = zasilacz wiec jak pisalem odpada.

Cztery szybkie pytania:

1) Direct CU 1GB jest ciche w idle?

2) Regulacja obrotów działa na bazie temperatury czy obciążenia GPU?

3) Wymieniać standardowy glut na STG-1?

4) Sekcja zasilania - coś należy montować?

Cztery szybkie pytania:

1) Direct CU 1GB jest ciche w idle?

2) Regulacja obrotów działa na bazie temperatury czy obciążenia GPU?

3) Wymieniać standardowy glut na STG-1?

4) Sekcja zasilania - coś należy montować?

Tak

Zdaje mi sie, ze na bazie obciazenia GPU

Std az taki zly nie jest, dosc miekki i nie bardzo gumowaty

Nie trzeba, jest radiator z jednej strony i blaszka z drugiej.

zamowilem tego direct cu w ram.net.pl, w tamta srode. przesylki jeszcze nie mam. zadzwonilem - bedzie w piatek. niezly maja czas oczekiwania ; )

Jak będziesz miał szczęście to zadzwonią, że jednak do piątku się nie wyrobią. Możliwe też, że Cię oleją i nie poinformują o braku towaru.

Czyli z Ram.net są często problemy? Też przymierzam się do zakupu GTX 460 i czytam opinię na Ceneo i do każdego sklepu się ludzie przyczepią. Znacie jakiś sklep, w którym nie przepłacę i nie będzie problemów?

Dzięki za info. Wynikałoby z tego ze muszę trzymać wyższe zegary w stresie aby RPM był niższy [; Realny pobór bez oc to więcej niż 130 W, tak? Nie ukrywam że będę używać jej do GPUGRIDa

czytajac ostatnie opinie o ram.net to na Twoim miejscu dopytalbym sie w ktory piatek;p moze mial na mysli piatek przed wigilia:D;p

Jak będziesz miał szczęście to zadzwonią, że jednak do piątku się nie wyrobią. Możliwe też, że Cię oleją i nie poinformują o braku towaru.

To niezle. Spodziewalem sie zwloki, ale bez przesady.

Sprawa jest taka, ze juz zaplacilem. Jesli nie otrzymam przesylki w piatek do poludnia, po prostu zadzwonie i poprosze o zwrot pieniedzy.

Dzięki za info. Wynikałoby z tego ze muszę trzymać wyższe zegary w stresie aby RPM był niższy [; Realny pobór bez oc to więcej niż 130 W, tak? Nie ukrywam że będę używać jej do GPUGRIDa

Aktualnie wsadzilem na nia blok, wiec nie sprawdze jak z tymi obrotami ... Ale masakrycznie glosne to nie jest nawet na 100%, glosniejszy byl referent i np. Palit Sonic.

O pobor pradu to juz pytaj kogos innego, bo ja sie tym nigdy nie interesowalem ile platforma ciagnie ;)

Czyli z Ram.net są często problemy? Też przymierzam się do zakupu GTX 460 i czytam opinię na Ceneo i do każdego sklepu się ludzie przyczepią. Znacie jakiś sklep, w którym nie przepłacę i nie będzie problemów?

http://www.saturion.pl/index.php/search/pl/run/showProducts/1/hide_boxes/1/searchString/Z3R4JTIwNDYw/view/3/showall/true

Polecam, ja tutaj bralem. Karte dostalem nastepnego dnia po wplacie kasy. (jesli im dojdzie przelew przed 16, to wysylaja tego samego dnia)

Nawet taniej niz w ram.necie :wink:

Zadnych problemow + blyskawiczny kontakt, zarowno mailowy jak tel.

Edited by kelcior
  • Upvote 1

OMG co za ceny :| :( Ciekawe jak Radeony będą się u nas teraz sprzedawać skoro ceny GTX'ów są takie niskie. Cena GTX'a 460 Gigabyte wersji 1 GB osiągnęła cenę 768 MB. Jeszcze nie tak dawno za mniej więcej tyle można było kupić 768 MB. Z kolei cena wersji Gigabyte GTX 460 1GB SOC osiągnęła cene zwykłej wersji , która jeszcze niedawno tyle wynosiła. Czyli ok 780 zł :) No ale tak często bywa. Zwłaszcza, że Nvidia zapowiadała obniżkę. Tylko czemu Radeony tak wysoką stoją. W innych krajach można je kupić dużo taniej. Byłem pewien, że będzie niezła woja cena, a tu nic.

Edited by Devil

Wojna cenowa jest , ale nie w polsce :lol:

Jak zawsze jest spory podatek od nowości i ceny radkow sa az tak wysokie.

Z kolei cena wersji Gigabyte GTX 460 1GB SOC osiągnęła cene zwykłej wersji , która jeszcze nie dawno tyle wynosiła. Czyli ok 780 zł :)

Nawet nie wiedziałem o tej wersji, a z tego co widze na hexus to chłodzenie miażdży. Gigabyte miał na począku małe wpadki z tymi chłodzeniami WindForce, ale teraz wszystkie karty już robią świetne, a rodzina SOC na prawde wypada mocno przy bardzo rozsądnej cenie. Edited by Harry Lloyd

Wojna cenowa jest , ale nie w polsce :lol:

Jak zawsze jest spory podatek od nowości i ceny radkow sa az tak wysokie.

Czy taka wojna gdzie indziej to bym nie powiedzial, ale 6850 jest w cenie pomiedzy gtx460 768 i 1GB - nie jest zle.Natomiast 6870 w normalej cenie czyli takiej jak gtx470

Ja tam widziałem 6850 najtaniej za ok 700 zł. Czyli drożej od GTX 460 1GB. Był też za 665 w jednym sklepie, ale jest niedostępny. Gdzieniegdzie to wołają nawet 750 zł.