Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

No a HD6850 jest podobnej wydajności co GTX460 1GB a jest tansza ;D

A HD6870 jest troszke taniej od GTX470.

Wiec jakaś tam wojna cenowa jest ;)

Gdyby kupić hd6850 w newegg to po przeliczeniu na polskie wychodzi tylko 500 pln a u nas jaka jest kosmiczna cena :mur:

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

pwm w gtx460 działa w raz ze wzrostem temperatury czy zależy od obciążenia gpu? Można zmienić w biosie parametry pracy wentylatorów? montował ktoś na msi hawk radiatorki na sekcji albo mem? jest taka możliwość w ogóle?

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż ciekaw jestem jakbyś MSI Hawka na tym wykręcił. Mogłoby pęknąć 1100 jak nic. Te karty kręcili do 960 na powietrzu przy temperaturze ok 70-75'C. ;) Świetne temperatury.

 

A piszesz o zwykłym jastrzębiu czy tym w wersji Talon Atack?

 

Chyba coś się zaczyna dziać z cenami. Tutaj 1GB Gigabyte za 617 zł - GIGABYTE GeForce GTX 460 1024MB DDR5/256bit DVI/HDMI PCI-E (715/3600) (ver. OC - OverClock)

 

 

Niestety opinie o sklepie mało przychylne.

 

Jedna jaskółka wiosny nie czyni.Dzisiaj waluta poleciała na łeb(FED dodrukował 600mld zielonych) i prognozy są ku umacnianiu sie PLN wię w długim okresie czasu ceny powinny nieco spaść...ale tak jak mówie-zanim one spadną....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego co widzę gość ma zwykła wersję. Talon Attack ma po prostu wyżej podkręcone zegary. Sekcja zasilania i chłodzenie chyba takie same.

 

 

hmm...chyba te zegary i kości 0,4ns a w zwykłym Hawk 0,5ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pwm w gtx460 działa w raz ze wzrostem temperatury czy zależy od obciążenia gpu? Można zmienić w biosie parametry pracy wentylatorów? montował ktoś na msi hawk radiatorki na sekcji albo mem? jest taka możliwość w ogóle?

 

Pwm reaguje na temperature gpu.

W biosie nie da sie regulowac fanspeeIC.

Mozna jedynie ustawic minimalny % obrotow wentylatorka i odblokowac 100% wentylatorka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego co widzę gość ma zwykła wersję. Talon Attack ma po prostu wyżej podkręcone zegary. Sekcja zasilania i chłodzenie chyba takie same.

 

te hawki różnią sie tylko kościami pamieci i msi chwali sie że talon attack ma troche solidniejsze komponenty, co w zasadzie może być prawdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj GeForca GTX460 1024GB (GV-N460OC-1GI)

http://www.komputronik.pl/index.php/product/106523/Podzespo_y_PC/Karty_graficzne/GeForce_with_CUDA_GTX_460_Gigabyte_1024MB-256bit_DVI_HDMI_PCI_E_OC.html

 

Jeżeli chodzi o moje samopoczucie po tym zakupie: :mur: :mur: :mur: :mur:

Mam nadzieje, że ktoś z Was jest wstanie mi pomóc :damage_wall:

 

PC by acp___

Procesor: Intel Core2Quad Q8300 @ 10% OC (EPU-6 Engine)

Płyta główna: Asus P5Q Pro Turbo (Intel P45)

Pamięć: 2x2GB Kingston HyperX DDR2 800MHz CL4

Grafika: Gigabyte NVIDIA GeForce GTX460 OC 1024MB PCIE 16x

Fizyka: Gigabyte NVIDIA GeForce 9600GT Turbo Force Edition Silent Pipe IV 512MB PCIE 8x

 

PROBLEM 1 - przyrost wydajności, a raczej brak przyrostu wydajności ... i spadek

Górne dwa wiersze to 9800GT, dolne dwie karty graficzne

Dołączona grafika

 

PROBLEM 2 - pulpit, a raczej dwa (w tym jeden na wirtualnym monitorze, bo do komputera mam podpięty tylko jeden monitor):

Dołączona grafika

 

Dodam jeszcze, że po dodaniu karty wcięło mi 300MB pod XP 32 bitowym, ale to akurat zrozumiałe, trzeba jakoś adresować informacje do drugiej grafiki.

 

Różnica (śmieszna) w Mafi II

9600GT

Dołączona grafika

9600GT + GTX460

Dołączona grafika

 

Konfiguracja Physix:

Dołączona grafika

Edytowane przez acp___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem lekko w szoku... widziałem że gtx'y się kręcą ale tego się nie spodziewałem po swoim zakupie: palit 768mb referent bez zmiany napięcia

Dołączona grafika

 

strach pomyśleć jak wykręce procka na 4.0Ghz i gpu na 900 :shock:

Edytowane przez pr1est

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pod ręką Voltcrafta/inny miernik? Bo zaczynam się ślinić na myśl o OC a 550W może być granicą komfortu przy OC.

Oczywiście jak zamówiłem grafikę to cena musiała spaść o 20 PLN, nie mogła przed zrobieniem zamówienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyyy...mam nadzieje ,że mój Enermax 525W nie bedzie mnie ograniczał przy lajtowym procku np. 4.2Ghz??Powiedzcie że nie, bo chce wymordować swojego przyszłego Hawka do granic AC. :twisted:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...