Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Black zmien syga, ponoc zmieniales a tam dalej Asusu 480 :D

 

Co do podpiecia monitora do dolnej - czasami nie stracisz wtedy sli w grach? Niewiem jak to jest w przypadku 2 monitorow, ale wszedzie czytalem, ze jak bym 3 chcial podpiac i grac na rozdzialce na 3, to wszystkie monitory do 1 karty musza byc podpiete. Ciekawi mnie jak jest z 2 wiec podepnij i sprawdz czy zagra wogole:)

 

Druga sprawa o EVGA i RMA bym sie nie martwil, ani o tempy. Jak cokolwiek nie bedzie spelnialo specyfikacji karty - daja nowa karte bez szemrania:) Wybrales najlepsza firme jesli chodzi o gware w moim przekonaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrsje SC z 763 MHz na GPu na stocku, takze zmniejszac razcej napiecia nie bede.

Mnie chodzilo raczej o temperature, jaka jest bezpieczna - zle sie moze wyrazilem.

Napiecie wiem, ze max 1075v - czytalem Twoja recke i testy ;)

 

Ilear - jak sie efka sprawuje - mowa o plycie? :)

Ja swoja sprzedaje bo kupilem Sabertootha.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się co martwić o temperaturę GPU - GTX480 przecież na 90 kilka stopni działa i nic się nie dzieje, prędzej chodzi tutaj o "gołe" okolice zasilania w referencyjnych konstrukcjach, które nie wiadomo ile wtedy podziałają.

 

@ilear

 

Co do wspaniałości EVGA osobiście nie jestem przekonany, miałem w życiu dwie rzeczy od nich (płytę i GTX295) i obie mi padły. Jak karta ma gwarancję sklepową czyli te 2 lata to i tak sklep sam w sobie wymienia kartę, a z serwisem EVGA ma to mało wspólnego (nasz znany i "lubiany", największy sklep komputerowy z nazwą zaczynającą się na K przez miesiąc gromadził karty EVGA, żeby je wysłać "gdzieś" do Azji). Co innego pewnie po zarejestrowaniu i na dalszej gwarancji producenta, tego nie przerabiałem (ale wątpliwe żeby ktokolwiek z udzielających się w tym wątku trzymał daną kartę ponad 2 lata).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazda karta ma felerne modele:) bardziej mi tu chodzilo o to ze evga ma oddzial w niemczech i w ciagu tygodnia, poltora idzie zalatwic RMA u nich bezposrednio. Mozna wlasnie wtedy olac takie sklepy jak K... :)

 

@Blackwhite

Nie denerwuj mnie :P juz miesiac czekam na rma dfi (wiadomo z jakiego powodu, naprawa bez serwisu firmy trwa dluzej) , ma wyjsc do mnie w tym tygodniu. Jako ze klient spoznil sie z platnoscia u mnie w firmie, evga kupuje dopiero w poniedzialek , choc juz dawno zamowiona :(

Chcialbym sie juz poudzielac w tym topiku ale niestety evga 460 kupiona 2 tyg temu dalej siedzi w pudelku w oczekiwaniu na plyte :> Narazie jestem na skraju rozstroju nerwowego pracujac na lapku i 1 monitorze ;)

 

Swoja droga zeby OT nie bylo zbyt duzego, moglbys Black sie pochwalic jakie OC uzyskales na tych SC kartach? jestem ciekaw jak sie one kreca:) a sam niemam jak sprawdzic (sic!)

 

I jak z tym Sli w grach po podpieciu monitorow do 2 roznych kart?

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLi z tego co pamiętam to od którychś sterów (jeśli to nieprawda to niech mnie ktoś poprawi :P ) działa normalnie przy podpiętych monitorach to dwóch kart. Wcześniej jak miałem 2x GTX260 to się tak nie dało - można było tylko do tej "górnej" podłączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga zeby OT nie bylo zbyt duzego, moglbys Black sie pochwalic jakie OC uzyskales na tych SC kartach? jestem ciekaw jak sie one kreca:) a sam niemam jak sprawdzic (sic!)

 

 

 

Nie krcilem jeszce :biggrin: i chyba nie bede, bo na stocku lataja bardzo ladnei.

Z wlaczonym phsyx w vantage mam ponad 29k, wszystkie gry smigaja az milo - wlacznie z Metro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx wozaq za info :)

 

@Blackwhite

No to dobre info bo wlasnie mysle nad SLI z tych 460 vs 6870 i 3xdelle 2209wa. Pytanie ktory zestaw bedzie wydajniejszy do grania w rozdzialce 5040x1050 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.025v to było domyślne napięcie na Gigabyte'ach moich o stockowych taktowaniach, także ja bym nic nie ruszał, w końcu sam mówiłeś, że są podkręcone fabrycznie. Podciągnij je na 800/4000, akurat Ci napięcia styknie spokojnie domyślnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blackwhite:miałem również Evga gtx 460 1GB SC EE i w porównaniu do mojej drugiej karty zotac gtx 460 referat była znacznie głośniejsza i gorętsza(zależnie od gry ale podczas BC2 około 68 stopni przy wentylu 50% i zdjętym jednym boku od obudowy).Core Voltage default miałem na EVGA 1V a na drugiej Zotac mam 1.012V.Trochę się zawiodłem na tej EVGA więc sprzedałem,teraz jakbym brał od nich to tylko referata a nie External Exhaust.

 

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie pliczku na 4xx dziala i na serii 4xx

 

Dokładnie, podmieniamy plik NV_DISP.INF w folderze z wypakowanym sterownikiem i można instalować.

 

 

To jak, nikt nie testował?

 

 

Mały ot:

 

Nvidia odpaliła nową stronę ze wsparciem dla Geforce'ów, imho, dobry pomysł i wykonanie, choć to jeszcze beta - www.gefroce.com

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok znam odpowiedz na pytanie - Czy mozna podlaczyc monitor do drugiej karty w SLI - tak mozna i dziala.Jedno ale, monitor odpala sie dopiero pod windowsem, takze nie zobaczymy postu plyty ;)

Nie wiem czy to moze uszkodzic karte czy tez nie - ale dzialac dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział ktos,gdzieś testy podkręconego GTX460 vs podkręcony HD6850?Ja widziałem tylko cos MSI Radeon HD 6850 review"]takiego[/url] a interesuje mnie wydajność w grach obu kart po oc.

 

 

Edit:

 

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/37499-hd-6870-hd-6850-vs-gtx-460-1gb-overclocking-study.html

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mój zasilacz poradzi sobie z GTX460 768mb w SLI??Jak myślicie?

 

EVGA GeForce GTX 460 768MB SC SLI Video Card Review - Power Consumption - Legit Reviews

 

To bedzie maximum dla tego zasilacza.

 

Dołączona grafika

 

Mysle, ze nalezy go zmienic na cos pokroju 700/800 wat.

Zapas jak najbardziej wskazany.

 

Twoj zasilacz nie jest zly, ale wedlug specyfikacji moze on wyciagnac:

 

Dołączona grafika

 

Przy dluzszej pracy zgrzeje sie i nie bedzie juz tak rozowo jak sie maluje :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...