Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym tez nie ryzykowal, szczerze mowiac przy swojej 650 mialbym obawy co do stawiania na niej sli , ale ja mam jeszczed i7 wiec to troche inaczej :) btw Blackwhite ma chyba miernik poboru bo tez kupowal. Warto bylo by go spytac ile mu pobiera przy graniu caly zestaw.

 

edit:

Hmm choc moze i przesadzilem ;) Za bardzo przy 275 jeszcze mam glowe widze hehe

http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-460-sli-review/15 z tego by wynikalo ze 433 ktore jest na wykresie to calosc razem z i7 podkreconym i wodowaniem etc, pisza ze zestaw powinien miec ok 50-100 wiecej niz standardowy PC. Legitreviews nie ufam za bardzo, guru3d jakos lepszym zrodlem mi sie wydaje.

 

Black napisz ile ci pobiera zestaw w idle/gra/furmark :) jestem ciekaw sam czy moja 650 w razie czego uciagnie bez problemu

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz sobie poradzi , Twoj zestaw powinien pobierac ponizej 400w w stresie, bo nie jest to taki pochlaniacz pradu co i7 w testach.

Ale o OC grafik mogl byś raczej zapomnieć by nie zajechać tego zasilacza.

Tez nie wiadomo czy jest w testach uwzgledniona sprawność zasilacza, bo gdy pobiera on 400w z gniazdka to zasilacz jest obciążony na 340W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black napisz ile ci pobiera zestaw w idle/gra/furmark :) jestem ciekaw sam czy moja 650 w razie czego uciagnie bez problemu

 

Jakbyś przejrzał trochę wcześniej temat, to byś wiedział, że SLi z dwóch GTX460 768MB i podkręconego mocno i7 na zasilaczu rzędu 650W to nie problem :wink: Sam miałem i działało - oczywiście ja nie robię nigdy jakichś testów zasilacza w OCCT, różne rzeczy mógłby pokazać, po co sobie newry PSU-ć B-) Ważne, że na co dzień przez prawie 2 miesiące wszystko ekstra super działało.

 

Natomiast na 525W już bym się bał to odpalać, no ale kolega ma słabszy sprzęt to może spróbować. Ale ja bym SLi nie robił przy procku pokroju E8400, bo to raczej nie ma sensu - lepiej już np. GTX470 wziąć (chyba, że tą kartę też procek ograniczy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie racje z tym zasilaczem.Miałem kupować 1024mb ale znalazłem Gigabyte GTX460 768mb za 440zł i wiecie no :rolleyes: To co bym zaoszczędził na kartach wydał bym na zasilacz a sprzęt jeszcze daje rade więc szkoda zachodu.Gdybym kupił sama to tez nie byłbym do końca zadowolony przy FULLHD

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od gry. BC2 mocno obciąża CPU i tu 2 rdzenie są obciążone na 99%, a GPU zaledwie na 60-70%. Na 4 rdzeniach już jest 95-99% użycia GPU. Metro 2033 też lepiej działa na 4 rdzeniach z tą kartą. Taktowanie nie wiele tu daje niestety. Po prostu trzeba 4 rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chiałem sie juz dłuzej czaic i kupiłem na ebay.com Gigabyte GTX460 768mb za 440zł z darmową przesyłka od kolesia z Węgier.Miał ich 7 i sprzedały sie na pniu w ciągu kilku godzin.Zobaczymy co ta transakcja i karta będzie warta.Wazne , ze zakup był w programie "ebay protection cover". Mysle ,że to dobry deal.Jak tylko dojdzie to nie omieszkam podzielic sie wrażeniami z podkręcania.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kÓ.w@!

 

Myślałem, że pojawię się tu po jakimś czasie na W7 i ogłoszę sukces :damage_wall:

ale jeszcze zanim zainstalowałem W7 (bo pewna rzecz mnie jeszcze wstrzymuje) odpaliłem kilka tytułów które na 9600GT nie chodziły w 100% płynnie lub nawet w 50% ...

 

FPSów mam wystarczająco, ale niespodzianka po ok. 45 minutach gry w NFS Pro Street:

<komputer w prawdzie chodzi bez przerwy od 16:00 10.11.2010 (rendering nocą)>

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Nie było wcześniej* problemów, więc jeżeli to grafika to jak na serwisie powiedzą mi, że wszystko działa dobrze ...

 

*) wszystkie 3D smarki, FluidMark, DiRT, Track Mania United, Mafia II, NFS Most Wanted, NFS Carbon, SupremeCommander FA

 

Dołączona grafika

 

Dlaczego post-FX tak mocno podgrzewa GPU jak z tym efektem jest dwa razy więcej FPSów?

Edytowane przez acp___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to 100% stery te przekłamania , chcesz pograć w starsze gierki to musisz zainstalować starszą serię np. 197.75 dodajesz do infa 460gtx i jedziesz. Z tym , że karty nie podkręcisz :wink: Nie zdziw się , jak nawet sporo ilość gier nawet nie starych będzie działać lepiej :lol2:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zrób test jakimś porządnym benchem, a nie jakimś tam badziewnym Pro Street z mocno średnią grafiką. Heaven 2.1 i po kolei robisz testy na DX 9, 10, 11 i OpenGL. Potem możesz odpalić Metro 2033 na powiedzmy DX 11 i ustawienia High. Podaj jaki średni FPS. Jak będą arty to wiadomo karta do serwisu. Zainstaluj sterowniki 260,89 ze strony Nvidii któreś zmodowane przez Sid'a Ja te mam i nie narzekam jak na razie na żadne problemy. Ba! w Mafii 2 mam teraz mniej dropów na nowszych sterownikach. Crysis też jakby nieco lepiej chodzi. Jedynie najnowszy COD coś szwankuje, ale to ponoć problem ze strony gry.

 

p.s pobierz wszystkie ważne aktualizacje do tego Win7. Sprawdzałeś karte na innym kompie w ogóle, by wykluczyć problem z czym innym ? Może jednak zasilacz trafił się lipny. Skoro od takiej firmy jak BQ trafiają się "kaszanki ";) to może i ten Twój nie trzyma dobrze napięć na lini 12v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego Ci bios od tej karty. Nieco bardziej podkręcone zegary i nieco zmodyfikowane chłodzenie. Nic specjalnego w tej karcie nie widzę jak na razie. Ciekawi mnie czy pokusili się o lepszą sekcję zasilania, bo ta jest dość istotna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego Ci bios od tej karty.

 

Po prostu z ciekawości chciałbym go zobaczyć.

 

 

... i nieco zmodyfikowane chłodzenie.

 

Zmodyfikowane chłodzenie? Chodzi Ci o naklejkę? :D :wink:

 

 

Na pierwszy rzut oka, to prócz owej naklejki na chłodzeniu i 760 MHz na rdzeniu, to raczej różnic nie ma, przynajmniej ich nie widać ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tam nic nie widzę. Powinienem raczej napisać "może nieco zmodyfikowane" Jakieś dodatkowe heat pipy, ale nie sądzę. Z tego co już poczytałem to jest to samo WindForce. Czyli 2 wentyle i 2 HP. Ponoć komponenty są lepszej jakości. Czyli kondensatory. Jak to ma się do Hawka to nie wiem. Na razie nie znalazłem zdjęć karty ze zdemontowanym chłodzenie, Sam jestem ciekaw czy zrobili coś z sekcją zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu GTX460 1GB.

Czy ktoś może mi potwierdzić, że wersje z PCB PALITA posiadają rozstaw otworów montażowych zgodny z G92b (53x53mm).

Chcę wykorzystać stary blok MCW60 od Swiftecha i gdzieś wyczytałem, że Pality mają właśnie taki układ otworów.

Niestety nie mogę znaleźć potwierdzenia w oficjalnych materiałach.

 

EDIT: ZNALAZŁEM.

Wrzucam może się komuś przyda: Tabelka GPU Mounting Holes.

Palit jest na 3 stronie.

 

Druga sprawa. Czy te dwie wersje karty Palit GeForce GTX460 1GB NE5X460SF110 oraz NE5X460SF1102

Różnią się czymś? Bo z tego co widzę to taktowania i chłodzenie takie samo.

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu GTX460 1GB.

Czy ktoś może mi potwierdzić, że wersje z PCB PALITA posiadają rozstaw otworów montażowych zgodny z G92b (53x53mm).

Chcę wykorzystać stary blok MCW60 od Swiftecha i gdzieś wyczytałem, że Pality mają właśnie taki układ otworów.

Niestety nie mogę znaleźć potwierdzenia w oficjalnych materiałach.

 

EDIT: ZNALAZŁEM.

Wrzucam może się komuś przyda: Tabelka GPU Mounting Holes.

Palit jest na 3 stronie.

 

Druga sprawa. Czy te dwie wersje karty Palit GeForce GTX460 1GB NE5X460SF110 oraz NE5X460SF1102

Różnią się czymś? Bo z tego co widzę to taktowania i chłodzenie takie samo.

 

No nie wiem... jak dla mnie gołym okiem widać różnicę w budowie tego chłodzenia tj. w jego obudowie. Ta dwójka sugerowałaby, ze to rev.2 i faktycznie karty się niczym nie różnią.

 

Orientuje się ktoś, który z obecnych GTX'ów 460 to na chwilę obecną najlepszy zakup? Chodzi mi o kategorię price/performance z lepszym chłodzeniem. Wychodzi mi, że najlepszy jest ten:

http://www.proline.pl/?p=GIGA+GTX460+1024

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...