Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie u mnie jedna karta ma 987v a druga 1025 - chyba ustawie obie na 987v, no chyba,ze bede mial zwisy i musze zostawic jak teraz.(btw odezwe sie pozniej na skype)

 

Mój gigabyte też ma na default 987V jak myślicie jaka jest bezpieczna temperatura sekcji zasilania?

Edytowane przez RAF82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W standardzie 715 core 1800 mem dokładne to jest Gigabyte GTX460 1024MB OC. Tylko ten gigabayte ma pcb z dodatkową warstwą miedzi do rozpraszania ciepła i chyba pcb nagrzewa się bardziej niż w innych konstrukcjach u mnie tak jak wcześniej pisałem w okolicach sekcji zasilania podczas stresu vantage pcb 78 C.

Edytowane przez RAF82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgiusz, styl dość kontrowersyjny, ale jakże skuteczny :twisted: :D :cool:

 

 

 

A wracając do właściwego tematu, dlaczego te same karty mają różne def. napięcie rdzenia? Ja na moim Gb 1GB mam def. 1,000V, 3 różne biosy miałem na karcie i zawsze 1.0V.

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem kolejny i mam juz tego dosc.

2 razy sie juz zdazylo , ze rano odpalam kompa i po wejsciu na pulpit widze rodzielczosc 800x600.

Karty w systemie widzi, ale sa przy nich zolte trojkaciki, jak chce przeinstalowac/updateowac stery , pisze mi, ze mam je juz zainstalowane na kompie.

Po odinstalowaniu sterownikow i zainstalowaniu od nowa w panelu nie moge ustawic SLI - nie ma takiej opcji, karty sa widoczne , poprawnie zainstalowane, ale moge tylko ustawic druga karte jako Phsyx, nie ma mozliwosci SLI.

Ciekawa rzecz, ze po odinstalowaniu sterow i zalogowaniu sie do windowsa sytem instaluje z automatu jedna karte, a druga jest zawsze "faild", dopiero w trybie awaryjnym windows instaluje je obie, co niestety nie zmienia faktu, ze nie moge ustawic SLI.

Ostatnio pomoglo wyjecie kart i wsadzenie ich od nowa, ale to nie rozwiazanie, jako ,z e za dwa dni pewnie znow mi zrobi ten sam numer.

 

Macie jakies pomysly, moze ktos sie spotkal z tym problemem.Dodam, ze driver sweeeper byl probowany , nawet spod trybu awaryjnego - nie ma efektow.

Nawet BIOS plyty jest najnowszy, stery do chipsetu itp itd.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black wszystkie znaki na niebie i ziemi mowia do ciebie - kup 580 :D

Masakre masz widze, prawie jak moja udreka z dfi...

 

Ja mam jeszcze inne pytania, jakie jest max napiecie dla wersji 768MB? udalo mi sie max 1.05v ale to raz, jak ustawilem w e-leecie 1.045v. Jak dawalem > np 1.07 to samo zmienialo na 1.037 (czyzby jakis ogranicznik ? )

Czy wentyl na 80% zapewni odp ochlodzenie karty na benchmarki 3dmarka np? Nie mam zamiaru tak jej krecic, na codzien, def. zegary i 0.95v poki co smiga ladnie, a pare W w kieszeni:) (okolo 10 niz def).

Swoja droga jak nisko mozna zjechac z v? Underclockingu grafiki wczesniej nie robilem, wiec wole zapytac - zmniejszanie v nie spowoduje raczej uszkodzenia karty?

 

Ventake 17k peklo :)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus tańszy, a chłodzenie ma dosyć ciekawe. No i gwarancja dłuższa. EVGA z kolei podkręcony fabrycznie. Dla mnie nie warto pchać się w takie wersje, gdyż często można samemu osiągnąć dużo wyższy wynik na tańszym odpowiedniku jak MSI czy Gigabyte. I w zasadzie na tych dwóch firmach warto się skupić.

 

Koniecznie to musi być ten drogi sklep ? Ja bym osobiście brał MSI Cyclone 1 GB jak zależy Ci na niskiej cenie i dosyć dobrym OC, albo dołożył do MSI Hawk lub Gigabyte SOC. Poszukaj w innych sklepach typu Agito, Morele, ESC, Proline i jeszcze kilku innych z wyszukiwarek cenowych. Podaj linka to odpiszemy czy warto brać. Ceny bywają dużo niższe niż w Komputroniku. Brałem w każdym sklepie oprócz Agito i nie było problemów. Ale o tym pierwszym raczej przeważają dobre opinie.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupy na pewno nie bede robil w komputroniku, poprostu tak tylko podalem linki. Co do samej karty. Interesuja mnie jedynie tylko te dwie firmy, nic poza tym. Ilear czym sie ona rozni od tej co podalem ? Oprocz chlodzenie oczywiscie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwara to raczej w evga jest dluzsza:) Ja bym jednak bral tu Sklep Komputerowy - AGD - RTV: EVGA GeForce GTX 460 1024MB DDR5/256bit DVI/HDMI PCI-E (720/3600)

 

Pokaż mi gdzie ? 2 lata napisane jak byk. Asus 3 lata i ma zdaje się lepsze chłodzenie od tego co podał Malik. A czemu nie MSI ? To również porządna firma, a ich karty nie sprawiają problemów. No ale nie mam zamiaru się spierać. Ja bym brał MSI Cyclone zdecydowanie lub tego Asusa DirectCU. EOT

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wydawało mi się, że chłodzenie na Hawk'u to coś jak accelero twin turbo, czyli chłodzenie mało słyszalne przy stressie i niesłyszalne bez obciążenia... te testy mówią jednak co innego - MSI GeForce GTX 460 HAWK review

 

ma ktoś hawk'a i może powiedzieć od siebie, czy kartę słychać bez obciążenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi gdzie ? 2 lata napisane jak byk. Asus 3 lata i ma zdaje się lepsze chłodzenie od tego co podał Malik. A czemu nie MSI ? To również porządna firma, a ich karty nie sprawiają problemów. No ale nie mam zamiaru się spierać. Ja bym brał MSI Cyclone zdecydowanie lub tego Asusa DirectCU. EOT

 

Devilek no prosze Cie:) A 10 letnia gwara evgi to niby co;)

 

 

Zakupy na pewno nie bede robil w komputroniku, poprostu tak tylko podalem linki. Co do samej karty. Interesuja mnie jedynie tylko te dwie firmy, nic poza tym. Ilear czym sie ona rozni od tej co podalem ? Oprocz chlodzenie oczywiscie :)

 

Gdzies czytalem jak szukalem sam co kupic, ze ta EE wcale taka lepsza nie jest, wydmuciach!e powietrze niby na zewnatrz, nie pamietam juz o co tam autorowi artykulu chodzilo, ale utkwilo mi w glowie, ze jednak lepiej zwykla brac.

Co do powodu dla ktore radzil bym evge - Gwarancja i support. Sciagnalem 3 programiki do evgi do napiec, podkrecania i testowania - bez komibnacji latwo mozna osiagnac dobre OC. Wiem ze korzystajac z innych aplikacji, edycji biosu etc mozna to samo osiagnac z kazda inna firma, ale jesli bratu sie nie chce kombinowac, to evga daje to w pakiecie:)

Pozatym na guru3d albo bit-techu w roundupie evgi wypadaly chlodno i dobrze sie kreca, moja 768 przykladowo na defie robi 850 i ma 60-61 st stresie

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVGA | Products

 

Product Warranty

This product comes with a 2 year limited warranty with registration within 30 days of purchase

Pokaż mi gdzie na stronie producenta jest napisane, że 10 lat. Jak byk limit do 2. No chyba, że ja o czymś nie wiem. Wiem, że kiedyś EVGA dawało długie gwarancje. Ale ja tu nie widzę wzmianek. MSI Cyclone można dostać taniej, a kręci się mniej więcej podobnie i chlodzenie dość cichutkie. Co do MSI Hawk to zależy na czym Ci zależy. Jak na wysokim O/C i wydajnym chłodzeniu to tak. Można też dołożyć te 100 zł i kupić GTX 470. Przy cenie 1000 masz już 5850. Można tak wymieniać i wymieniać.

 

Nie Devilek tylko Devil. Devilek to taki maniak co kręci I7 na 5.0 ghz i ma 32K w Vantage ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś zdziałałem! Mam nadzieję, że komuś się przyda.

 

Karta PALIT GTX 460 posiada rozstaw otworów montażowych 53x53mm i da się na niej zamontować stary blok Swiftecha MCW60.

Można to zrobić na conajmniej trzy sposoby.

1) Wykorzystując zestaw z zapinką na karty G92 (8800GT, 9800GT, GTS250) - wystarczy dokupić śruby o 3mm dłuższe.

2) Wykorzystując zestaw z zapinką na karty G80 (8800GTX itd.) - wystarczy wiertłem 2,5mm wywiercić 4 otwory w oryginalnej zapince i wykorzystać śruby wchodzące w skład zestawu.

3) Skrócić śruby z zestawu do montażu na karty G80 i wykorzystać je z zapinką na karty G92.

 

Ja skorzystałem z 2 opcji i bloczek bez problemu zamontowałem w 15min.

Temp karty po szybkim OC na 800/1600/1900 w Furmarku nie przekracza 45st.C

W idle mam 30st. C. Wskazania z Vtune.

 

UPDATE:

Fotki po montażu. Jakość kiepska, ale nie chciało mi się rozbierać układu, żeby pstryknąć aparatem, więc są foty z telefonu.

Generalnie zainteresowani widzą co i jak.

Foto1

Foto2

Foto3

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVGA | Products

Nie Devilek tylko Devil. Devilek to taki maniak co kręci I7 na 5.0 ghz i ma 32K w Vantage ;)

 

Aaaa Sori ;)

 

A z gwarancja jest jak pisze Black, tyle ze w Polsce wiekszosc egzemplarzy jest ER (nie widzialem w popularnych sklepach TRki). Po rejestracji masz 10 lat gwarancji na okaziciela (tzn po sprzedazy, ta 10 letnia gwara nie przechodzi, tylko zwykla tyle co pozostalo)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foty mile widziane, ale tempy lekko wysokie jak na wode.

 

Uaktualnie posta o fotki, ale to już jutro.

Układ jest świeżo napełniony, bo zmieniłem też blok na CPU przy okazji, pasta nie wygrzana, a temp w pokoju 25st C.

Pewnie się kilka stopni urwie jeszcze.

 

Inna sprawa, że MCW60 lata świetności ma już za sobą, ale i tak o niebo lepiej z temp. niż na AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...