Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

na pojedynczej karcie mam 29C w idle i 56C w stresie - karta nie krecona na stock zegarach, oczywiscie na AC.

Jak mialem w ukladzie 5850 to max jaki mialem w furmarku na niej to 42 C (800/1100) - takze moze cosik zle paste nalozyles, bo wygrzewaie da Ci moze 1 st C, nie wiecej.Nawet przy temp 25 C w pokoju na ta karte to za duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak na WC to faktycznie troszkę wysoko. Rozmontuj wszystko. Nałóż dobrą pastę w nie za dużej ilości i załóż ponownie. Temperatura otoczenia nie powinna chyba mieć wpływa na WC ? No chyba, że w pokoju było ze >30'C

 

ilear ok dzięki za sprostowanie. Sam kiedyś słyszałem o 10 letniej gwarze. A, że sklepy co innego piszą to mnie zmyliło. Te ER'ki faktycznie mają 10 lat, ale jak napisałeś raczej nie do kupienia u nas w sklepach. Zresztą komu potrzebna tak długa gwarancja ;) 5 lat to w sam raz. Jak karta do tego czasu nie padnie, to i tak wytrzyma dłużej. A większość w tym czasie, albo wymienia sprzęt, albo się go pozbywa ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilear ok dzięki za sprostowanie. Sam kiedyś słyszałem o 10 letniej gwarze. A, że sklepy co innego piszą to mnie zmyliło. Te ER'ki faktycznie mają 10 lat, ale jak napisałeś raczej nie do kupienia u nas w sklepach. Zresztą komu potrzebna tak długa gwarancja ;) 5 lat to w sam raz. Jak karta do tego czasu nie padnie, to i tak wytrzyma dłużej. A większość w tym czasie, albo wymienia sprzęt, albo się go pozbywa ;)

 

Hehe :) jeszcze raz sprostuje - ERki wlasnie idzie dostac w pl ;) TRek nie widac :> A gwarancja nie potrzebna 10 letnia, ale swiadomosc tego ze sie ja ma jest swietna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam sprzet. Ale musze jeszce chyba poczekac . Mam s939. Zastanawiam sie czy teraz czy na wiosne. Nowe podstawki i nowe procesory. Sam juz nie wiem. Ale grafike swoja zostawie (gtx285) i dokupe druga do sli. Druga kupie za 600 zl lepiej sie oplaca niz fermi . Porazajacych roznic w dx10 a 11 nie widze a wydajnosc mowi za siebie---http://www.guru3d.com/article/radeon-hd-5970-review-test/12. Nie ludze sie tym ze nowe zabawki beda mniej pradozerne.

Edytowane przez Monio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zaraz mnei szlag trafi.

Znow ma jazdy z tym SLI.

Za kazdym razem po wylaczeniu kompa (nie z gniazdka, zamkniecie przez windows) i ponownym jego odpaleniu trace rozdzielczosc i kontroll panel Nvidii.

Jak postawie stery na nowo to nie mam SLI w panelu, ale za to kompa dziala poprawnie.

Odinstalowujac terowniki i instalujac je , jednoczesnie pozwalaljac Win 7 zainstalowac swoje, moge ustawic SLI, ale po wylaczeniu kompa znow to samo, czyli rozdzielczosc 800x600 i brak panelu sterowania.

Czy to moze byc plyta, czy wina windowsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś zdziałałem! Mam nadzieję, że komuś się przyda.

 

Karta PALIT GTX 460 posiada rozstaw otworów montażowych 53x53mm i da się na niej zamontować stary blok Swiftecha MCW60.

Można to zrobić na conajmniej trzy sposoby.

1) Wykorzystując zestaw z zapinką na karty G92 (8800GT, 9800GT, GTS250) - wystarczy dokupić śruby o 3mm dłuższe.

2) Wykorzystując zestaw z zapinką na karty G80 (8800GTX itd.) - wystarczy wiertłem 2,5mm wywiercić 4 otwory w oryginalnej zapince i wykorzystać śruby wchodzące w skład zestawu.

3) Skrócić śruby z zestawu do montażu na karty G80 i wykorzystać je z zapinką na karty G92.

 

Ja skorzystałem z 2 opcji i bloczek bez problemu zamontowałem w 15min.

Temp karta po szybkim OC na 800/1600/1900 w Furmarku nie przekracza 45st.C

W idle mam 30st. C. Wskazania z Vtune.

 

Jak komuś się przydadzą to mogę wrzucić zdjęcia jak to wygląda po montażu.

 

Dołączam się do prośby o fotki - już od jakiegoś czasu chcę wymienić 8800GT na GTX460, ale bez rozbierania WC (leniwiec :)). Czy karta Palit'a ma standardowo radiatorek na sekcji zasilania, czy jest on tylko w tej droższej wersji Platinum? Pamiętam jakiś ferment z tymi kartami i brakiem chłodzenia na sekcji zasilania - nie jestem tylko pewien czy był to błąd, czy zamierzony temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam GTX 460 msi cyclone. teraz pytanie czy program MSI Kombustor dołączony do MSI afterburner poprawnie sprawdzi stabilność karty po podkręceniu???

 

Jak narazie max mojej karty przy standardowym napięciu to Core Clock 875 Shader clock 1750 Memory clock 2100

Standardowo jest 725/1450/1800

Próbowałem też jeszcze bardziej ją podkręcać ale powyżej 900 na core clock i 2200 na memory clock zaczynała być nie stabilna ....

 

Czy to dobre rezultaty jak na te karte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do prośby o fotki - już od jakiegoś czasu chcę wymienić 8800GT na GTX460, ale bez rozbierania WC (leniwiec :)). Czy karta Palit'a ma standardowo radiatorek na sekcji zasilania, czy jest on tylko w tej droższej wersji Platinum? Pamiętam jakiś ferment z tymi kartami i brakiem chłodzenia na sekcji zasilania - nie jestem tylko pewien czy był to błąd, czy zamierzony temat.

 

Palit nie montuje chłodzenia sekcji zasilania na swoich GTX460. Mam wersje Platinum.

Uaktualniłem poprzedniego posta o fotki z montażu.

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam GTX 460 msi cyclone. teraz pytanie czy program MSI Kombustor dołączony do MSI afterburner poprawnie sprawdzi stabilność karty po podkręceniu???

 

Jak narazie max mojej karty przy standardowym napięciu to Core Clock 875 Shader clock 1750 Memory clock 2100

Standardowo jest 725/1450/1800

Próbowałem też jeszcze bardziej ją podkręcać ale powyżej 900 na core clock i 2200 na memory clock zaczynała być nie stabilna ....

 

Czy to dobre rezultaty jak na te karte?

 

To jest dobry rezultat bez podnoszenia napiecia na gpu.

Teraz albo zostawisz jak masz czyli 875 mhz, albo podniesiesz troszke napiecie na gpu i zrobisz 900 mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ta karta bedzie w cenie ok. 400pln to od razu lece po nia do sklepu ;)

Spodziewalem sie czegos gorszego a tu dość mila niespodzianka ;)

ps. test gigusia 460 se http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/38178-nvidia-geforce-gtx-460-se-1gb-review.html

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo wypada różnie. W niektórych grach jest to ok. 10%, a jeszcze w innych ok. 20%. Ciekaw jestem jakby to chodziło po maksymalnym OC. Dodać trzeba, że karta w niektórych grach zostawia troszkę w tyle wersje 768 MB. Także będą musieli ostro zjechać z cenami wersji 768 MB. Jeśli SE będzie kosztował powiedzmy +/- 500 zł to wersje 768 powinny iść już raczej poniżej 400. Jakoś nie jestem wstanie w to uwierzyć. Ale wiem jedno. Gdybym nie kupował karty we wrześniu tylko teraz to lepiej bym na tym wyszedł. I jakoś nie sądzę, by okres przedświąteczny miał coś zmienić. Jeszcze ze 2 lata temu pamiętam, że ceny szły w góre już na przełomie październik/listopad, a tu ceny się utrzymują na podobnym poziomie.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie kupował karty we wrześniu tylko teraz to lepiej bym na tym wyszedł. I jakoś nie sądzę, by okres przedświąteczny miał coś zmienić.

 

Ludzie... skończcie tak wyliczać! ja gdybym kupił kompa teraz a nie w sierpniu to też bym zapłacił conajmniej 400zł mniej, no i co? siedziałbym sobie przez te 3 miesiące na laptopie i grał w pasjansa lub sapera. Bez sensu. Lepiej w ogóle nie kupować "dzisiaj" kompa, bo "jutro" będzie tańszy, a "pojutrze" to już w ogóle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo wypada różnie. W niektórych grach jest to ok. 10%, a jeszcze w innych ok. 20%. Ciekaw jestem jakby to chodziło po maksymalnym OC. Dodać trzeba, że karta w niektórych grach zostawia w tyle wersje 768 MB i to dość znacznie. Także będą musieli ostro zjechać z cenami wersji 768 MB. Jeśli SE będzie kosztował powiedzmy +/- 500 zł to wersje 768 powinny iść już raczej poniżej 400. Jakoś nie jestem wstanie w to uwierzyć. Ale wiem jedno. Gdybym nie kupował karty we wrześniu tylko teraz to lepiej bym na tym wyszedł. I jakoś nie sądzę, by okres przedświąteczny miał coś zmienić. Jeszcze ze 2 lata temu pamiętam, że ceny szły w góre już na przełomie październik/listopad, a tu ceny się utrzymują na podobnym poziomie.

 

Niby czemu ? skoro wersja 768MB jest wydajniejsza od wersji se ?

 

 

Coś wiadomo kiedy te karty będą dostępne w polsce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w Avp jest nieco szybsza. Źle popatrzyłem rano w te tabelki, bo byłem niewyspany. ;)

 

Faktycznie karta odstaje od 768 mb i to nawet w wyższych rozdzielczościach rzędu 2560x1600 z 4xAA. Także dodatkowa pamięć nic tu nie daje. Mniej shaderów i zaniżone zegary robią swoje. Poczekajmy jednak aż karta się pojawi u nas i ktoś porobi testy po maksymalnym OC tej karty. Jednak faktycznie szału nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam w planach zakup karty graficznej NVIDIA Gigabyte GeForce GTX460 1GB DDR5.

Niestety z tego co doczytałem na jej temat to ta karta nie posiada złącza D-SUB 15 pin, a ponieważ ja posiadam jeszcze wiekowy monitor CRT Philips 19 cali, to czy jest jaka możliwość aby to wszystko działało , to znaczy czy jest jakaś przejściówka DVI->D-SUB czy coś w tym rodzaju ? Czy muszę też od razu kupić monitor LCD ?

Bo na przykład Geforce GTX460 od Palita ma złącze D-SUB, jednak ja już uwziąłem się na tą wersję od Gigabyte, bo w ogóle lepiej w testach wypada i ma poprawione chłodzenie.

Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie działać (w dodatku nie wyszystkie monitory LCD mają DVI choć obecnie już raczej większośc) - są odpowiednie przejściówki które kosztują grosze. Mało tego - są nawet gotowe kable DVI>D-SUB i to jest chyba lepsze rozwiązanie gdyż nie wisi Ci z tyłu obudowy długaśna przejściówka wraz z wtyczką (o ile masz odłączany przewód od monitora). Nie jestem nawet pewien czy do tego Gigusia odpowiednia przejściówka nie jest dodana w zestawie (ale muszę to sprawdzić po powrocie z pracy w domu z pudełku - moze ktoś inny od razu podpowie?). Co do karty to łykaj tego GB - bardzo dobry wybór - kręce swoją na fabrycznym chłodzeniu bez podnoszenia napięć 800/4000 i jest w miare chłodno i cichutko :).

Edytowane przez SikohR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie działać (w dodatku nie wyszystkie monitory LCD mają DVI choć obecnie już raczej większośc) - są odpowiednie przejściówki które kosztują grosze. Mało tego - są nawet gotowe kable DVI>D-SUB i to jest chyba lepsze rozwiązanie gdyż nie wisi Ci z tyłu obudowy długaśna przejściówka wraz z wtyczką (o ile masz odłączany przewód od monitora). Nie jestem nawet pewien czy do tego Gigusia odpowiednia przejściówka nie jest dodana w zestawie (ale muszę to sprawdzić po powrocie z pracy w domu z pudełku - moze ktoś inny od razu podpowie?). Co do karty to łykaj tego GB - bardzo dobry wybór - kręce swoją na fabrycznym chłodzeniu bez podnoszenia napięć 800/4000 i jest w miare chłodno i cichutko :).

 

dzięki za odpowiedź, tylko mam jeszcze jedno pytanie:

otóż w sygnaturce masz napisane że do tego swojego Geforce'a GTX460 używasz zasilacza Tagan 500W, a ja czytałem że ten Geforce GTX460 1GB wymaga zasilacza co najmniej 550W? Jak to wreszcie z tym wszystkim jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, tylko mam jeszcze jedno pytanie:

otóż w sygnaturce masz napisane że do tego swojego Geforce'a GTX460 używasz zasilacza Tagan 500W, a ja czytałem że ten Geforce GTX460 1GB wymaga zasilacza co najmniej 550W? Jak to wreszcie z tym wszystkim jest ?

 

Ztymi zasilaczami to jest tak że przyjmują poprawkę na "noname" zasilaczowe. GTX460+np C2D8400@4GHz nie pociągnie ponad 300W z zasilacza.. więc DOBRA 400W jednostka da sobie radę, przy oc i 4 rdzeniach sensowne minimum to dobre 500W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gigabycie gtx 460 1gb jest dolaczona przejsciowka dvi-d-sub, tak ze niczego nie musisz dokupowac.

Zasilacz do gtx 460 wystarczy 500 w i to z zapasem bedzie.

Oczywiscie mowa o pozadnym zasilaczu jak np. tagan itp.

 

Podaj jaki masz zasilator, to sie zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zamierza wymieniać tego CRT na jakiegoś LCD z FullHD to niech się zastanowi nad GTX MSI Cyclone 768 MB. Karta się świetnie podkręca,a do rozdzielczości 1280x1024 w zupełności wystarczy. Nie widzę zbytnio sensu pakowania się w wersje 1GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie na temat kupna Gigabyte GeForca GTX460 1GB w trybie SLI ?

Bo za ten zestaw zapłaciłbym "tylko" około 1300 zł, ale jest to w tej chwili najbardziej opłacalny zakup pod względem cena\wydajność .

Czy w styczniu można liczyć na obniżkę cen podzespołów komputerowych czy lepiej kupować przed świętami (mnie interesują tylko zakupy na internetowych portalach aukcyjnych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI z 1 gigowych gtx 460 jest kuszace i wydajniejsze niz maxymalnie podkrecony gtx 580 nie mowiac o zaoszczedzonych okolo 500 zl.

Pytanie tylko czy dwie karty w SLI beda mialy zawsze takie same osiagi w kazdym tytule :rolleyes:

Tak.... to jest bardzo kuszaca propozycja.

 

Co do cen w styczniu, to tego nie wiedza nawet najstarsi gorale :unsure:

Do tego czasu moze nas ziemian trafic promien smierci z hipernowej :lol2:

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...