Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na dniach zakupię monitor full hd a kartę posiadam gtx 460 768mb i już czuję że nie podoła i mam pytanie.

Czy dokupić kolejną 460 i zrobić sli lecz to się wiąże z zakupem płyty gdyż aktualna posiada tylko x1 pci 16.

Czyli i tak taniej niż zakup gtx 480. Czy w SLI z 768mb kartami nie będzie brakować pamięci w rozdz. 1920 x 1080.

Przestudiowałem testy 460w sli i naprawdę ładnie to pracuję lepiej niż gtx 480.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj, ze SLI nie sumuje pamieci kart, w wiekszosci gier bedzie spoko i wydajnosciowo lepiej jak na GTX480, ale w grach , ktore potrzebuja duzo pamieci tj.np Metro 2033 gtx480 bedzie wydajniejsze bo ma 2x wiecej pamieci.

Szczerze mowiac do 1920 polecalbym jednak 480

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz referencyjne chłodzenie , które chyba jest nawet gorsze od tego z gt200 to co się dziwisz. Z tą prądożernością nie przesadzaj, zmieniasz chłodzenie z miejsca masz ok 20wat mniej , turbina ładnie wsysa watów. W temp ok 24stopni w furmarku miałem 65stopni na s1 , teraz pewnie z 60stopni max. W grach z v-sync ~50stopni. Szkoda , ale pokoju nie zagrzeje jak to robi referent :lol:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI w twoim przypadku wydaje się bardziej "karkołomnym" przedsięwzięciem . Sprzedaż starej płyty kupno nowej + kupno grafy(dochodzi jeszcze kwestia opłacalności całego zabiegu). Łatwiej chyba sprzedać 460-tke i kupić 6870 vel 470. Wybór należy do ciebie ,zrobisz jak uważasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą prądożernością nie przesadzaj, zmieniasz chłodzenie z miejsca masz ok 20wat mniej , turbina ładnie wsysa watów.

 

Ja pisalem o referencie, nie kazdy chce zmieniac chlodzenie bo nie chce stracic gwarancji, doplacac do karty i takie tam.

Nie wiem jak z glosnoscia referenta gtx470, ale mialem 480 i raz uruchomilem furmarka na stockowym coolerze - lepiej nie mowic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam jedno krótkie pytanie. Czy do c2d e6300 @3.3ghz(może dałoby się więcej, ale nie próbowałem) opłaca się kupić gainwarda gtx460 768mb? Reszta konfigu: Asus P5B Premium, 4gb ram ddr2, ocz 500w modxstream, 2 dyski(250gb i 1tb), napęd dvd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam jedno krótkie pytanie. Czy do c2d e6300 @3.3ghz(może dałoby się więcej, ale nie próbowałem) opłaca się kupić gainwarda gtx460 768mb? Reszta konfigu: Asus P5B Premium, 4gb ram ddr2, ocz 500w modxstream, 2 dyski(250gb i 1tb), napęd dvd.

 

tak opłaca się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze 460 0/c wiele nie odbiega od 470 więc gdzie jest sens?

gdzie x2 460 cisną lepiej niż gtx 480

 

Tylko ze GTX470 tez sie dobrze podkreca , no i GTX460 w wersji 1GB po mocnym OC ja dopiero dogania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ardudark: zależy co masz jeżeli coś pokroju 9600/9800 to nie kupuj chyba, że w bardzo bliskiej przyszłości planujesz zmianę na 4 jajka inaczej bez sensu. Wiem to ze swojego doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sopi123

Kto jest taki miły i minusuje ?? Moze wkoncu ta opcja bedzie usunieta ?? Bo czuje sie jak by to było forum dla dzieci ktorzy lubią plusiki i minusiki...

 

Sorki za OT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam jedno krótkie pytanie. Czy do c2d e6300 @3.3ghz(może dałoby się więcej, ale nie próbowałem) opłaca się kupić gainwarda gtx460 768mb? Reszta konfigu: Asus P5B Premium, 4gb ram ddr2, ocz 500w modxstream, 2 dyski(250gb i 1tb), napęd dvd.

 

W najnowszych grach procesor będzie Ci mocno ograniczał wydajność karty.

Ja mam E8400@4,2GHz i rewelacji nie ma, a u Ciebie masz o 1/4 niższe taktowania, 3x mniej cache itd.

 

Jeżeli myślisz o zmianie karty to zainwestuj też w jakiegoś przynajmniej Q6600, inaczej to trochę bez sensu.

Zresztą możesz przejrzeć ostatnie 15stron i jest tam opisane trochę przypadków z życia dwujajowca ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

A dokładniej to co robi?

 

Ścinki, przycięcia, nierówne "oddawanie" klatek.

Każdy kto poleca SLI/CF nigdy nie siedział na konfiguracji dwóch kart graficznych albo jest ślepy.

 

Sprawa jest prosta - sam nie byłem jakoś szczególnie przeciwny SLI zanim nie posadzili mnie najpierw przed kompem z 2x GTX 460 i dali pograć 20 minut, a po tych dwudziestu minutach grałem na tej samej maszynie z tą tylko różnicą, że w środku był GTX 480. I mimo ogólnie mniejszej ilości klatek gra była płynniejsza i bardziej komfortowa na jednej mocnej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak nie dzidą to kijem a jak się podniesie to wagon szkła i kotwica w plecy.

Szkoda parę lat temu testowałem sli i faktycznie nie było to za ciekawie ale teraz po tylu latach dalej to samo? myślałem ze to już mit powoli.

Ehh czekam na nowe ati i gtx 570 i się okaże a jak nie to gtx 580 i zero pitu pitu.

Edytowane przez ememiks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ścinki, przycięcia, nierówne "oddawanie" klatek.

Każdy kto poleca SLI/CF nigdy nie siedział na konfiguracji dwóch kart graficznych albo jest ślepy.

 

Sprawa jest prosta - sam nie byłem jakoś szczególnie przeciwny SLI zanim nie posadzili mnie najpierw przed kompem z 2x GTX 460 i dali pograć 20 minut, a po tych dwudziestu minutach grałem na tej samej maszynie z tą tylko różnicą, że w środku był GTX 480. I mimo ogólnie mniejszej ilości klatek gra była płynniejsza i bardziej komfortowa na jednej mocnej karcie.

 

Nie wiem w jakie gry grales, ja grywam glownie w Battlefiled BC2, Metro, Crysis (mialem z nim problemy, ale wina lezala po stronie sterow), Starcraft 2 i ostatnio w Black Ops - na prawde nie zauwazylem zadnych scin, a uwierz mi nie mam problemow ze zwrokiem.Takze generalizowanie ,ze SLI/CF tnie caly czas jest raczej nieuzasadnione, moze i zdazaja sie czasem jakies przycinki, nie mowie , ze nie, ale z pewnoscia nie jest to permanentne i nie powoduje flustracji.Z tego co piszesz sam nie siedzisz na konfiguracji SLI na codzien, wiec byc moze nie masz racji?.Rowniez nie kazda gra lubi SLI czy CF - sa takie kwiatki i to rowniez oze byc powodem objawow o ktorych piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sopi123 za pisanie głupot i wprowadzanie ludzi w błąd!

 

 

Napiszę po zrobieniu własnych testów. W niektórych grach karta jest ograniczana przez procesor. Np. w Metro 2033, a szczególnie w Bad Company 2. Oba rdzenie są wykorzystywane w 99%, przy czym GPU ledwie w 50-60%. Widziałem wyniki z kartą na procesorach 4 rdzeniowych, zarówno od AMD i Intela, i wykorzystanie GPU było znacznie wyższe. Grubo ponad 80% jak dobrze pamiętam. CPU było z kolei odciążone na wszystkich 4 rdzeniach. Także coś w tym musi być. W nowszych grach mam spadki FPS. Zwłaszcza po włączeniu V-Sync. Nie wiem co to powoduje, ale dla przykładu w Call Of Duty Modern Warfare 2 mam spadki do 45-50 co jakiś czas i nie jest to podczas chechpointów. Po prostu wchodzę do jakiegoś pomieszczenie i jest taki jedno sekundowy spadek do 45-50 po czym wraca do 60. Bywa to czasem denerwujące. Zwłaszcza, że przy wyłączonym V-Synch w tych miejscach mam z 80-90 klatek i żadnych spadków do 45 :o. Nie wiem co moze to powodować. System mam sprawny. Wszystkie aktualizacje. Próbowałem różnych sterowników i nic. Podobne spadki mam w Metro 2033 na DX9 z włączonym V-sync czy w Medal of Honor. Obstawiam, że może to powodować procesor, ale nie jestem tego pewien.

 

Wniosek jest z tego taki, że 4 rdzenie do GTX 460 jest zalecane, ale nie jest koniecznością. Jednak te X2 z taktowaniem 3.0 ghz to chyba takie minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakie gry grales, ja grywam glownie w Battlefiled BC2, Metro, Crysis (mialem z nim problemy, ale wina lezala po stronie sterow), Starcraft 2 i ostatnio w Black Ops - na prawde nie zauwazylem zadnych scin, a uwierz mi nie mam problemow ze zwrokiem.Takze generalizowanie ,ze SLI/CF tnie caly czas jest raczej nieuzasadnione, moze i zdazaja sie czasem jakies przycinki, nie mowie , ze nie, ale z pewnoscia nie jest to permanentne i nie powoduje flustracji.Z tego co piszesz sam nie siedzisz na konfiguracji SLI na codzien, wiec byc moze nie masz racji?.Rowniez nie kazda gra lubi SLI czy CF - sa takie kwiatki i to rowniez oze byc powodem objawow o ktorych piszesz.

 

Ja siedziałem na CF ponad pól roku i mowie Ci ze jest złe.Nie zawsze fakt ale potrafi to wkurzyć.Po za tym komfort ogólny jest mniejszy.Dziękuje i Pozdrawiam :)
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem, byc moze gry w jakie ja gram sa ok i SLI nie robi szopek.U mnei mikroprzyciecia nei wystepuja, a jesli nawet to w stopniu takim,ze mie to nioe przeszkadza lub ich nei dostrzegam.

Tez wole jedna karte (mniej kabli, spokojnie moge wodowac itp itd) i pewnie niedlugo kupie cos dal siebie, SLI wyszlo przypadkiem bo padl mi gtx480 i tyle.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sopi123 za pisanie głupot i wprowadzanie ludzi w błąd!

 

 

Napiszę po zrobieniu własnych testów. W niektórych grach karta jest ograniczana przez procesor. Np. w Metro 2033, a szczególnie w Bad Company 2. Oba rdzenie są wykorzystywane w 99%, przy czym GPU ledwie w 50-60%. Widziałem wyniki z kartą na procesorach 4 rdzeniowych, zarówno od AMD i Intela, i wykorzystanie GPU było znacznie wyższe. Grubo ponad 80% jak dobrze pamiętam. CPU było z kolei odciążone na wszystkich 4 rdzeniach. Także coś w tym musi być. W nowszych grach mam spadki FPS. Zwłaszcza po włączeniu V-Sync. Nie wiem co to powoduje, ale dla przykładu w Call Of Duty Modern Warfare 2 mam spadki do 45-50 co jakiś czas i nie jest to podczas chechpointów. Po prostu wchodzę do jakiegoś pomieszczenie i jest taki jedno sekundowy spadek do 45-50 po czym wraca do 60. Bywa to czasem denerwujące. Zwłaszcza, że przy wyłączonym V-Synch w tych miejscach mam z 80-90 klatek i żadnych spadków do 45 :o. Nie wiem co moze to powodować. System mam sprawny. Wszystkie aktualizacje. Próbowałem różnych sterowników i nic. Podobne spadki mam w Metro 2033 na DX9 z włączonym V-sync czy w Medal of Honor. Obstawiam, że może to powodować procesor, ale nie jestem tego pewien.

 

Wniosek jest z tego taki, że 4 rdzenie do GTX 460 jest zalecane, ale nie jest koniecznością. Jednak te X2 z taktowaniem 3.0 ghz to chyba takie minimum.

 

Metro 2033 niezbyt ciśnie proca(wykorzystanie cpu , które sprawdzasz w programikach często ma niewiele wspólnego z rzeczywistością) , zarzyna gpu i wszystkie spadki to zasługa gpu , a nie cpu. Zapodaj 480gtx to się przekonasz :wink:. Sprawdź sobie crysis-a , który w niektórych miejscach zabija cpu ,a wykorzystanie cpu będzie ~75%.

 

Włączenie V-sync często powoduje spadek wydajności i zarazem wykorzystanie gpu dość mocno spada. Poza tym pisałem wielokrotnie te pomiary wykorzystania gpu można w d... wsadzić , skoro ten pomiar jest uzależniony jest m.in od ilości wyświetlanych klatek na ekranie. Także będziesz miał sytuacje kiedy gpu pracuje pełną parą , a programik pokaże ci 60% :lol: Poza tym skąd te procenty , na co składa się ogólny , wykorzystanie sp,rop/tmu? Włączysz starszą gierkę gdzie sp nudzą się , a tylko tmu/rop mocno pracują i wykorzystanie w programiku będzie 100%. Dlatego , jak pisałem wcześniej ten pomiar w większości sytuacji jest kompletnie nie przydatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Nie wiem w jakie gry grales, ja grywam glownie w Battlefiled BC2, Metro, Crysis (mialem z nim problemy, ale wina lezala po stronie sterow), Starcraft 2 i ostatnio w Black Ops - na prawde nie zauwazylem zadnych scin, a uwierz mi nie mam problemow ze zwrokiem.Takze generalizowanie ,ze SLI/CF tnie caly czas jest raczej nieuzasadnione, moze i zdazaja sie czasem jakies przycinki, nie mowie , ze nie, ale z pewnoscia nie jest to permanentne i nie powoduje flustracji.Z tego co piszesz sam nie siedzisz na konfiguracji SLI na codzien, wiec byc moze nie masz racji?.Rowniez nie kazda gra lubi SLI czy CF - sa takie kwiatki i to rowniez oze byc powodem objawow o ktorych piszesz.

 

stalker cop, gta4, metro2033, crysis, modern warfare 2 - i problemy ze wzrokiem czy tez nie nie maja tu nic do rzeczy. Ja widze przycinki caly czas, ale nawet jeśli zdarzałyby się czasem to dla mnie to dyskwalifikuje takie rozwiązanie, bo to "półśrodek". Nie siedze na SLI bo szlag by mnie trafił, natomiast pracuje w miejscu gdzie codziennie mogę włożyć do kompa 2 karty, a później jedną mocniejszą o porównywalnej mocy i różnicę widać gołym okiem. Oprócz mnie w podawany przeze mnie wcześniej sposób (dać pograć na dwóch słabszych kartach i później na jednej mocnej) "nawróciło" się już 2 osoby.

I naprawdę nie mam pojęcia jak możesz tego nie widzieć skoro niby przesiadałeś się z 480.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Przy stałym framerate nie ma żadnych przycinek. Przy zmiennym framerate przycinki są i tu i tu, jeśli jest ich więcej w SLI to tego nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...