Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

3DMark 11 - Wynik: P3494 3DMarks

 

 

 

A tak z innego... Shaman już się u nas pojawił :D Cena nawet nie jest taka zła :wink: Na Allegro kosztuje praktycznie tyle, co MK-13. Może po nowym roku... :twisted: choć rozsądek mówi stanowcze "NIE!" :wink: Zobaczymy... : )

 

 

No przynajmniej w 11 przegrywasz, ze mną ;) A tak na poważnie to zauważ, że do tego Shamana nie ma żadnych dodatkowych radiatorków. Także dla mnie raczej odpada na chwilę obecną. Jak będzie w okolicach 200 zł to się zastanowię. Najbardziej mnie przeraża wielkość. X-Fi musiałbym dać na sam dół obudowy do ostatniego slota PCI. I to też nie jest pewne, że będzie odpowiednia przestrzeń dla wydmuchiwania ciepłego powietrza przesz wentyl. Będę musiał się nad tym zastanowić i poczekać na jakieś pierwsze recenzje. Zapowiada się na bardzo wydajne chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z domyślnym monitorem podczas bootowania - otóż mam dwa, główny podłączony pod DVI, i pomocniczy przez D-SUB. Jeżeli podłączone są oba, przy włączaniu kompa obraz wysyłany jest tylko na D-SUB, dopiero po załadowaniu windowsa (wyświetleniu ekranu logowania) jest przełączany na DVI, który jest głównym monitorem w windows. Niby nic poważnego, ale monitora na D-SUB używam rzadko i praktycznie zawsze jest wyłączony. Jeżeli coś nietypowego będzie działo się podczas bootowania, to pewnie tego nie zauważę... Jeżeli odłączę monitor na D-SUB jest ok, wszystko od początku idzie na DVI.

 

PS. Palit zdaje się mieć potencjał - 900/1800/2000 już jest, i to pomimo tego, że max napięcie, jakie mogę ustawić to 1,087. Temp dobija do 80*C. Dalej będę próbował chyba po zmianie chłodzenia. Ale za 529zł dobry zakup ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przynajmniej w 11 przegrywasz, ze mną ;)

 

+50Mhz robi swoje :cool:

 

 

A tak na poważnie to zauważ, że do tego Shamana nie ma żadnych dodatkowych radiatorków.

 

Jak to nie ma, jak są, np. -

:)

 

W opisie Shaman'a na Cooling.pl nie ma o nich słowa, ale to pewnie 'błąd', bo chyba nie będą wyciągać ich z pudełek? [ ; ew. "1x akcesoria montażowe" - może to pod tym określeniem się one kryją :wink:

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na cooling.pl sprawdzałem. Na jedynej aukcji z Allegro jaka jest z tym Shamanem to samo. Brak wzmianki o radiatorkach. Tak patrzę na ten filmik i ten Shaman nie jest taki szeroki jeśli chodzi o ilość slotów. Także chyba się na niego zdecyduje, ale dopiero w przyszłym roku. Ma nadzieję, że do lutego ceny nieco spadną.

 

Edit: obejrzałem do końca i gość dodał komentarz z poprawką, że jednak zajmuje 4 sloty. Hmm nie wiem co o tym myśleć. Musiałbym zajrzeć do obudowy i zastanowić się jak to będzie wyglądać i ile zostanie miejsca pomiędzy kartą dźwiękową, a wentylatorem na tym Shamanie. Ew. zamontuje jakiegoś slima 140 mm jak się znajdzie.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na ten filmik i ten Shaman nie jest taki szeroki jeśli chodzi o ilość slotów.

 

 

Wysoki : )

 

No w sumie, to nie jest, MK-13 jest wyższy:

 

MK-13

 

Dołączona grafika

 

 

Shaman

 

Dołączona grafika

 

 

Dopiero jak założymy na niego 140'stkę, to... :oops:

 

 

Na szczęście, na P5Q-E jeden slot PCI jest nad PCI-E : ) Więc ja przynajmniej nie będę miał problemu z miejscem na kartę dźwiękową.

 

Jedynym problemem dla mnie, jest brak racjonalnych powodów kupna tego chłodzenia :D Jakby na to nie patrzeć, to się w ogóle nie opłaca, lepiej już sprzedać kartę za te, 500-600 złotych i sumę potrzebną na Shaman'a dołożyć do 460'ątki w wersji SOC/SOS : ) Bo nie sądzę, żeby Shaman radykalnie poprawił możliwości oc mojego egzemplarza 460'ątki, a ta najwypasionasuperkręcąca się wersja na starcie zapewnia nam 900MHz na GPU bez ruszania napięcia :roll: Oczywiście najlepiej byłoby mieć SOC'a z Shaman'em, no ale... po 1. $$$ :wink: a po 2. C2D [ ;

 

No, to by było na tyle ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra przekonaliście mnie. Metal nie liczyłbym na Twoim miejscu na więcej niż 550 zł za tego GTX 460. Oczywiście teoretycznie ;) Ceny pewnie znów pójdą w dół po nowym roku. W każdym razie jakbym już miał sprzedawać (też w teorii, bo nie zamierzam) to wziąłbym coś mocniejszego niż GTX 460. Tak czy inaczej chłodzenie musze zmienić, więc będe polował na coś bardziej opłacalnego.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja dolaczylem do "elity" posiadaczy GTX460 :) Zdecydowalem sie na niego (MSI Cyclone 768MB), bo uwazam, ze to najlepszy stosunek cena/jakosc. Na stockowym chlodzeniu robi 870/2050 i wraz z niesamowitym Q6600 @3.45GHZ przedluza mojego czlonka o 3548 punktow 3DMark 2011 :razz: :razz: :razz:

 

Moja konfiguracja sprzetowa nie powala, ale zostala zlozona na kolanie w 5 minut na zasadzie - ot tak bedzie fun :D

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra przekonaliście mnie. Metal nie liczyłbym na Twoim miejscu na więcej niż 550 zł za tego GTX 460. Oczywiście teoretycznie ;) Ceny pewnie znów pójdą w dół po nowym roku. W każdym razie jakbym już miał sprzedawać (też w teorii, bo nie zamierzam) to wziąłbym coś mocniejszego niż GTX 460. Tak czy inaczej chłodzenie musze zmienić, więc będe polował na coś bardziej opłacalnego.

 

A jak u was z wydajnoscia w FHD?

Takze mam E8400@4ghz i chce przeskoczyc na FHD (narazie 1440x900), ale wiem ze 4870/512 nie starczy do tego.... zastanawiam sie czy jest sens pakowac do swojego proca takiego 460/1gb lub 6850/1gb czy moze poczekac i zmienic cala platforme w przyszlym roku.. na SB.

 

Czy po przesiadce E8400@4ghz 4870/512 na takiego 460/1gb da rade w FHD ogarnac gry? (nie musi byc AAx4:P) czy moze proc bedzie waskim gardlem (pomijam tytuly stricte na 4 jajka)...pamietam jak mialem E2180@3ghz i 7600gt, wymienilem grafe na 8800gt512 i prawie zerowy wzrost wydajnosci w grach...dlatego zamienilem odrazu platforme na 775 E8400, i kop byl nieludzki:P. Nie chce teraz powtorzyć tego samego bledu, ale nie chce tez na sile zmieniac procka, czy wymieniac platformę.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sopi123

A jak u was z wydajnoscia w FHD?

Takze mam E8400@4ghz i chce przeskoczyc na FHD (narazie 1440x900), ale wiem ze 4870/512 nie starczy do tego.... zastanawiam sie czy jest sens pakowac do swojego proca takiego 460/1gb lub 6850/1gb czy moze poczekac i zmienic cala platforme w przyszlym roku.. na SB.

 

Czy po przesiadce E8400@4ghz 4870/512 na takiego 460/1gb da rade w FHD ogarnac gry? (nie musi byc AAx4:P) czy moze proc bedzie waskim gardlem (pomijam tytuly stricte na 4 jajka)...pamietam jak mialem E2180@3ghz i 7600gt, wymienilem grafe na 8800gt512 i prawie zerowy wzrost wydajnosci w grach...dlatego zamienilem odrazu platforme na 775 E8400, i kop byl nieludzki:P. Nie chce teraz powtorzyć tego samego bledu, ale nie chce tez na sile zmieniac procka, czy wymieniac platformę.

 

 

 

Ja to ujme w ten sposob bo było kilka opini na ten temat ze niby nie trzeba i/lub trzeba wiec powiem to tak Mam amd phenom x2 550 BE z pełnosprawnymi 4 jajkami i powiem tak ze jest wydajnosc przy niektórych grach np te ktore potrzebują/wymagają 4 jajka to grafa chodzi dobrze a jak sa 2 jajka to ogranicza Wiec to zalezy od Ciebie czy bedziesz grac w gry gdzie trzeba 4 jajka czy/ lub nie Ale najlepiej zainwestowac mozna w proca z 4 jajkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatheN niestety max ile mogę grać to przy rozdzielczości 1680x1050. Ale napisze tak. Większość gier działa bardzo lub dość płynnie. Bad Company 2 średnio ze wszystkim na max 45 FPS. Metro 2033 na DX9 (Very High ) śrędnio 60-70 (z AA 55) Na DX 11 ( High) średnio 25. Call Of Duty 4 średnio 120-130. ModernWarfare 2 średnio 80. Nowy Gothic średnio 45 klatek. Crysis średnio 35 FPS. Do FullHD jednak przydało by się już coś mocniejszego, ale zależy do jakich gier. Te co wymieniłem oprócz Metro 2033 i Crysis będą Ci działać płynnie. Możliwe, że Bad Company 2 może dostać zadyszki, bo on mocno ciągnie z proca i tu już się przydadzą 4 rdzenie. Napisz może co za gry Cie interesują to porobię dokładne testy i podam wyniki jak tylko będę miał czas i uda mi się pożyczyć ów gry.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

I ja dolaczylem do "elity" posiadaczy GTX460 :) Zdecydowalem sie na niego (MSI Cyclone 768MB), bo uwazam, ze to najlepszy stosunek cena/jakosc. Na stockowym chlodzeniu robi 870/2050 i wraz z niesamowitym Q6600 @3.45GHZ przedluza mojego czlonka o 3548 punktow 3DMark 2011 :razz: :razz: :razz:

 

Moja konfiguracja sprzetowa nie powala, ale zostala zlozona na kolanie w 5 minut na zasadzie - ot tak bedzie fun :D

 

Daj znać jak się w grach spisuje taka konfiguracja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte szaleje! - GV-N460OC-1GI (rev. 2.0)

 

Miejmy nadzieje, że to zdjęcie to prawda. Jak tylko będzie dostępna to zaraz ja zamienię za swoja oc2 i zrobię testy.

 

Tak w ogóle widział ktoś testy Gigabyte SOC z tą lepszą sekcją zasilania ?? A może ma ktoś z forum tą wersję ??

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, z pomocą kolegi andrew777 doszedłem do maxa z moim cpu- 3,52GHz z napięciem 1,44V... Jest też GTX... Wszystko działa git, tylko w bad company 22 mam skoki klatek, jest ich znacznie więcej, ale skoki są irytujące ;) Teraz mój cpu wydoli, co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje, że to zdjęcie to prawda. Jak tylko będzie dostępna to zaraz ja zamienię za swoja oc2 i zrobię testy.

 

Tak w ogóle widział ktoś testy Gigabyte SOC z tą lepszą sekcją zasilania ?? A może ma ktoś z forum tą wersję ??

 

Żeby jeszcze Giguś konkretniej oznaczał te swoje rewizje

W sumie to trochę w ślepo się zamawia, "na gębę", a jakby wyraźnie zmienili nazwę modelu to byłoby prościej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz będą już 4 różne. OC, OC2, OC v 2.0, SOC :D Kolejność od najgorszej do najlepszej o ile to OC v2.0 będzie miało sekcję i chłodzenie od SOC.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...