Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega pokaze swoje testy, ja swoje podczas weekendu ; 2 x GTX460 1GB ( Jesli wozaq mozesz, to nie gry, a seria futuremark, taktowanie cpu do ustalenia )

 

nie zapomnij o tytułach co wyżej podałem :lol2: nie tylko przebieranka tytułów.

dorzuć jeszcze Dragon Age: Origins

skalowanie

miejsce I 40%

miejsce II 26%

i sprawdz czy Need for Speed SHIF działa z SLI nie musisz nie działa o dziwo CF działa w tej grze

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij o temp w IDLE i Stress no i jaka kultura pracy. Chciałbym po prostu wiedzieć jak to się ma do referencyjnego chłodzenia.

 

no wiec tak .. ogolnie szok .. normalnie sie zastanawiam czy napewno mam fermi w kompie ;]

komp w idle 80W (i5 z sygnatury proc na stock) tyle samo ciagnie z 5770

karta w idle 29*/fan 40% .. naprawde cichy

 

w stresie (furmark) 186W

temp dochodzi do 55*/fan 54% slychac go juz ale nie jest jakis denerwujacy (po prostu szumi sobie)

 

OC

900(1800)/1050 wentylator na 100%

furmark 56* - 228W

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, czy Pentagram PSF-430-P12S 430W pociągnie Q6600 + GTX460? Z moich obliczeń wynika, że na styk przypasi, a biorąc pod uwagę to, że nie jest to jakiś krzaczasty noname to może się uda? ;) Nie wiem, czy brać GTX-a i zobaczyć jak się zestaw zachowa, czy lepiej na starcie doinwestować w elektrownie? Dodam, że wcześniej latał na tym zasilaczu E5200@4GHz + 4870@ i jakoś jeszcze żyję... wiem, wiem... q6600 zasysa więcej V, no ale może się uda... ;)

 

@Chaos

Jakiego, gdzie i za ile kupiłeś tego MSI Cyclone 460? Szukałem w PL, ale jakoś nie wpadłem na sklep.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj przestańcie się już kłócić o SLI. Prawda jest jedna... SLI jest mniej poręczne niż 1 karta mocniejsza. Więcej prądu (+/-), więcej ciepła (70c x2??), mniejsza kompatybilność (taaa wszystkie gry śmigają z SLI na 100% mocy... right a dolina Muminków jest pod Zgorzelcem)... Jak ktoś lubi dla szpanu to śmiało... jak ktoś nie to shut up. Ja tam wole single GPU. Poczekam aż SLI dopracują... right... ile to już lat? xD

 

Co do 2GB-4GB pamięci... już nie przesadzajmy... Miałem długo 2GB and XP/Vista/Win7. Pomijając Vista to nie ma na co narzekać... naturalnie gry się szybciej wczytują ale to jak rajcować się że Windows ładuje się w 30 s a nie w 33s... BTw. Win7 zwalnia większoć pamięci jak zapuszcza się gierkę... Jak kupować dziś pamięć do nowego kompa to naturalnie poniżej 3GB nie ma co schodzić (jak się zamierza korzystać z sysa x64 to można się pokusić o 4GB. Nie ma jednak parcia żeby upgadować 2GB na gwałt - no chyba że ktoś lubi tak jak ja - trzymać Operę w tle z 20 kartami xD. :P

 

 

Karta Gigabyte z 1GB z Proline powinna zjawić się u mnie w poniedziałek... Mój kochany 8800GTX sie już wysłużył... nie chce ktoś chłodzenia HR-03+ do GTXa kupić? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Co do 2GB-4GB pamięci... już nie przesadzajmy... Miałem długo 2GB and XP/Vista/Win7. Pomijając Vista to nie ma na co narzekać... naturalnie gry się szybciej wczytują ale to jak rajcować się że Windows ładuje się w 30 s a nie w 33s... BTw. Win7 zwalnia większoć pamięci jak zapuszcza się gierkę... Jak kupować dziś pamięć do nowego kompa to naturalnie poniżej 3GB nie ma co schodzić (jak się zamierza korzystać z sysa x64 to można się pokusić o 4GB. Nie ma jednak parcia żeby upgadować 2GB na gwałt - no chyba że ktoś lubi tak jak ja - trzymać Operę w tle z 20 kartami xD. :P

 

2 GB to ZA MAŁO do czegokolwiek ;) Ostatnio robiłem test, który można znaleźć w necie i na przykładzie Photoshopa CS5, obróbka zdjęcia skryptem zajmowała odpowiednio:

przy 2GB - trwało to 169,5s

przy 4GB - trwało 29s

 

Więcej argumentów? 2GB to było dobre, ale 2 lata temu ;)

EOT

Edytowane przez shoX1ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, czy Pentagram PSF-430-P12S 430W pociągnie Q6600 + GTX460? Z moich obliczeń wynika, że na styk przypasi, a biorąc pod uwagę to, że nie jest to jakiś krzaczasty noname to może się uda? ;) Nie wiem, czy brać GTX-a i zobaczyć jak się zestaw zachowa, czy lepiej na starcie doinwestować w elektrownie? Dodam, że wcześniej latał na tym zasilaczu E5200@4GHz + 4870@ i jakoś jeszcze żyję... wiem, wiem... q6600 zasysa więcej V, no ale może się uda... ;)

 

@Chaos

Jakiego, gdzie i za ile kupiłeś tego MSI Cyclone 460? Szukałem w PL, ale jakoś nie wpadłem na sklep.

 

nie kupilem :) dostalem na testy Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 GB to ZA MAŁO do czegokolwiek ;) Ostatnio robiłem test, który można znaleźć w necie i na przykładzie Photoshopa CS5, obróbka zdjęcia skryptem zajmowała odpowiednio:

przy 2GB - trwało to 169,5s

przy 4GB - trwało 29s

 

Więcej argumentów? 2GB to było dobre, ale 2 lata temu ;)

EOT

 

Człowieku, Photoshop to taka kobyła że ile RAMu byś mu nie wsadził, to tyle zajmie. Do gier i owszem, więcej RAMu nie zawadzi, ale po cholerę 4 GB RAM na kompie z Windozą XP, Firefoxem, Office'em, Skype'em i BestPlayerem, czyli typowej maszynce używanej do przeglądania netu i pracy biurowej? Mówienie że 2 GB to za mało do CZEGOKOLWIEK jest IMHO sporym nadużyciem.

 

Moje zdanie jest takie:

1. dowolny system operacyjny, użytkowanie typowo biurowe + Internet i filmy - 2 GB wystarczy aż nadto.

2. XP plus gry - 2 GB wystarczy, 4GB nie zaszkodzi

3. Vista/Windows7 + gry - 2 GB może być mało, 4 GB wysoce wskazane.

4. Obróbka video/grafiki - ile tylko system i płyta główna wydoli :)

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pokaze swoje testy, ja swoje podczas weekendu ; 2 x GTX460 1GB ( Jesli wozaq mozesz, to nie gry, a seria futuremark, taktowanie cpu do ustalenia )

 

Kupiłeś żeby grać w serię Futuremark? Wiadomo, że w markach będzie się skalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Człowieku, Photoshop to taka kobyła że ile RAMu byś mu nie wsadził, to tyle zajmie.

 

Akurat tutaj się mylisz. Pomiędzy 4 GB, a 6GB jest 0,5s różnicy w skali 29s.

Edytowane przez shoX1ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego, gdzie i za ile kupiłeś tego MSI Cyclone 460? Szukałem w PL, ale jakoś nie wpadłem na sklep.

 

http://www.camino.pl/geforce-gtx-460-768mb-mini-hdmidualdvi-cyclone-oc-msi,twr,44397.html

Balta Online - Karty graficzne PCI-Express: GeForce GTX 460 768MB mini HDMI&DualDVI Cyclone OC MSI ( msi)

całkowicie nie opłacalna za tą cenę nawet taniej ma się 1GB wersję

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam na chacie już dwa GTX-y 460 768MB od Gigabyte'a. Trzeba przyznać, że fajne karty z wyglądu Nvidii wyszły, wreszcie jakieś małe, lekkie i poręczne :D

...

Jutro może zmontuję, to potestuję itp.

 

Pochwal się jak z głośnością tych kart pod obciążeniem. Wiem, że wersja Gigabyte'a z dwoma wiatrakami jest cichutka, ale nie wiem jak z tą jednowiatrakową jest, a akurat tylko tę wersję może mi sprowadzić sklep w moim mieście. Testów tej wersji niestety nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko powiem tak: def wentyl 40%, w Heaven Benchmark podskoczyło do 47%, temp. pierwszej karty 66, drugiej 57, ogólnie zima w porównaniu do 295 co miałem. Głośność potem napiszę, bo narazie mam pompkę zapowietrzoną i mi pyrka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich mam wielka prosbe :>

Kupiłem karte GtX 460 Gigabyte 1gb pamieci i czy jest wiecej kart tej firmy z 1gb czy tylko ta z oc ( Karte kupuje w sklepie i kosztuje 820 zł <troche tanio> )

 

Jest jakis haczyk ???

 

To moze jeszcze napisze od razu czy opłaca mi sie krecic proca do tej karty ?? mam i5 750 wentyl mam chyba dobry do krecenia :)

 

Z gory dziekuje za odp !! .

 

Pozdrawiam Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest normalne zjawisko w okresie wakacyjnym , w niedługim czasie złoty osłabi się i ceny polecą do góry. Także jest to najlepszy moment na zakup :wink:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama rozdziałka nie ma większego znaczenia , istotne jest czy grasz z AA. Wersje 768 i 1024 nie tylko różni ilość pamięci , ale także szyna i ilość rop :wink:

 

Gram jezeli FPS na to pozwala :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 475 lub coś na ten deseń ma się pojawić w najbliższym czasie? Nie wiem czy były jakieś informacje na ten temat, bo nie za bardzo mam czas śledzić nowinki rynkowe.

 

gdy 470 zacznie znikać wkroczy 475

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...