Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, w każdej chwili może się zmienić hahaha.

 

Sideband trąbi o tym od ponad pół roku, włącznie z trąbieniem na oficjalnym forum NV.

 

Redakcja nvision przesłała im całą dokumentację z testami "dawno" i nic się nie stało w tej sprawie.

 

Nadal wierzysz, ze może się zmienić w każdej chwili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam takiego peceta:

Procesor: AMD Athlon II X3 440

Płyta Główna: ASRock M3A770DE

Pamięć RAM: GoodRam 2x2GB 1333MHz

Karta Graficzna: Asus Radeon HD4850 1GB

Zasilacz: Tacens Radix IV 450W

System operacyjny: Windows XP 32bity

Czyli części z zestawu: wrześniowego 2010

 

Zmieniłem monitor z crt na lcd (Samsung 2233rz). Niestety okazało się, że monitor nie bardzo współpracuje z kartami Radeon (chodzi mi głównie o 120Hz i aspect ratio). Czy wymiana karty z obecnej na GeForce GTX 460 będzie dobrym rozwiązaniem ? Podobno Karty z serii 4xx mają problemy z architekturą FERMI (cokolwiek to znaczy :P). Jeżeli nie, proszę o propozycje kart Nvidii które będą działały prawidłowo z resztą części.

 

Dziękuje i pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto rozsiewa takie bzdury po necie... Seria GTX to udane karty. Jedynie do czego się można przyczepić to sterowniki, które wciąż nie są odpowiednio dopracowane i mocno obciążają dwurdzeniowe procki. Jak do tego monitora to wziąłbym GTX 460 1GB. Aczkolwiek do 1680x1050 nawet wersje 768 MB na upartego by starczyła. Jednak po przesiadce na GTX 460 poczujesz spory wzrost wydajności. W niektórych grach nawet o 40%. Skoro u mnie z 8800GT miałem ponad 50% i więcej klatek w niektórych grach. Myślę, że warto.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem sobie wersję 768MB, bo kosztowała 530 zł. A wersja 1 GB to około 100 zł drożej (czyli 1/5 ceny).

 

90% gier chodzi mi w 1680x1050 (natywna rozdzielczość) i detale na full,

więc po co płacić 100 zł więcej.

 

A kartę zmienię jak już wyjdą graficzne na procesie technologicznym 32nm albo niżej,

żeby były bardziej energooszczędne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem monitor z crt na lcd (Samsung 2233rz). Niestety okazało się, że monitor nie bardzo współpracuje z kartami Radeon (chodzi mi głównie o 120Hz i aspect ratio).

 

Ramdac spokojnie tyle wyciągnie, co najwyżej nie ma takiego trybu w sterowniku - możesz go sobie spokojnie sam stworzyć, np. w power stripie. Poza tym zdajesz sobie sprawę, że 120HZ w LCD nie daje nic, poza ewentualnie większą maksymalną ilością renderowanych klatek przy włączonym v-sync? Jeżeli 59/60/75 FPS to dla Ciebie mało, to oczywiście, ale są ciekawsze zboczenia, w stronę których warto podążać.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zdajesz sobie sprawę, że 120HZ w LCD nie daje nic, poza ewentualnie większą maksymalną ilością renderowanych klatek przy włączonym v-sync?

 

Miałeś? Siedziałeś? Grałeś? Nie? Więc się nie odzywaj. Jeśli nie czujesz różnicy pomiędzy 120 hz, a 60 hz to please - nie udzielaj się, bo 99 % ludzi widzi różnicę już w ruchach myszki na pulpicie, a co dopiero w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś? Siedziałeś? Grałeś? Nie? Więc się nie odzywaj. Jeśli nie czujesz różnicy pomiędzy 120 hz, a 60 hz to please - nie udzielaj się, bo 99 % ludzi widzi różnicę już w ruchach myszki na pulpicie, a co dopiero w grze.

 

To ja jestem w tych 1%:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Różnica jest, bo 60 Hz smuży, przynajmniej na non-TN-ach. Oczywiście smużenie jest minimalne, i na pewno nie warte rezygnacji ze stałych 60 FPS (jeśli sprzęt tyle wyciąga). Jednak dla pro gamerów grających online różnica będzie sporo większa, głównie jeśli chodzi o input laga, który zawsze jest, kwestia tylko jak duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest TYLKO kwestia smużenia, ale generalnie masz rację.

 

I zdanie o pro gamerach jest samą prawdą. Choć średnio zaawansowany gracz, który - tu uwaga - nie jest CASUALEM - odczuje ogromną różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile razy mamy się powtarzać. GTX 460 to udana karta nie sprawiająca żadnych problemów. Nie ma żadnych konfliktów z Fermi bo to jest przecież Fermi. Nie czytaj bzdur (pewnie z PCLol'a) tylko czytaj recenzje i testy na znanych polskich i zagranicznych portalach tymże się zajmującymi. GTX 460 w wersji 768 MB jest nieco szybszy od Radeona 5770. Zależy to też od danej gry. GTX 460 w wersji 1GB jest pomiędzy Radeonem 5830, a 5850. Zależy to też od danej gry i ile go Ci się uda podkręcić. No i w tym wypadku ważny jest też procesor, by miał więcej niż 2 rdzenie. Nie jest to wymóg, ale jak chcesz mieć stały FPS z włączonym V-sync to jest zalecane.

 

 

EDIT:

 

Nie wiem jak jest w stosunku do CRT 120 Hz. Ale jak input lag jest wysoki to nie jest ok, a 120 hz w tym wypadku chyba nie pomoże. Mam nadzieję że to kwestia czasu i rynek się bardziej rozwinie i dostaniemy dobre monitory 120 Hz na super szybkich matrycach. Co jak co ale ja po przesiadce z CRT na LCD długo musiałem się przyzwyczajać. Ten Dell jest może i szybki, ale co z tego jak smuży i widać to zwłaszcza jak gra ma wysoką rozdzielczość. Obraz się ładnie rozmywa w ruchomych obrazach. Ale tylko w 3D. (Robiłem testy w 2D i było ok). To samo jak np. jakaś postać obok przebiega to traci ostrość detali. Tekstury/modele i otoczenie też tracą ostrość. Delikatnie, ale jednak. Ogólnie jednak przestałem się tym przejmować.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś? Siedziałeś? Grałeś? Nie? Więc się nie odzywaj. Jeśli nie czujesz różnicy pomiędzy 120 hz, a 60 hz to please - nie udzielaj się, bo 99 % ludzi widzi różnicę już w ruchach myszki na pulpicie, a co dopiero w grze.

Uhm, to są ci sami, którzy słyszą różnicę pomiędzy kolumną głośnikową podłączoną do wzmacniacza metrowym kablem za 100zł i kablem za 2,20zł.

 

I grzeczniej proszę. "Nie odzywaj się", to możesz sobie do matki mówić, jeżeli tak cię wychowała, że sobie na to pozwalasz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś? Siedziałeś? Grałeś? Nie? Więc się nie odzywaj. Jeśli nie czujesz różnicy pomiędzy 120 hz, a 60 hz to please - nie udzielaj się, bo 99 % ludzi widzi różnicę już w ruchach myszki na pulpicie, a co dopiero w grze.

 

 

Kto nie umie grzecznie odpisywac to sam sie niech nie odzywa.

A prawda jest taka, ze jak postawisz dwa obok siebie to bedzie roznica a jak kupisz i postawisz w domu to po kilku godzinach i tak nie bedzie roznicy bo sie przyzwyczaisz i bedziesz zachwalal ze kupiles najlepszy monitor.. To tak jak ludziom wciskano kiedys TV CRT 120Hz i co ? I nic. Zero roznicy przy NORMALNYM ogladaniu zwyklego TV. Przy 120Hz NAWET jesli Ty widzisz wielka roznice, to co z tego ? Na 60Hz nie da sie grac ? Nie sadze. 120Hz to kolejny chwyt marketingowy i tyle. Bełkot dla dzieci zeby sie mialy czym podniecac i szpanowac.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120 Hz powstalo z mysla o 3D i do tego glownie sluzy, wiec nie jest to chwyt marketnigowy tylko cos co potrzebne jest do generowania obrazu 3D ;)

Co nie zmienia faktu, ze w grach spisuje sie lepiej, ma z pewnoscia gorsze kolory od IPS'a jako iz sa to panele TN, ale za to zdecydowanie lepszy czas reakcji co ma znaczenie przy graniu.Do tego miedzy innymi obraz jest wyrazniejszy i ostrzejszy jak na 60 Hercowym monitorze, nie bola oczy, zwlaszcza przy przegladaniu neta i codziennym uzytkowaniu.Jest na prawde sporo plusow takiego zastosowania.

Z reszta koniec OT bo to temat o zupelnir czytm innym i tylko balagan robimy.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A ostrością i bólem oczu przy 60 Hz to chyba coś ci sie pomyliło, to nie CRT, gdzie owszem 50/60 Hz migota jak nienormalne.

 

Ja u siebie nie raz coś robie w 24 Hz jak mam film oglądać, i nie ma najmniejszej różnicy w ostrości czy bólu oczu, jedynie kursor mysze ostro laguje i smuży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mi sie nie pomylilo bo uzywalem monitory LCD 60 Hz przez dlugi czas i oczy mnie czesto bolaly - wiec nie zmyslam ;)

Na 120 Hz nie mam tego problemu.Co do ostrosci to porownywalem nie raz obraz na 120 i 60 Hz - jest widoczna roznica i obraz jest wyrazniejszy..

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To chyba masz jakiś dziwny sprzęt. LCD nie migota, więc nie wiem jak mogą oczy boleć od niskiego odświeżania. Choćbyś 1 Hz ustawił to by nie było różnicy, poza tym że widoczny by był slideshow.

 

To samo z ostrością. LCD ma fizyczną ilość pikseli, mapowanie 1:1, każdy piksel wygląda identycznie niezależnie od odświeżania. Jak u ciebie jest inaczej, to masz jakiś ciach!iany monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,ze nie migota ale oczy i glowa nie raz mnie bolaly.Ja siedze dziennie okolo 10+h na kompie i uwierz mi, ze mialem z tym problemy.

Nie wiem czy to ostrosc, smuzenie czy jaki inny diabel ale opbraz jest wyrazniejszy i tyle.

ok koniec OT bo to do niczego nie prowadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ostrosc, smuzenie czy jaki inny diabel ale opbraz jest wyrazniejszy i tyle.

 

Złe ustawienie jasności/kontrastu + jakość podświetlenia matrycy - myślę, że to są główne czynniki wpływające na niedogodności w postaci bólu oczu, głowy przy używaniu monitorów LCD i nie sądzę, żeby odświeżanie miało tutaj cokolwiek do rzeczy.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam podłączoną do karty 2 monitory: jeden pod DVI i jeden pod D-sub. Domyślny monitor na jakim pracuje jest podłączony pod DVI. Jednak jak odpalam kompa to obraz jest wyświetlany na monitorze z D-SUB (chociaż jest on wyłączony). Jak mogę przestawić, aby domyślnym monitorem w BIOSie był ten pod DVI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mi sie nie pomylilo bo uzywalem monitory LCD 60 Hz przez dlugi czas i oczy mnie czesto bolaly - wiec nie zmyslam ;)

Na 120 Hz nie mam tego problemu.Co do ostrosci to porownywalem nie raz obraz na 120 i 60 Hz - jest widoczna roznica i obraz jest wyrazniejszy..

 

nie jestem jakimś ekspertem od monitorów ale w czasach jak miałem 17 cali CRT LG ból/zmęczenie oczu to była normalka, po zmianie na Della 2209WA

2 lata temu jestem w siódmym niebie bo ani razu jedzcze mnie oczy nie rozbolały a siedzę w większość dni po 8-12h dziennie przed monitorem.

Edytowane przez Turrican

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam podłączoną do karty 2 monitory: jeden pod DVI i jeden pod D-sub. Domyślny monitor na jakim pracuje jest podłączony pod DVI. Jednak jak odpalam kompa to obraz jest wyświetlany na monitorze z D-SUB (chociaż jest on wyłączony). Jak mogę przestawić, aby domyślnym monitorem w BIOSie był ten pod DVI?

 

Chyba nie ma takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do użytkowników 46-stki od Gigabyte. Sprawa tyczy się chłodzenia WINDFORCE. Na necie wyczytałem, że może ono pracować w dwóch trybach ale nie wiem jak to kontrolować. Pytanie czy da się to jakoś kontrolować, a może wiatraki kontrolowane są automatycznie i same dobierają odpowiedni tryb w zależności od temperatury ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Regulacja automatyczna, a można przestawić w tryb ręczny i ustawiać stałe obroty. Można i zmienić progi temperatur dla poszczególnych obrotów w różnym sofcie jak choćby MSI Afterburner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Bug w wyświetlaniu, czy w rzeczywistości włączana jest ta optymalizacja?

 

Obecnie asekuracyjnie dałem Quality, ręcznie wyłączając tamte dwie szare opcje.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Napotkałem jeszcze inny problem, dotyczący chyba PhysX.

 

Mianowicie wysypuje mi sie Mafia II po jakimś czasie (ale nawet z PhysX wyłączonym). To samo z FluidMarkiem, który szybciutko sie wysypuje, czy też znikają wszystkie cząsteczki i po ponownym rozpocząciu bencha sie nie pojawiają. Liczony na CPU idzie bez problemu.

Po takiej operacji też nie da się grać w żadną grę, bo albo się wysypują, albo generują dziwne anomalie.

 

Normalnie inne gry i benche działają idealnie godzinami (GTA IV, Crysis, Far Cry 2, Bad Company 2, DiRT 2, Hot Pursuit, Vantage, TessMark).

 

Deinstalowałem i reinstalowałem PhysX i nie pomogło. Drivery najnowsze oficjalne bety.

 

 

W zeszłym roku przechodziłem Mafie z PhysX, także na GTX 460, ale wtedy był Intel i Vista x64, teraz Win 7 x64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

266,58 WHQL. Wczoraj właśnie testowałem Mafię 2. Nie usuwałem plików odpowiedzialnych za liczenie fizyki ubrań. Nie muszę oczywiście dodawać, że okazało się to zbędne. Jak wiemy 2K spartoliło PhysX i niektorze rzeczy są liczone przez CPU. W każdym razie u mnie jest teraz płynnie na nowym procku, a na tych sterach co napisałem działa stabilnie. Nic się nie wysypuje. Oczywiście 1680x1050, wszystko na max, PhysX na high. Spróbuj może na tych sterach. Ew. zainstaluj PhysX jakąś starszą wersję. Najlepiej to usuń wszystkie pozsotałości po sterach i PhysX i zainstaluj tą wersję co ja mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...