Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Wygląda na to, że miałeś rację. Odinstalowałem wszystko, wyczyściłem, zainstalowałem te WHQL-e i wydaje sie działać ok, pograłem z pół godzinki bez problemów.

 

PhysX-y tu problemem raczej nie były, bo różne wersje sprawdzałem, musi być coś skopane w tych betach. Ostatni raz instalowałem bety, bo już nie raz bywały problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moja grafa :cry: Chyba się kończy?? nie wiem czy może to być wina sterowników?? Dodam ze w 2d i w niektórych grach chodzi bez problemu i 3DM06 czy furmark też zero artów. Ale w BC2 ,Metro i NFS HP dziwne szopki się dzieją?? System (XP)mam z przed 632 dni i juz troche zasyfiony (nawet bardzo) stery różne sprawdzalem i na starszych jest lepiej Tzn. czasami dziala normalnie ale im nowsze stery tym gorzej.Ustawienie grafy stock jak i OC bez znaczenia jest tak samo.

Kilka screenow z B BC2 i z NFS HP.

 

post-106296-0-62485900-1300296913_thumb.jpg

 

post-106296-0-15186900-1300296950_thumb.jpg

 

post-106296-0-75861500-1300296925_thumb.jpg

 

post-106296-0-95210300-1300296941_thumb.jpg

 

I jak ewentualnie zareklamować kartę? (jak mark 06 i furmark przechodzi Heaven też ok )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sterowniki ? Wgraj te co ja teraz używam 266.58 WHQL

 

NVIDIA DRIVERS 266.58 WHQL

 

Jak masz możliwość to przetestuj na innym kompie tą kartę. Ew. postaw system na innej partycji. Dobrze jakbyś zrobił jakiś test w DX 11. Najlepiej wszystkie łącznie z OpenGl. Możesz do tego użyć np. Heaven 2.5 lub Stone Giant. (google). Ale to tylko na Win7. Co do reklamacji to powiedz w jakich grach występują artefakty. Zresztą jaka karta jest uwalona to raczej zauważą w serwisie.. Sprawdź najlepiej kartę na zupełnie innym kompie. I najlepiej też pod Win7. Ciekawią mnie testy w DX11.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie napięcie ustawiałeś ? Jakie taktowania GPU i MEM ? Może przedobrzyłeś troszkę. Ta karta tylko wersja 1 GB od 2 miesięcy u mnie śmiga stabilnie przy zwiększonym OC do 850 i to przy temperaturze 80'C (i więcej!). Także raczej wątpię, by temperatura tu miała wpływ. No chyba,że chodzi non stop przy 85'C i wysokim napieciu.

 

Bardziej bym obstawiał albo przekręcenie pamięci albo właśnie zbyt wysokie napięcie ustawiłeś i kartę szłag trafił . Ale na spokojnie jutro po testuj ;) Ja osobiście nie przekraczam 1.025v na rdzeniu, ale kartę testowałem, i na 1.087 i też było stabilnie. Szczerze to ani razu mi nie wywaliło sterownika czy jakiegoś Freeza.

 

Aha z tego co mi wiadomo GTX 460 po zbyt wysokim OC nie sypie artami tylko łapie freezy. W innym wypadku to najczęściej uwalone pamięci. Ale to się przekonasz jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia w ogóle nie ruszałem na stock było . A OC też miałem lekkie 800/1600/1900 . Grafa miała 81C max ale to tylko jak była katowana furmarkiem w grach nigdy tyle nie było. No nic zobaczę jutro i dam znać co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos karte gtx 460 msi hawk , jesli ktos ma to jak ma ustawione w msi afterburner ja narazie mam 850/1700 4000 i 1.050v , moze ma ktos sprawdzone ustawienia bo chce z tej karty wycisnac jak najwiecej ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karty spokojnie się kręcą do 900 i więcej. Spróbuj podbić napięcie, ale pamiętaj by pilnować temperatury. Z napięciem też ostrożnie. Ogólnie producent nie zaleca przekraczać 1.087 v. Chociaż ludzie tu odblokowywali wyższe i takie też ustawiali. Ja tam polecam ustawić pośrednie taktowanie, ale na niższym napięciu i przy niższych obrotach. Z racji, że To Hawk i ma dobrą sekcję zasilania to możesz sobie pozwolić na nieco wyższe napięcie i wyższą temperaturę. Chociaż ja osobiście starłbym się nie przekraczać 70'C. A im mniej i niższe napięcie tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem kartę pod W7 u kuzyna i działa jak złoto zero artów i problemów. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale wczoraj pobawiłem się w ustawieniach Physx karty w sterowniku i miałem tam zaznaczony wybór automatyczny do liczenia a dałem na kartę i problem znikł. Zero artefaktów , które wcześniej występowały. Dziwne to.

 

Pochwaliłem kartę za wcześnie dalej szopki się dzieją tyle że raz działa ok a raz nie no ale to już raczej bez reinstalki się nie obędzie.

Edytowane przez nalewator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo na Metro ta karta ma za mało pamięci jak na testowane rozdziałki. Ja gram w 1440x900, DX11 bez DOF, AFx16, MSAAx4, detale na high, przy zegarach 800/2000 i poniżej 33FPS nie miewam.

 

Poza tym DOF w tej grze jest skopane od początku do końca i nie wiem po co ktoś chciałby je włączać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

DoF nie jest skopany, tak działa Diffusion DoF, czyli zjada połowe FPS jak ambient occlusion. Oba "efekty" siebie warte, z tym że ten DoF tylko pogarsza grafike, a darmowe AO można sobie zrobić jasnością i kontrastem.

 

Stone Giant fajnie pokazuje fail Diffusion DoF. Rozmywa tło (bardzo bliskie zresztą) a wydajność spada o połowe. Praktycznie idealny DoF można uzyskać już w DX9 (Crysis, Fallout 3, Far Cry 2). Zupełnie nie wiem po co taki syf wprowadzają zamiast skupić sie na choćby genialnej teselacji (jak dla mnie najlepszy efekt od czasu HDR).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada gainwarda 768mb i może coś napisać odnośnie głośności chłodzenia ? Gainward-Gainward GeForce® GTX 460 768MB

Mam zamiar wymienić mojego 5770, który ma tragiczne fabryczne chłodzenie a płacić dodatkowe 100zł za coś dedykowanego to się nie kalkuluje, lepiej dorzucić do 460-ki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Mój znajomy miał Palita z tym zwykłym chłodzeniem bez heatpipe-ów (jak ich nie widać na zdjęciu to ich nie ma), i było beznadziejne. Zmienił szybciutko na Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Były - GS (pierwsza rewizja) i GLH. Zwykłe wersje (także 1 GiB) nie mają heatpipe-ów.

 

Tutaj widać heatpipe-y.

 

Dołączona grafika

EDIT.

 

Tak wygląda radiator w zwykłych wersjach.

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=uyiOOyiWkt4&feature=related

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z gigabyte gtx 460 1gb. Karta nie działa prawidłowo od samego początku, zawiesza komputer, słychać wtedy ciągły dźwięk i trzeba go włączyć od nowa. Dzieje się tak gdy uruchamiam grę, i nawet przy oglądaniu stron. Karta zakupiona w morele.net, kilka razy reklamowana, a efektu żadnego. Raz napisali, że wymienili gpu, co nic nie dało, nie wiem jakim cudem wyszło im "test ok". Odesłali mi kartę i napisali: "test OK, karta testowana 8h pod obciążeniem w 3D (FurMark) działa prawidłowo"

I co tu zrobić? Karta reklamowana jest już od 4 miesięcy i nie miałem okazji z niej korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z gigabyte gtx 460 1gb.

Też miałem takki problem z gb 460 768 kupionym w morele. Naprawiali ją trzy razy, w sumie nie miałem karty przez cztery miesiące, aż wymienili na nową. Teraz działa dobrze, mimo, że liczę nią BIONIC i jest obciążana 24h na dobę.

Nie chce nic insynuować wobec sklepu, ale kiedy w sierpniu kupowałem kartę za cenę nowości nie zwróciłem uwagi, że była odpakowywana przed wydaniem mi! Mam więc prawo podejrzewać, że ktoś już ją zwrócił do sklepu, a ja dostałem już uszkodzoną. Nie mam jednak pewności, czy to nie był przypadek. W sumie mogę stwierdzić, że straciłem 250 zł, bo o tyle potaniała karta od momentu zakupu w sierpniu do chwili, kiedy w końcu dostałem do rąk sprawny egzemplarz.

 

Sklep ogólnie lubię i nadal będę tam kupował, ale radzę uważać na odpakowywane podzespoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja nie jestem w stanie pojąć jak sprzęt może nie być zafolioway, albo mieć plomb na pudełkach. To nie jest normalne.

 

A wyciąganie rzeczy z pudełek to już jest norma. Treaz już zawsze dokładnie wyoglądam pudelko czy wszystko jest, bo np. do płyty z podpisu nie było kabla PATA, dwóch kabli SATA oraz zaślepki na porty I/O.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada gainwarda 768mb i może coś napisać odnośnie głośności chłodzenia ? Gainward-Gainward GeForce® GTX 460 768MB

Mam zamiar wymienić mojego 5770, który ma tragiczne fabryczne chłodzenie a płacić dodatkowe 100zł za coś dedykowanego to się nie kalkuluje, lepiej dorzucić do 460-ki.

 

Ja mam, ale palita, nie gainwarda, co niewiele zmienia, bo wentylator jest taki sam, tylko obudowa jest inna. Jest głośny jak diabli. Ponadto w grach, które kontretnie obciążają GPU (np. wspomniane metro2033) temperatury na defaultowych zegarach zbliżają się do 100, a brak radiatora na mosfetach w wersji retail powoduje, że PCB miejscami ma ponad 100*C. Z tego, co piszą ludzie, w gainwardach jest jeszcze gorzej, niż w palitach, bo obudowa jest inaczej profilowana i powietrze gorzej pod nią cyrkuluje.

 

 

Radiator z heat pipami mają tylko wersje GS i GLH, (czyli sonic i sonic platinium u palita), których i tak nie warto kupować - w tej cenie kupisz coś z lepszym chłodzeniem i dokręcisz sobie do poziomu GLH/platinium bez problemu.

 

Bez zrywania plomby można ściągnąć obudowę z wentylatorem i na radiator założyć wentylator 80/92mm - temperatury spadną o kilka stopni.

 

Jeżeli chcesz, mogę wstawić Ci foty zdemontowanego chłodzenia z mojego palita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem w stanie pojąć jak sprzęt może nie być zafolioway, albo mieć plomb na pudełkach. To nie jest normalne.

 

A wyciąganie rzeczy z pudełek to już jest norma. Teraz już zawsze dokładnie wyoglądam pudelko czy wszystko jest, bo np. do płyty z podpisu nie było kabla PATA, dwóch kabli SATA oraz zaślepki na porty I/O.

 

Zdarza się to ;) I to nie od dziś zresztą. Ja ostatnio gdy, kupiłem wlaśnie GTX 460 w jednej znanej sieci sklepów na P.... zostałem pozbawiony przejściówki mini-hdmi<>HDMI. Oczywiście nawet nie szedłem, bo i pewnie i tak by nie mieli i stwierdzili że oni wydali towar kompletny i jest pieczątką na fakturze, że towar wydano. Tyle, że kiedy ja miałem czas na sprawdzenie tego przed podbiciem. Mogłem w sumie sprawdzić i zgłosić od razu. Na przyszłość będę pamiętał. A z Morele to bywa różnie jak i z innymi sklepami jak Emarket jest różna. Niższe ceny. Towar nie wiadomo skąd. Nie wiem jak tam z wysyłką u nich, ale w punktach odbioru osobistego to Emarket kuleje. Mimo wszystko takie rzeczy jak Karta graficzna lepiej kupować w jakimś konkretnym sklepie w pełnym tego słowa znaczeniu. Gdzie w swoim mieście można wejść i sobie wybrać co chce. Lub po przez internet rzecz jasna. A z tych z Ceneo/Skąpięc i innych wyszukiwarek brać coś z tańszego sprzętu. Rzadziej się psującego. Jak Pendrive'y, karty pamięci, Dyski SSD, Procesory (no w sumie mi się jeszcze nie zdarzyło nigdy - odpukać ;) ), myszki etc...

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nic mi nie da. Z tego co czytałem na forum morele to polecany sklep, a ja wiem, że już nigdy nic od nich nie kupie. Raz zapomnieli wysłać głośników, po kilku dniach je dostałem no i teraz ta karta.

Nie wiem co robić dalej, wspomnę również, że zaprowadziłem kompa do miejscowego komputerowego i stwierdzili, że na tej grafie komp świruje, obecnie używam na niej gtx 260(chyba) i wszystko jest okej.. Może trzeba coś specjalnie ustawić do gtx460? ://

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam, ale palita, nie gainwarda, co niewiele zmienia, bo wentylator jest taki sam, tylko obudowa jest inna. Jest głośny jak diabli. Ponadto w grach, które kontretnie obciążają GPU (np. wspomniane metro2033) temperatury na defaultowych zegarach zbliżają się do 100, a brak radiatora na mosfetach w wersji retail powoduje, że PCB miejscami ma ponad 100*C. Z tego, co piszą ludzie, w gainwardach jest jeszcze gorzej, niż w palitach, bo obudowa jest inaczej profilowana i powietrze gorzej pod nią cyrkuluje.

 

 

Radiator z heat pipami mają tylko wersje GS i GLH, (czyli sonic i sonic platinium u palita), których i tak nie warto kupować - w tej cenie kupisz coś z lepszym chłodzeniem i dokręcisz sobie do poziomu GLH/platinium bez problemu.

 

Rozumiem że masz dokładnie tego palita?

Ech przeczytałem dopiero w jakimś teście że chłodzenie jest ciche a tu jednak inna bajka, a w idle jak jest? Bo zależy mi żeby chociaż w idle był cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie tego palita.

 

W idle jest niesłyszalne, do 80% było bodajże znośnie. Problem w tym, że karta jest tak ciepła, że prawie od razu jest 100% i tyle zostaje cały czas w prawie każdej grze. Może w starym TDU spadało momentami, ale fallout 3 zdaje się non-stop 100%. Z tym, że jak pisałem nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zdemontować obudowę z wiatrakiem i założyć jakieś 92mm@ ~1800RPM. Będzie chłodniej i ciszej, sticker pozostanie nietknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Też planuje zmienić już swojego 8800GTX co prawda jeszcze hula ale już się wysłużyła. Co sadzicie o:

PNY GeForce CUDA GTX460 768MB DDR5 192BIT 2xDVI+miniHDMI - 490zł

Edytowane przez lfanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...