Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

465- 32 ROP, 44 TMU, 352 SP (11x32), pamięć 256-bit, 11 tessellation units, jest na rdzeniu 480 (GF100)

 

460- 32 ROP, 56 TMU, 336 SP (7x48), pamięć 256-bit, 7 tessellation units, jest to GF104 trochę przebudowany rdzeń względem GF100

 

Podkręcać możesz przez MSI Afterburner.

Edytowane przez lapituta
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. Otóż mój GTX 460 chyba zaczyna szwankować. Od czasu wgrania 258.38 BETA raz mi się zdarzyło, że w czasie pracy w Windowsie wywaliło mi sterownik. Ekran się zrobił czarny na parę sekund i po chwili powrócił i wyskoczyła informacja, że sterownik przestał odpowiadać. Grałem nieco w BF3 BETA. Parę dni temu powróciłem do 280.26. Wywaliłem nawet BF3 i dokładnie pozostałe stery. Problem jednak pojawił sie znów jakieś 20 minut temu. Dodam, że wcześniej nie miałem takich problemów. Nie ma żadnych zwiech restartów. Włączyłem teraz Crysis'a 1 na 20 minut i temperatura nie przekracza 70'C Z kolei w IDLE w momencie wywalenie sterownika nie przekraczała 45 'C. WTF ? System mam ten sam od marca 2011 jak złożyłem SB. Po drodze wymieniłem płytę na B3. Systemu nie stawiałem na nowo, bo płyta ta sama. Zresztą przez te parę miesiecy od maja nic się nie działo aż do października. Mam pewne obawy, bo raz mi się zdarzyło, że karta się zagrzało mocno do 98'C, ale to i tak nie powinno jej uwalić. Chociaż po czasie może się to właśnie tak ujawnia. Nie wiem co jest grane. Wie ktoś co może być tego przyczyną. Karta w IDLE i tak pracuje na niskim napięciu i taktowaniu. W stresie napięcie nie przekracza 1,025v, bo tyle mam ustawione w MSI Afterburner. Taktowania 851/2002.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No możliwe. Teraz sobie przypomniałem, że przed instalacją 285.38 nie miałem 280.26, a 275.33. 280.26 miałem na dyskiu i chciałem je wgrać. Potem wyszły te Bety pod BF3 i się zaczęło.

 

Side 270.66 ? Troszkę starawe. Nie wiem jak na tym będzie BF3 śmigał i reszta gier. Przyznam, że na 285.38 faktycznie było jakby płynniej. Nawet w Crysis 2 zauważyłem nieco wyższy FPS w tych najniższych progach. A to już znaczna poprawa. Troszkę się uspokoiłem. Z jednej strony mam już nieco wysłużoną kartę i ew. nówka by się przydała. Zwłaszcza , że chłodzenie jest już mniej wydajne niż na początku. Trzeba chyba przesmarować rdzeń MX-4, bo wczesniej dałem AS 5, która jest jednak nieco gorsza od MX-4. Co do ew. wymiany na nową w razie awarii to też ma swoje wady. Mógłbym trafić na gorszą sztukę z mniejszym potencjałem O/C. A ta karta chodzi stabilnie na 1.025 v i 850/2000 co uważam za dość dobry wynik. Czytałem o tych Gigabyte'ach ostatnio i awarie się zdarzają dość często. Była nawet mowa o wysypywaniu się sterów, ale w czasie gry. Jak dotąd niczego takiego niedoświadczyłem. Tylko podczas przeglądania netu . Tak więc chyba to jednak sterowniki.

 

Side +1

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj popracować na nowych sterach ale "odkręć" kartę (jeśli tego nie robiłeś). Też mam GTX460 1GB od Gigusia i w środku lata zaczęła mi się sypać. Nie pamiętam czy sam sterownik, czy też był artefakty. Temperatury o dziwo miałem w normie. Po zmianie biosu na ten z pierwotnymi taktowaniami wszystkie objawy minęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja mam te najnowsze stery odkąd wyszły, i na razie żadnych problemów (ta sama karta co Devil). Grałem w tym czasie bete BF3, GTA IV, F1 2011 (DX11), Dead Island i problemów nie uświadczyłem. W 2D to tyle co w Adobe Premiere, ale tego kompa używam tylko do gier/obróbki video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu. Zdarza sie to średnio raz wciągu dnia, ale nie zawsze. Nie ma reguły. Zwykle jak mam odpalonego firefox'a. Watpię by to była karta. Harry to że u Ciebie jest ok nie znaczy, że stery są w 100% ok. Poczytałem troszkę na necie i faktycznie sporo osób się skarży na podobny problem z kartami GF na sterach 28x.xxx Czyli wywalanie sterownika w 2d. Zaraz wgram stery, które polecił Side i zobaczymy. Jak problem się będzie nasilał i zacznie pojawiać się w 3D karta od razu ląduje w serwisie. Czasu do premiery BF3 niewiele :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki, sterowniki... czy to oficjalne 28x.xx WHQL pod GeForce'y, czy 27x.xx Quadro, wszystko co ostatnio wyszło potrafi się od czasu do czasu wywalić... nie chcę wiedzieć, ile kart już przez to poleciało na gwarancję :D Ekipa z NV coś nie ogarnia... Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Drugi dzień na 270.61 i żadnego problemu. Tak więc jestem na razie spokojny. A już miałem obawy przed premierą BF3.

 

Tylko czy wypuszczą jakieś sensowne przed premierą gry? Bo beta wymagała najnowszych.

 

 

Ciekawe że na tej samej karcie u ciebie są problemy, a u mnie nie.Tyle że ja nie mam Firefoksa na tamtym kompie, tylko IE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam karte graficzna gtx 460 1gb od PALITA, wersja SONIC

po podniesieniu zegarów na GPU z 700mhz na 800 i pamięciz 1800 do 1830 wszystko jest super stabilne, jesli pokręce jeszcze o pare mhz komputer podczas grania lub 3dmark wylacza sie chociaz temperatura karty to max 78stopni. Moze ktos mi powidziec dlaczego zamiast artefaktów to mi sie caly komp wylacza? zasilacz mam dobry StealthXStream 2/ 700W. Testuje w 3dmarku vantage, 11 i furmark. Czytałem wszędzie ze jak się za duzo podkreci to objawia się to artefaktami ale nie wyłaczającym sie komputerem. Prosze o radę

 

Dodam jeszcze ze napiecia sprawdzane miernikiem i są w normie na linii: 3,3v , 5v i 12v

Edytowane przez pieciak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość sprawdzić tą kartę na innym komputerze? Spróbuj jeszcze odłączyć wszystkie zbędne rzeczy od zasilacza, jak DVD-ROM, stacje dyskietek jeśli masz, czytnik kart pamięci, wentylatory, katody itp. Innymi słowy podłącz do zasilacza tylko płytę główną, dysk i kartę graficzną i wtedy zobacz, czy problem nadal występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie odnośnie hmm, "współpracy"; "kooperacji" PC i TV.(Nie bardzo wiedziałem gdzie umieść - ten post,tutaj czy w dziale monitory. Jeżeli błąd to proszę o przeniesienie tematu). Otóż w niedługim czasie przymierzam się do zakupu TV (Samsung UE46D6500) i zamierzam podłączyć go pod mojego blaszaka. Teraz kwestia pytań. Posiadam w nim właśnie GTX 460. Czy nie będzie większego "bólu" dla tej karty jeśli podepnę dodatkowo TV jako drugi monitor. Inne wątpliwości, to czy nie będzie to zbytnie obciążenie dla komputera, albo inaczej. Czy uzyskam lepszy obraz (zależy mi na oglądaniu filmów i seriali HD, full HD jakie mam na kompie) podpinając tylko TV zamiast monitora. Nie bardzo wiem czy procesor i karta graficzna wspierają telewizor przy odtwarzaniu np. filmów w MKV (to jest czy byłaby różnica w jakości obrazu odtwarzając ten sam materiał PC-TV, a na przykład TV-USB). Procka mam starego poczciwego Phenom II X4 955, i 16 GB RAM.

Ogólna tematyka to jak uzyskać w miarę najlepszy obraz z takiego zestawu (dodatkowo może sprawa kodeków, sterwników karty?) Szczerze nie wiem, i prosił bym o jakieś rady. Być może jest tu ktoś, kto się bawił w ten sposób :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najprościej będzie podłączyć telewizor z kartą za pomocą HDMI (choć wielu twierdzi, że obraz dużo traci na jakości gdy jest przesyłany przez HDMI). Bólu nie będzie żadnego, bo komputer po prostu wysyła sygnał, a jakie urządzenie będzie go odbierać to już komputerowi wszystko jedno :) . Jeśli w tej chwili używasz monitora FullHD, to po podłączeniu do telewizora z taką samą rozdzielczością wydajność będzie ta sama. Czy obraz będzie lepszy - to już zależy jaki masz monitor i jaki telewizor. Najlepiej podłącz i sam się przekonaj ;) .

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie korzystam z monitora 24' Led FH (też Samsung), podpięty pod kartę przez HDMI. Obraz jest bardzo ładny, i najbardziej zastanawiałem się czy podpinając drugi odbiornik obrazu (TV) będzie to robiło dla karty, PC jakąś różnicę ( To jest czy wpłynie to w jakiś sposób na jakoś obrazu). Więc zwyczajnie podepnę monitor przez DVI, TV przez HDMI, klonowanie obrazu, i czekać na rezultaty :rolleyes: Ale powinno być dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Wydaje się, że problem zmalał, bo przez kilka dni od czasu zainstalowania 285.63 był spokój. Aż do dziś gdy znów obraz zrobił się czarny. Problem objawia się zawsze w podobnej sytuacji. Jak przeglądam neta i włączam jakaś nową stronę. Nagle obraz znika i się pojawia. Wątpię by to była wina samego firefox'a czy też karty. Problem pewnie występuje też na innych przeglądarkach. Ale może to mieć też związek z innym sterownikiem, aplikacją lub czymkolwiek co ma związek z internetem i/lub przeglądarką. Możliwe że stery się gryzą z czymś i w pewnym momencie przestają odpowiadać podczas załadowania jakiegoś elementu w firefoxi'e, ale to tylko moje przepuszczenia.

 

Zanim wgrałem 285.62 maiłem przez około 10 dni 270.61 i ani razu mi nie wywaliło sterownika. Tak więc coś z tymi sterami jest nie tak, bo u jednych problem występuje, a u innych nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Wydaje się, że problem zmalał, bo przez kilka dni od czasu zainstalowania 285.63 był spokój. Aż do dziś gdy znów obraz zrobił się czarny.

U mnie ustało całkiem.

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam karte graficzna gtx 460 1gb od PALITA, wersja SONIC

po podniesieniu zegarów na GPU z 700mhz na 800 i pamięciz 1800 do 1830 wszystko jest super stabilne, jesli pokręce jeszcze o pare mhz komputer podczas grania lub 3dmark wylacza sie chociaz temperatura karty to max 78stopni. Moze ktos mi powidziec dlaczego zamiast artefaktów to mi sie caly komp wylacza? zasilacz mam dobry StealthXStream 2/ 700W. Testuje w 3dmarku vantage, 11 i furmark. Czytałem wszędzie ze jak się za duzo podkreci to objawia się to artefaktami ale nie wyłaczającym sie komputerem. Prosze o radę

 

Dodam jeszcze ze napiecia sprawdzane miernikiem i są w normie na linii: 3,3v , 5v i 12v

 

Nie wiem, czy palit/gainward (a przynajmniej niektóre rev) nie są pod tym względem specyficzne - jakiś bug w biosie, clockgenie albo nie wiem. U mnie przy core na 800MHz jest ful stabilnie, 810MHz od czasu do czasu wywala się tak, jak Tobie, 812MHz to pewny restart w kilka sekund po odpaleniu 3D. Niezależnie od napięcia i temperatury rdzenia - a z napięciem próbowałem naprawdę wysoko (chyba nawet na 1.2 wyjechałem na chwilę). Rozważałem jeszcze możliwość, że mosfety szybko łapią temperaturę i stan odcięcia osiągają wcześnie i planuje im w końcu radiator jakiś zrobić, ale w gruncie rzeczy wątpie, żeby to coś dało - na karcie siedzi deepcool v4000 z dwoma wiatrakami 92mm@4500RPM i naprawdę - przy tym huraganie obniżają bardzo mocno temperaturę całego PCB (rdzeń w stresie w okolicach 62*C), a tym czasem nie ma różnicy w zachowaniu; czy puszczę wiatraki na full, czy ledwie-ledwie - i tak po 810 zaraz załapie restarta.Co ciekawe, pojawiło się to po wygrzaniu karty - przez pierwsze dni przechodziła testy w okoliach 860-870/2000-2100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...