Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak kwestia docisku - zdjąłem blok i kombinowałem z wymontowaniem IHS, ale siedzi skubany strasznie mocno. Zamiast tego na skos od góry dałem kawałek blachy, tak żeby nacisk nie był tylko na dwóch punktach mocowania, a przez całą przekątną i 20*C mniej w FurMarku. Będę musiał wykombinować jakąś zapinkę żeby go na cztery punkty docisnąć, szkoda mi WC rozbierać i blok zamieniać żeby pasował, układ od sześciu lat już sobie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuj z różnymi sterownikami. No i sprawa najważniejsza. Nie wszystkie gry dobrze wykorzystują SLI. Sprawdź gry: Crysis, Crysis Warhead, Crysis 2 (DX11), Metro 2033.Co do mikro przycięć to takie się zdarzają. W każdym razie ludzie opisywali takie sytuacje. No i płyta która posiadasz wspiera oficjalnie CF. Nie wiem jak to się ma do SLI.

 

 

Dodatkowym ograniczeniem jest pci-e x4

 

 

Asus Crosshair IV założony więc teraz 16x/16x

 

Wynik w Heaven podniósł się o 30% względem wyniku na MSI, lagi znikły i grafiki są obciążane równo a micha się cieszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jest możliwość (i sens) zamontowania dwóch kart gtx465 w trybie sli ? Problemem jest to iż mam kartę z palita a nigdzie już takich nie można dostać i czy da radę połączyć ze sobą np kartę zotac i palit ? No i czy to wgl ma sens, czy nie lepiej sprzedać moją, dołożyć i kupić inną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

druga opcja jest lepsza :) Napisz ile możesz dołożyć i na ile wyceniasz swoją kartę i chłopaki ci coś doradzą.. aha i podaj konfig zestawu jaki posiadasz.

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożyć mogę na razie 400 zł ale chciałem się na razie obeznać z tematem i jak wyglądałaby ewentualna zmiana.

 

Phenom II x4 955 BE @ 3.7GHz (nie wiem czemu więcej się nie kręci)

8GB 1333MHz

Asus M4N68T PRO

Palit GTX465

Rasurbo 650W

Cooler Master NVidia Elite 334

 

Jak będzie z HD5870 ? Warto ?

 

Ew. ten gtx465 poszedłby za jakieś 400 zł + ?

Edytowane przez SpeedyBangBong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pojęcie ile W wcina GTX460 1GB na ustawieniach: core - 0.825V, 405 MHz, 810MHz shader'y, 900MHz memory?

Głównie chodzi mi o to, czy zasilacz w sygnaturce podoła :)

Na tabliczce znamionowej mam napisane: +12V1 10A, +12V2 15A. Może da radę mu trochę podbić zegary, żebym coś jeszcze upykał :) Zasilacz ma ponad 3 lata i dźwigał nawet Q6600 @ 3.2GHz 1.30V + 9600GSO, ale z bezpieczeństwa zaniżyłem te zegary w GTX 460.

 

EDIT: Ok, mały research.

Na bazie tego: MSI GTX 460 HAWK 1 GB Review - Page 26/32 | techPowerUp

w Blu-Ray ~27W sobie pobiera, a patrząc na profile kart:

MSI GTX 460 HAWK 1 GB Review - Page 31/32 | techPowerUp [blu-Ray]

to prawie te same ustawienia co moje, także myślę, że mogę jeszcze podbić. :)

Edytowane przez forthal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna gdzies dostac taki wiatrak jak w GB 460 GTX OC (Windforce) i samemu wymienic ? Bo jeden mi zdycha (buczy, rzezi, terkocze), a nie mam zamiaru siedziec 3tyg bez kompa albo kupowac nowe chlodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem. Allegro. Może ktoś sprzedaje samo chłodzenie. Albo je wymień, bo ono i tak jest średnie IMO. Po roku temperatury podskoczyły o 20% mimo systematycznego odkurzania i zmiany pasty. OC cały czas to samo. Wentylacja budy zapewniona. Też wciaż myślę nad wymianą chłodzenia na cichsze i wydajniejsze, bo temperatury 85'C w grach (BF3 np) są troszkę nieciekawe. Zwłaszcza że wentylatory pracują prawie na pełnych obrotach (90-95%).

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil

nieciekawe temperatury przy takich obrotach wentylatora. Mój co prawda chodzi na stock taktowaniach i napięciu 0.9V, ale w BF3 nie widziałem więcej jak 70*C przy wentylatorze 50-60%.

Edytowane przez czeku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna gdzies dostac taki wiatrak jak w GB 460 GTX OC (Windforce) i samemu wymienic ? Bo jeden mi zdycha (buczy, rzezi, terkocze), a nie mam zamiaru siedziec 3tyg bez kompa albo kupowac nowe chlodzenie.

 

Jeśli nie chcesz wysyłać karty na gwarancje bo nie masz żadnej zastępczej to skontaktuj się telefonicznie lub mailowo z serwisem i może uda Ci się wyrwać całe chłodzenie za darmo tak jak mi :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem. Allegro. Może ktoś sprzedaje samo chłodzenie. Albo je wymień, bo ono i tak jest średnie IMO. Po roku temperatury podskoczyły o 20% mimo systematycznego odkurzania i zmiany pasty. OC cały czas to samo. Wentylacja budy zapewniona. Też wciaż myślę nad wymianą chłodzenia na cichsze i wydajniejsze, bo temperatury 85'C w grach (BF3 np) są troszkę nieciekawe. Zwłaszcza że wentylatory pracują prawie na pełnych obrotach (90-95%).

 

Zrobiłem na szybko mały teścik gpu na 825MHz przy 1V, mem na 4000MHz, dobiłem w bf3 po ~40min grania do 71*C przy obrotach wentylatora 64%. Także ewidentnie coś nie tak masz z chłodzeniem. Obudowa zamknięta, jeden wyciągający wentylator, pasta nie zmieniana na rdzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pojęcie ile W wcina GTX460 1GB na ustawieniach: core - 0.825V, 405 MHz, 810MHz shader'y, 900MHz memory?

Głównie chodzi mi o to, czy zasilacz w sygnaturce podoła :)

Na tabliczce znamionowej mam napisane: +12V1 10A, +12V2 15A. Może da radę mu trochę podbić zegary, żebym coś jeszcze upykał :) Zasilacz ma ponad 3 lata i dźwigał nawet Q6600 @ 3.2GHz 1.30V + 9600GSO, ale z bezpieczeństwa zaniżyłem te zegary w GTX 460.

Mam zasilacz 400W, tyle że potrafi dać 348W dla 12V.

Nie podbijam napięcia tylko dlatego, iż mam kartę palita i chłodzenie jest słabe (na podbitym napięciu aby zachować temperaturę chodzi głośno)

Karta bierze mało prądu

Masz bardzo mało prądożerny procek.

Tak więc z karty możesz wyciskać ile się da,

 

edycja

Modecom FeelIII 400W też dał radę, trochę głośniej chodził, zero problemów.

Edytowane przez host

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi przed chwilą padła grafa. Uruchamiałem BC2 i freez wywaliło do pulpitu. Potem czarny ekranik i info ,że sterownik przestał działać i odzyskał stabilność (jak podczas wywalenia się czasami w 2d podczas przeglądania neta.) Myślę ok a tu po chwili to samo info z komunikatem i tak z 3 razy i blue screen.

Restart i dokładnie to samo tylko już w 2d w windzie. Dodam że na ekranie pojawiają się artefakty( czerwone i zielone kropki w liczbie losowej).

 

 

Wyjąłem kartę z kompa i tak na głupiego po jakiś 3h wsadziłem na próbę i o dziwo wszystko chodzi normalnie :huh: . Co się mogło stać ,że takie sztuki się działy ??

Edytowane przez nalewator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywalanie się sterownika, w moim przypadku przynajmniej zostało rozwiązane przez zmianę sterowników na najnowsze ówcześnie dostępne bety (290.53). Wywalił mi się kilka razy, aczkolwiek nie udało mi się zweryfikować bezpośredniej przyczyny przyczyny. Od zmiany sterowników (w styczniu) jest spokój.

Losowe kropki natomiast mi się kojarzą z gorącymi pamięciami - może karcie jest za ciepło? Sprawdź czy w chłodzeniu nie siedzą "koty".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz wysyłać karty na gwarancje bo nie masz żadnej zastępczej to skontaktuj się telefonicznie lub mailowo z serwisem i może uda Ci się wyrwać całe chłodzenie za darmo tak jak mi :))

 

Pewnie niezle ich zbajerowales. problem w tym,ze z tego co widze to gigabyte chyba nie ma serwisu w Polsce albo zle szukalem.

 

Mozesz podac jakis kontakt do nich ? Na stronce gigabyte.pl w zakladce "Serwis Gwarancyjny" jest cale g**** i nie ma Polski w yborze kraju.

 

@Devil

Chlopie ja ja tylko odkurzam co 3 miesiace bez zmiany pasty i w stresie temp. dochodzi do 75stopni max. Cos chyba nie tak z Twoja karta albo masz piekarnik w pokoju:)

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem. Allegro. Może ktoś sprzedaje samo chłodzenie. Albo je wymień, bo ono i tak jest średnie IMO. Po roku temperatury podskoczyły o 20% mimo systematycznego odkurzania i zmiany pasty. OC cały czas to samo. Wentylacja budy zapewniona. Też wciaż myślę nad wymianą chłodzenia na cichsze i wydajniejsze, bo temperatury 85'C w grach (BF3 np) są troszkę nieciekawe. Zwłaszcza że wentylatory pracują prawie na pełnych obrotach (90-95%).

 

Wypoleruj podstawę i zmień pastę , tempy spadną i to mocno. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko problem już rozwiązany. Zdjąłem chłodzenie. Wyczyściłem dokładnie stara Silver 5. Nałożyłem MX-4, dokręciłem dobrze i teraz przy 75% prędkości wentylatora dochodzi max do 78'C w Crysis 2 i 74 w BF3, a te gry potrafiły mi nagrzewać GPU do 86'C i to przy obrotach na 95%. Także spadek póki co jest pokaźny. Temperatura w IDLE jest 31'C więc nie jest źle, a przy 75% karta jest troszkę słyszalna. Nie muszę już teraz dawać głośniej dźwięku w grach by zagłuszać pracę wentylatorów jak jeszcze niedawno. Chłodzenie zostaje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem ... moj gtx 460 1GB OC od gigabyte'a nie wygładza mi krawędzi, gdy ustawie je w grze np. 4x to i tak nic to nie daje ... próbowałem tak samo wymusić w panelu sterowania NVIDII, ale też lipa :/ ... nie wiecie może w czym tkwi problem :). ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w przypadku starych CRT. Mniejsza plamka, mniej widoczne strzępienia, ale to lekko naciągane. Przy niskiej rozdzilczości X4 może nie być idealne w niektórych grach. A co tu dużo mówić COD Black Ops ma już dość przestarzały silnik. O NFS się nie wypowiem, bo nie grałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy mniejszej plamce krawędzie byłyby właśnie bardziej widoczne. Co do COD wbudowane AA u mnie działa zupełnie dobrze, zmień sterowniki na jakieś nowsze bety/starsze i porównaj. Sprawdź jeszcze, czy na pewno w ustawieniach sterownika przy AA masz "application controlled".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję cooler/nowe chłodzenie na Gainward GTX460. Karta niereferencyjna (porty DVI nie są obok, ale jeden nad drugim i rdzeń jest bliżej portów) i mam problem z dobraniem chłodzenia. Bitfrost odpada jak reszta, bo się nie mieści przez DVI. Kupiłem zastępczo 2 coolery zephyr 92, ale nawet na max obrotów nie mogą schłodzić rdzenia do znośnej temperatury( max 1300 RPM/80 C ) a do tego musiałem podłączyć je do płyty. Może ktoś doradzi co kupić, może cooler jakiś inny, który da się podłączyć do złącza na grafice tak by sterował obrotami w zależności od temperatury?

 

Edit: Podszedłem do sprawy "siłowo", wyprułem jeden port dvi, śledzia, kawałek obudowy i zamontowałem Bifrosta :)

Gpu leci teraz na 910 MHz.

Edytowane przez dustone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...