Skocz do zawartości
_esox_

Karta graficzna z pasywnym chłodzeniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie - chcę kupić kartę graficzną, ale zależy mi na cichej pracy, dlatego chcę wybrać wersję bez wentylatora. Od razu zaznaczam, że nie jestem graczem (czasem zagaram w gta III, inne starsze gry, ale to raczej od święta). Komputer służy głównie do przeglądania internetu, oglądania filmów, słuchania muzyki. Zastanawiałem się pomiędzy kilkoma modelami:

 

Gigabyte GeForce 9800 GT Silent Cell 1GB DDR3

 

Asus Radeon HD 6670 DirectCU Silent 1GB DDR

 

Asus GT 440 DirectCU Silent

 

Asus GeForce 240 Silent 1 GB

 

Specyfikajcja:

 

Zasilacz: Be quiet Straight Power E9 400W

MB: Gigabyte GA-EP35C-DS3R

Procesor: Core2Duo E8400

Dyski: SSD + HDD

Nagrywarka DVD

RAM: 2x2 GB DDR3

Chłodzenie: Thermalake Contac 29

Obudowa: jakiś chińśki no name, może będzie zmiana na inną

 

Dodam jeszcze, że zależy mi na ciszy oraz na bezawaryjności zestawu (nie chcę mieć żadnych zwisów z powodu przegrzewania grafiki)

 

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O heatpipy się nie boję, bo w sumie wysokie chłodzenie weszło bez problemu. Brałem też tą kartę pod uwagę. A co z Nvidii nic? Które karty będą oszczędniejsze jeśli idzie o zapotrzebowanie na energię? Czy to wszystko jedna liga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości gier GT440 jest słabsze od HD6570, a w dodatku większość wersji to jeszcze słabsze DDR3. GT240 i 9800 to już stare karty.

Znalazłem jeszcze coś z nV - http://ceneo.pl/15070952. Tylko, że ta karta jest już dużo bardziej prądożerna. Ale dla tej nvidii znajdzie się też lepszy konkurent :) - ten radek http://ceneo.pl/13624093. Jest lepszy bo ma pamięci DDR5.

Jeśli nowych gier nie ruszasz to brałbym HD6670 od Asusa. HD6670 weźmie max 50-kilka Wat, albo nawet i mniej. Dzięki temu wystarczy mu energia z PCI-E, bez żadnych dodatkowych kabelków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ta karta była moim faworytem. Zastanawiałem się jeszcze nad Sapphire Radeon HD 7750 Ultimate 1GB DDR5, ma podobnie mały pobór mocy, większą wydajność, no ale skoro nie gram w nowsze gry (w ogóle rzadko gram) więc chyba nie warto przepłacać (ok 200 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasywne + chiński szrot aka obudowa + cisza?

Zapomnij.

 

W sumie nie narzekam - SSD na system i dokumenty, HDD rzadko się odzywa, obroty wentyla CPU 800-1200, zasilacz też cichutki. Planuje zakup nowej obudowy, na razie powoli się rozglądam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że pakując się w pasywne chłodzenie GPU dokładasz lekko 15°C więcej we wnętrzu obudowy. Obecne 1200RPM na cepie podskoczy, zasilacz będzie rozkręcać się do większych obrotów, płyta główna będzie znacznie cieplejsza na mostku.

Cokolwiek z 92mm i większym wentylatorem na niskich obrotach będzie wbijać się w tło zestawu i będzie znacznie chłodniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego do 300 zł ? Te chyba bardziej służą do gier, mnie zależy na przeglądaniu internetu, filmach, starszych grach (i to raczej się nie zmieni przez parę lat) Wolałbym dołożyć w przyszłości do jakiejś fajnej obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz takze kupic karte pasywna i do tego kupic jakis cichutki wentylator i zamontowac na opaskach zaciskowych.

Bedzie cisza i wydajne chlodzenie. Ale w sumie skoro wentylator przy 1200 obrotach jest dla Ciebie cichy to nie powinna Ci przeszkadzać karta z jakimś niereferencyjnym chlodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zastanów się poważnie zastanów się, czy nie przejść na s.1155. Nawet celeron G540 będzie miał porównywalną wydajność do obecnego cpu. Zyskasz sprzęt na pełnej 3 letniej gwarancji. Niższy pobór energii, mniej ciepła, "pasywna grafika" ;) chłodzisz tylko cpu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obroty 1200 to mam max, najczęściej 800-1000 i jakoś nie słyszę różnicy jak jest to 1200 (pewnie przez zagłuszanie wentyla ze starej karty graficznej). Dopiero w programie stresującym jak wskoczyło na 1600 to coś zaczęło słychać trochę. Niestety na razie nie przewiduję przejścia na 1155, od paru miesięcy skompletowałem używkę płyty głównej i procka (chłodzenie jest nowe). Wydajnościowo mi ten zestaw odpowiada (głównie dzięki SSD i E8400). Może jednak zdecyduję się na kartę z pasywnym chłodzeniem, skoro w przyszłości i tak będę kupował nową obudowę i tam pewnie będą już jakieś wentyle. Ale to już będą rozważania na osobny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejście na G540 + B75 będzie Cię kosztowało w granicach 0-100zł. Nie będziesz potrzebował karty graficznej dodatkowej. Możesz kupić mobo matx aby zamknąć to w mniejszej obudowie. Dostaniesz sata3, usb3.0, 3 lata gwarancji. na nowy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem pasywnego GF 8600GT i dawało się nawet w crysis 2 jako tako grać (1280x1024@~20fps), ale potrafił rozgrzać się do ponad 100*C.

I nie napisałeś jaka rozdzielczość w grach będzie Cię satysfakcjonowała, a od tego wiele zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus - W sumie rozważałem nową płytę + procek. Myślałem o czymś I5 3570 i płyta z Z77. Tylko że na ten moment ceny są kosmiczne, procki nawet Sandy Bridge są droższe niż przed rokiem (wcześniej miałem i tak tylko PIV 2,8 HT więc przejscie na E8400 to dla mnie zauważalny skok). Więc płytę i procek kupię pewnie za 2-3 lata używkę. SSD na SATA II też daje radę (szczególnie sam system), a z urządzeń USB 3.0 jeszcze nic nie mam. Dlatego kupiłem nowy SSD (akurat używki dysku bym nie kupował) i używke płyty i procka (przy okazji sprzedałem za wyższą cenę 4 GB DDR2 niż kupiłem 4GB DDR3).

 

Leon - gierki to że tak powiem od święta, niektóre chodzą tylko 800x600 albo 1280x1024 (i tak mam monitor 19 cali 4:3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest CICHO !!! Po zainstalowaniu karty i włączeniu kompa myślałem, że komp nie wstał, bo tak byłem przyzwyczajony do hałasu. Temp maksymalna karty jak na razie to 48 stopni (grałem w Return to Castle of Wolfensteins, w sumie stara gra, ale w inne raczej nie będę grał, a jak już to sporadycznie). No i temp procesora nie podskoczyła, wiatrak CPU dalej utrzymuje sie 900-1000 obrotów.

 

Aż dziwne, że poprzednia karta (ATI Firegl V3100) z wiatraczkiem o średnicy może 5 cm robiła tyle hałasu na cały pokój.

 

A nad jakąś fajną obudową jeszcze pomyślę, ale póki co jest o niebo ciszej. I o to chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...