Skocz do zawartości
nicholas

składam komputer do 1500 z perspektywą rozwoju

Rekomendowane odpowiedzi

w tym tygodniu chce zamówić nowy komuter

będzie służył do: programowania, photoshopa, multimediów, czasem prosty rendering, ale tak rzadko że czas nieistotny, nie gram

mam stare lcd 22 (1680 na 1050) niestety na d-sub

potrzebuje usb 3, sata 3,

stary komp padł, miałem kupić nową obudowę i drugi monitor, ale teraz to musi poczekać

pierwotnie zastanawiałem się nad AsRock 990FX Extreme 3 i Bulldozerem Fx 8 albo 6 ale wyczytałem że nie warto

skłaniam się do:

Dołączona grafika

 

 

budżet został przekroczony ale pewnie znajde taniej niż w agito, i moge wziąć phenona x4 945, co sądzicie?

dobrze kombinuje że na am3+ i za jakiś czas update na następce bulldozera ( ma pasować do am3+), a jak nie wyjdzie to phenon x6 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie buda? Dołączona grafika Ja bym ten zestaw złożył zupełnie inaczej...

 

i5-3470

MSI B75MA-P45

2x 4GB DDR3 G.Skill

Kingston V200 128GB

Liteon iHAS124

Enermax 350W ENP350AGT

 

Wychodzi taniej niż twój zestaw. Do tego kompaktowa buda Fractal Design Core 1000.

 

 

2x mniejszy pobór prądu, 50-80% wyższa wydajność. Nie ma za co Dołączona grafika

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak kombinuje tylko z grafiką to przekracza 1500, buda stara, przy takich pieniądzach liczy sie każdy grosz, napędu niestety nie moge wykorzystać

może tymczasowo grafike wbudowaną, kombinuje z intelem, jeszcze sprawdze liano

Dołączona grafika

 

trochę taniej znallazłem ale to i tak za drogo

Dołączona grafika

 

mam na razie coś takiego

Dołączona grafika

zmieniłem płyte główną na z asrocka z77 pro 3 na msi z77a-g43

msi 2 pln wiecej a ma 6-cio fazowe zasilanie kontra 5 asrock i msi ma dvi

 

A gdzie buda? Dołączona grafika Ja bym ten zestaw złożył zupełnie inaczej...

 

i5-3470

MSI B75MA-P45

2x 4GB DDR3 G.Skill

Kingston V200 128GB

Liteon iHAS124

Enermax 350W ENP350AGT

 

Wychodzi taniej niż twój zestaw. Do tego kompaktowa buda Fractal Design Core 1000.

 

 

2x mniejszy pobór prądu, 50-80% wyższa wydajność. Nie ma za co Dołączona grafika

 

czemu b 75 a nie z77 , czy z77 nie bedzie bardziej perspektwiczne, za jakiś czas wstawić wypasione i7?

no i zasilacz nie za mały?

obudowa super ale teraz szkoda kasy

dziękiDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w b75 tylko 1 port sata3, szkoda z z75 mam coś takiego

Dołączona grafika

za drogo

b75 chyba faktycznie optimum

Dołączona grafika

 

tylko ciągle drogo a z ssd który polecacie jeszcze więcej

pomocyDołączona grafika

 

mam już spore kompromisy, brak karty graficznej, jeden port sata3, brak obudowy, pudełkowe chłodzenie cpu, pierwotnie zakładałem jeszcze że na antywirusa starczy teraz wiem że nnie

co tu jeszcze zmienić, nie tracąc perspekyw rozwoju ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzizas, co ty tak z tym rozwojem? Tego i5 nie będzie się już opłacało wymieniać na żaden inny procersor na socket 1155 za parę lat. Chcesz się trzymać tej płyty kurczowo jakby to był niewiadomo jaki wydatek, a zmiana proca za 700zł to nie problem? Kartę graficzną możesz dołożyć, chociąz nie mam pojęcia po co, skoro piszesz, że nie grasz...

 

Możesz wybrać najtańszą płytę główną na chipsecie B75 jeżeli chcesz oszczędzać, ja poleciłem ci tańszą, a nadal ma 4 sloty na ram. Sprawdź też ceny w innych sklepach. http://beta.ceneo.pl/14565304

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z twoją płytą

Dołączona grafika

 

rozwój, może masz racje i zafiksowałem się na rozwoju bo przy tych pieniądzach zaczołem od zestawu amd, zatem o zmianie procka zapomnieć

natomiast aktualnie jest :

za miesiąc obudowa i więcej ramu, a za dwa karta i drugi monitor, dysk magnetyczny za jakiś czas dlatego mnie tylko jedno sata3na płycie boli ale trudno magnetyczny sata3 podpiety na sata2 przeboleje

zatem zasilacz starczy ?

ram ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jedno sata3na płycie boli ale trudno magnetyczny sata3 podpiety na sata2 przeboleje

 

Co znaczy przeboleje? HDD będzie miał identyczną wydajności na sata2 jak i na sata3.

zatem zasilacz starczy ?

a kto może wiedzieć jaką w końcu grafikę kupisz? Tak w ogóle to po co ci ta grafika jak nie gra? Przecież igpu obsłuży dwa (nawet trzy) monitory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy przeboleje? HDD będzie miał identyczną wydajności na sata2 jak i na sata3.

dlatego przboleje Dołączona grafika

a kto może wiedzieć jaką w końcu grafikę kupisz? Tak w ogóle to po co ci ta grafika jak nie gra? Przecież igpu obsłuży dwa (nawet trzy) monitory.

 

podejrzewam że coś pokroju 6870 ale za dwa miesiące wię trudno powiedzieć

mam teraz notebooka sandy bridge i7 + gf 5coś tam sata acer +ssd intel 120 na sata2 i 16 gb ram, potwór ale nie prywatny więc do podobnej konfiguracji zmierzam pod budą, po co mi grafika, bo ta zintegrowana w sandy bridge strasznie kuleje przy podpiętym monitorze

 

dlatego tak kombinuje o rozwoju

 

wielkie dzięki na dotychczasową pomoc, zaczołem od phenona a teraz ivy i5, na raze idzie super, nawet nie sądziełem że coś podobnego za te pieniądze wyjdzie

 

jak z ramem brać 4 x 4 docelowo czy 2 x 8 ?

no i ten zasilacz, musi dać rade do i5, ssd, naped, dyski 3,5 x2 , i karta coś ze średniej półki 400-500 pln za dwa miesiąc, podpinam też dyski zewnetrzne, firewire i esata brak na płycie więc usb

Edytowane przez nicholas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...