Skocz do zawartości
Mastamike

Wybór między dwoma laptopami- który wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie! Sprawa jest. Proszę o poradę dotyczącą wyboru sprzętu. Mam dwóch kandydatów: HP Paviliona m6-1015 oto link:

http://www.factorypc.pl/node/29570

 

A drugi to Sony Vaio:

 

http://www.komputronik.pl/product/165569/Komputery/Laptopy_i_netbooki/Sony_VAIO_SVE1511S1E_8GB_RAM_bialy.html

 

Oba są w podobnej cenie i tyle mam właśnie do dyspozycji. Nie wiem który wybrać, bo Sony to w sumie marka, a HP się słyszy że bardzo awaryjne, no i ten HP ma procesor AMD, a tutaj też słabo z zaufaniem. Z kolei HP wydajniejszy się wydaje z tymi dwoma grafikami. No i waży przy tym trochę mniej. Może któryś z was panowie poradzi? Bo mam mętlik w głowie. Za tydzień chcę kupić więc mało czasu:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden się nie nadaje jak dla mnie. Ja bym wybrał procesor Ivy Bridge, który jest po prostu nowszy. Do tego dysk SSD najlepiej.

 

Rzuciłem takim na szybko, sorki, że z allegro. http://allegro.pl/asus-r500a-sx048-i5-3210-turbo-8gb-500gb-usb-3-0-i2669534072.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja Ci znajdę do 3 tysięcy taki z lepszą grafiką. Te grafiki, które wpisałeś są porównywalna do 640M, więc nie jest to jakiś extra wodotrysk.

 

http://allegro.pl/ms...2643242483.html - to będzie rakieta w porównaniu do tych dwóch, które wcześniej wysłałeś

 

http://allegro.pl/le...2680022637.html - ewentualnie taki, też szybszy, ale nie aż tak

 

To są komputery do gier, obydwa. Dużo lepsze od tych, które podałeś. Raczej do internetu i pracy polecałbym dysk SSD. Ta karta graficzna od Sony (7650M) nie nadaje się zupełnie do grania, wszystkie nowe gry na Low na tym chodzą.

Edytowane przez Camilos
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to MSI gabarytowo się prezentuje? Mniej więcej tak jak to Vaio z mojego linka? W sensie wagi i ergonomii? Żona tez będzie uzywać do pracy, więc pytam:-D. No i jak jakość wykonania tego MSI? Bo słyszałem niepochlebne opinie o uzytych materiałach, że generalnie tandeta i się szybko sypie.

Edytowane przez Mastamike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lżejsze i cieńsze są obydwa laptopy niż Sony. Lenovo jest lepiej wykonany, ale ma troszkę gorszą kartę graficzną.

 

Ja osobiście wziąłbym taką wersję z dyskiem SSD tego Lenovo, ale ma znów troszkę gorszą kartę graficzną. Wszystko zależy, czy grasz w gry i w jakie. Lenovo jest aluminiowy, więc powinna obudowa więcej wytrzymać.

 

http://allegro.pl/le...2640770440.html

Edytowane przez Camilos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma to Lenovo w porównaniu do Tego Sony Vaio wykonaniem? Faktycznie lżejszy i cieńszy oraz wydajniejszy? Przyznam szczerze że nie jestem obeznany za dobrze z marką Lenovo, więc nie wiem jakiej jakości się można po niej spodziewać. Sony to jednak jakość wykonania super ma. A jak Lenovo? No i ta karta graficzna dużo gorsza jest GT 630M od GT 650M? Bo jesli to niewielki skok to spoko. Bo jednak to MSI odpustowo wygląda:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość większości laptopów jest podobna, Sony jest plastikowy, a ten model Lenovo aluminiowy, więc szybciej w tym pierwszym może Ci się coś ułamać.

Ten Lenovo ma najlepsze podzespoły w tej cenie. Tańszego nie znajdziesz. Naprawdę będziesz zadowolony. MSI odpustowo wygląda, dlatego była to jedna z opcji. :)

Będziesz czuł różnicę, ale nawet na GT 630M pograsz w najnowsze tytuły na średnich i najwyższych detalach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za pomoc. Co prawda ten czerwony Lenovo z dyskiem SSD i GT 630 M bardziej spodobał by się żonie (bo kolor) ale przekracza mój budżet. Dlatego chyba wezmę tą wersję bez SSD z dyskiem 1TB i GT 640M. Bo tu się w 3000 równych zmieszczę. Camilos powiedz, różnią się jeszcze czymś te dwa modele? Czy droższa cena tego czerwonego Lenovow wynika tylko z zawartości SSD? Bo tak to chyba to samo jest nie? Ten wcześniejszy ma lepszą grafę z tego co widzę i większy dysk.

 

I powiedz jeszcze jaka różnica między GT 630M i GT 640M. Duża czy bardzo niewielka?

Edytowane przez Mastamike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednej będziesz miał 30 fpsów w grze, a na drugiej 35 fpsów w danej grze. Różnica jest rzędu kilku fpsów, jednak czasem da możliwość zagrania w daną grę dużo bardziej płynnie.

 

Cena to tylko różnica w dysku SSD. Może uda Ci się w jakimś sklepie innym znaleźć ten model z dyskiem SSD w cenie do 3 tysięcy. Warto poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podłączę się pod temat, czy uważacie że warto dołożyć te 400 zł do Lenovo y580 i kupić Asusa N56VZ?

 

http://allegro.pl/as...2660810154.html

 

Mam na myśli, czy matryca i jakość wykonania asusa jest lepsza? I czy karta w asusie jest zauważalnie wydajniejsza od tej z lenovo?

Edytowane przez lordbruce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo dziękuję za pomoc w tym temacie. Powiem tak, pojawiła się jeszcze jedna opcja. Otóż kumpel pracuje w firmie komputerowej i jest możliwość wzięcia sprzętu przez niego. A to oznacza bez Vatu i bez marzy. Wiem, bo tak samo przez niego składałem 3 lata temu kompa i za części warte 7 tysięcy dałem 4.800. Tak więc myślę że ok 3 tysi zmieszczę się kupując to:

 

http://www.komputronik.pl/product/166696/Komputery/Laptopy_i_netbooki/ASUS_N56VZ_S4165V_16_GB.html

 

Też Asus, podobny do tego co lordbruce wrzucił. Tyle tylko że ma matrycę 1920x1080:-D. W tych kwotach chyba najlepsze rozwiązanie. Mam tylko nadzieję że będą to mieli dostępne u swoich hurtowników. Jak nie to...macie jakieś alternatywy o podobnych parametrach? Jak sfinalizuję to wam napiszę na zamknięcie tematu;-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lodrbruce - Niestety Lenovo słabo stawia na jakość wykonania Ideapadów, więc nie spodziewaj się cudów. Ja bym brał asusa.

 

@Mastamike - jak możesz wziąć tego asusa odliczając sobie VAT, to się nawet nie zastanawiaj. Ale weź może wersję z 8GB ramu (i tak więcej nie potrzeba), zawsze to dodatkowe 150zł w kieszeni. W przeciwieństwie do lenovo i sony, będziesz miał matową matrycę, a to spory plus.

 

Swoją drogą, ile ja bym dał, żeby ujrzeć lapka 15,6" z matrycą IPS albo VA (i nie, macbook pro z retiną mnie nie interesuje, nie będę płacił ceny 2-3 razy większej, niż to jest warte :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na tego Asusa N56VZ-S4165V jestem zdecydowany, teraz jednak piłeczka po stronie tego kumpla, bo oni firmę zaopatrują u kilku hurtowników. Pamiętam jak kompa składałem u niego, że nie wszystko co chciałem było, musiałem brać inne części, bo takie a takie były akurat dostępne u hurtowników. Także dlatego trzymam kciuki żeby był dostępny. A RAM? Tu się nie będe kłócił. Najważniejsza jest matryca full HD i GT-650M na pokładzie. Ale jak ta wersja z 16GB mnie wyjdzie 3 tysie, to co mi tam czy zaoszczędzę stówkę. Niech i ma zapas. Ramu nigdy za mało;-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...