Skocz do zawartości
tameo

Problem z instalacją Win7 x64 Home Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio kupiłem 2 najtańsze proponowane przez purepc zestawy z września wymieniając w nich tylko ram na 2x

Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)

Pomijając to, że zasilacz w zestawie ma tylko jeden kabel do urządzeń SATA, a takie urządzenia mamy 2 (dysk i DVD), generalnie mam problem z zainstalowaniem Windowsa 7 (XP wchodzi gładko)

 

Pod koniec procesu instalacyjnego mryga blue screen (za szybko żebym coś przeczytał) i komputer się resetuje.

Po resecie wskakuje mi wybór bootowania zwykłego lub w trybie awaryjnym, po czym wyświetla mi się komunikat

Komputer został nieoczekiwanie uruchomiony ponownie lub napotkał nieoczekiwany błąd. Nie można kontynuować instalacji systemu Windows. Aby zainstalować system Windows, kliknij przycisk OK, w celu ponownego uruchomienia komputera, a następnie uruchom instalację.

Czytałem, że mogą to być problemy z AHCI, ale po zmianie na IDE problem nie znika.

Czytałem, że może to być problem z partycjami (Win7 wymaga 100mega wolnego), ale partycje robię w instalatorze.

 

Proszę o pomoc.

Edytowane przez tameo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może problem z RAMem, w sensie że albo jedna z kostek jest uwalona albo żrą się z płytą główną. Spróbuj z jedną kostką, jak nie pomoże to z drugą, ewentualnie pożycz od kogoś sprawny RAM i zobacz czy to coś zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...