Skocz do zawartości
matty_23

Wydajny, uniwersalny PC w obudowie HTPC do 2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z wyborem odpowiedniego sprzętu komputerowego. Komputer podpiety do TV, kina domowego, mysz klawiatura bezprzewodowa. Główne zastosowanie to: internet, programy graficzne, sporadycznie gry (gram na konsoli) , często filmy 1080p. Od kilku dni czytam i czytam i po prostu zglupialem. Czekałem na premierę AMD Trinity, ale wydajność CPU nie zachwyca choć jest tanim rozwiązaniem, a poza tym może się okazać że taki A10-5700 wystarczy mi w zupełności. A teraz mój koncert życzeń :-). Płyta główna musi mieć minimum 4x USB 3.0, 4x SATA III, ESATA, SPDIF, HDMI (jeśli mowa o wersji z Trinity). Myślałem też o Intel i3 w komplecie z jakąś kartą graficzną. Piszcie co polecacie, ale może jakiś PHENOM x4 lub Pentium? Co do reszty myślałem o takich podzespołach: zasilacz OCZ ZT 550W (przemawia niezawodnością cichą pracą i odpinanymi przewodami), dysk SSD OCZ VERTEX 4 128GB (HDD już mam), obudowa NOX MEDIA 2, 2x 4GB RAM, DVD. Kwota około 2000. Piszcie, proponujcie będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, za wyczerpujące odpowiedzi ;-), sporo czytałem i szukałem przez te kilka dni może choć ktoś oceni i zaproponuje jakieś zmiany, budżet już przekroczyłem dlatego proszę o zachowanie podobnych cen. Zestawy są 3:

 

Wspólne elementy:

Obudowa Colermaster SILENCIO 550

Zasilacz OCZ ZT 550

Dysk SSD OCZ VERTEX 4 128GB

Nagrywarka LITE ON IHAS

Pamięć 2x 4GB RAM Kingston 1866 MHz

 

Zestaw 1

APU TRINITY A10-5800K

Płyta główna ASUS F2A85X V PRO

 

 

Zestaw 2

CPU AMD PHENOM X4 965

Płyta główna ASUS M5A97 EVO R2.0

Grafika Saphire 7770 VAPORE X

 

Zestaw 3

CPU ATHLON X4 651

Płyta ASUS F1A75

Grafika SAPHIRE 7770 VAPORE X

 

Proszę o pomoc w wyborze, co byś zmienił/zmieniła

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, za wyczerpujące odpowiedzi Dołączona grafika, sporo czytałem i szukałem przez te kilka dni może choć ktoś oceni i zaproponuje jakieś zmiany, budżet już przekroczyłem dlatego proszę o zachowanie podobnych cen. Zestawy są 3:

 

Wspólne elementy:

Obudowa Colermaster SILENCIO 550

Zasilacz OCZ ZT 550

Dysk SSD OCZ VERTEX 4 128GB

Nagrywarka LITE ON IHAS

Pamięć 2x 4GB RAM Kingston 1866 MHz

 

Zestaw 1

APU TRINITY A10-5800K

Płyta główna ASUS F2A85X V PRO

 

 

Zestaw 2

CPU AMD PHENOM X4 965

Płyta główna ASUS M5A97 EVO R2.0

Grafika Saphire 7770 VAPORE X

 

Zestaw 3

CPU ATHLON X4 651

Płyta ASUS F1A75

Grafika SAPHIRE 7770 VAPORE X

 

Proszę o pomoc w wyborze, co byś zmienił/zmieniła

Pozdrawiam

 

jak piszesz sporo czytałeś więc już sobie wyrobiłeś opinie co i jak. ja aktualnie kupuję coś podobnego. odpuszczam AMD APU - same proce wcale nie są szczególnie tanie i w dodatku najlepiej pracują z droższym ramem. na Twoim miejscu wziąłbym I3 3120 + DDR3 1333. na razie bez grafy - do Twoich zastosowań może ci wystarczy zintegrowana. płytę sam musisz jakąś wynaleźć bo wymagania masz spore :D

SSD wybrałbym samsunga - bardzo sobie chwalą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przez "programy graficzne" rozumiemy obróbkę zdjęć, a nie 3D, to idealnym rozwiązaniem będzie celeron G550 - jest dość wydajnym CPU, którego grafa pozwala na dekodowanie 1080p bez zająknięcia. Tani i wydajny na ramach 1066 (bardziej opłaca się kupić 1333 i próbować puścić na niższych timingach). i3 będzie miał dodatkowe ficzery związane z postprocesingiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle czytasz - w specyfikacji jest wyraźnie napisane, że nie posiada sprzętowego enkodera - czyli w drugą stronę Dołączona grafika A dekodery ma AVC, VC1 i MPEG2.

 

EDIT: http://download.intel.com/design/intarch/prodbref/325628.pdf strona 6, Table 1, pierwsza pozycja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...