Skocz do zawartości
B3NY

Który procesor wybrać? G850 vs A6-5400K

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Jako, że udało mi się namówić moją lepszą połowę na zmiany w Jej komputerze, narodziło się jedno pytanie. Który procesor wybrać?

Intel pentium G850 czy AMD APU A6-5400K?

 

Komputer będzie wykorzystywany jedynie do neta, obsługi pakietu office'a, filmy/muzyka etc. Dołączona grafika Być może zdarzy się Jej załączyć grę pokroju The Sims.

Jako grafika wykorzystywane będzie tylko i wyłącznie GPU w procku.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi z argumentami :] Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Raczej HD 6670 i to w A10. A6 jest jeszcze słabszy, więc nie ma się czym zachwycać.

 

Do takich zastosowań oba są za mocne i najlepszy będzie Celeron G530.

Nie ma jeszcze żadnych testów A6-5400k, ale pewnie jest słabsze od Pentiuma.

Edytowane przez Modd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celeron nie będzie miał problemu ani z Simsami, ani z Full HD, a kosztuje tylko 150~ zł. Moim zdaniem APU jest tak naprawdę do niczego, bo sam CPU jest kiepski (jak na swoją cenę), a zintegrowana grafika jest za słaba do gier/ambitniejszego użytku i za mocna na co dzień.

Jeżeli ktoś używa komputera tylko do Internetu/filmów/Office'a/starych gier, to Celeron jest wystarczający, a jeżeli chce zagrać w coś nowszego, to APU i tak nie da rady.

Edytowane przez Modd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za informacje Dołączona grafika Powstało coś takiego:

 

Procesor Intel Pentium G850

Pamięć Kingston HyperX 2x2GB 1600MHz DDR3

Płyta główna ASRock H77M

Zasilacz OCZ StealthXStream 400W

 

Coś dołożyć? Coś ująć?

Jeśli to coś pomoże - ogranicza mnie budżet 800zł :] Chyba że warto dołożyć 100 czy 200zł i np 1000zł przeznaczyć.

Edytowane przez B3NY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram w jednej kości (oszczędzasz 20zł), g540 (100zł w kieszeni a w praktyce różnicy nie zauważysz), zasilac zmozna wziac enermaxa lub hexe (30zł w kieszeni) - SXS do cichych nie należy. Jakby się postarać to można jeszcze zmieścić SSD 64 GB (wtedy dopiero odczujesz różnice)

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można by jeszcze "przyciąć" na mobo i wziąć MSI B75MA-E33 wtedy jakiś ssd "na stanie" np. adata sx900 ale do cruciala m4 brakuje już tylko ~30zł...

http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-m4-64gb-2-5-sata-6gb-s-415-95mb-s-read-write-ct064m4ssd2-400692/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za pomoc Dołączona grafika W takim razie mam nadzieję, że coś wybierzemy! Dołączona grafika Dysku SSD raczej nie będzie, ale reszta powinna być OK Dołączona grafika

 

Ostatnie pytanie w tym wątku - dlaczego RAM polecacie w 1 kości a nie 2x2 ? Oczywiście poza względami ekonomicznymi ;)

Edytowane przez B3NY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, jak dla mnie APU od AMD byłoby idealne do tej konfiguracji. To wcale nie jest tak, że układ graficzny z APU jest do niczego, bo skoro HD2000 nadaje się do starszych gier, tym bardziej iGP z APU się nada (większy komfort), co więcej, na pewno pozwoli uruchomić nowsze tytuły, a nawet i te najświeższe (oczywiście w rozsądnej rozdzielczości i najpewniej z niskim poziomem detali). Z tym, że od tanich Trinity* lepszy byłby A6-3500 na FM1 (263zł w morele) + najtańsza płyta na chipsecie A55/A75 (ta druga dla USB 3.0 i SATA III - odpowiednio 164/194zł). Autora tematu odsyłam do testu, jest na PurePC. Wada takiego rozwiązania to kompletny brak przyszłości dla tej podstawki.

 

*Jeden moduł w A4-5300 i A6-5400K ma raczej niską (żenującą?) wydajność, w zasadzie dopiero A8 i A10 są godne uwagi, ale to już drożej. Do tego trzeba by poczekać aż płyty FM2 zaleją rynek i ich ceny się ustabilizują. Także w tej opcji (A8-5500/5600K) musiałbyś po pierwsze poczekać, po drugie rozszerzyć budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np MSI B75MA-E33 ma tylko 2 banki pamięci i gdybyś chciał kiedyś dołożyć to jeden slot masz wolny, czyli 1x4GB z myślą o przyszłości :) dual channel nie wiele daje (1-2% do wydajności)

 

a kierując się względami ekonomicznymi wziąłbym ten zasilacz http://www.morele.net/zasilacz-aerocool-aeropgsvp-450-359408/

poza tym wg specyfikacji (na morele) ma wtyczkę PCI-E 8-pin (6+2) której hexa nie ma(?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hexa też ma wtyczkę 6+2 pin, poza tym wydaje się być bardziej sprawdzonym zasilaczem od Aerocoola. Ten drugi ponoć występuje w dodatku w dwóch rewizjach - jedna ma 336W na linii 12 V (czyli tyle samo, co Hexa 400W), a druga 312W, przy czym oba zasilacze / rewizje mają wtyczkę PCI-E. Kolejnym argumentem przemawiającym za Fortronem jest to, że w zestawie z nim dostajemy kabel zasilający (może się przydać, zwłaszcza, jeśli ktoś nie posiada już takiego kabla), czego niestety nie można powiedzieć o zasilaczu Aerocool. Biorąc to wszystko pod uwagę, lepiej postawić na konstrukcję Fortrona, tym bardziej, że jest zaledwie kilkanaście zł droższy od Aerocoola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! W takim razie temat zasilania mam już rozpracowany ;)

 

i lepiej mi już nie piszcie o APU bo na Intela stawiam, a się jeszcze rozmyślę :) Jeśli tylko coś poskładam zaraz tu napiszę.

 

Oczywiście z miłą chęcią wysłucham każdej sugestii! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o dwóch rewizjach aerocoola nic mi nie wiadomo ale coś jest na rzeczy, bo nie można znaleźć zdjęcia tabliczki znamionowej/danych z tabliczki w żadnym z (kilku popularnych gdzie sprawdzałem) sklepie... w morele w specyfikacji niby kabel jest dołączony do aerocoola ale ludzie w komentarzach piszą, że go nie ma... no cóż, błędy w opisach, celowa dezinformacja itp.

 

Co do wyboru apu vs g550 i ich igpu zgadzam się z tym co napisał Modd. Oba igpu nadają się do wszystkiego oprócz gry w nowe wymagające tytuły i można między nimi postawić znak równości. Tyle, że cena jest nie równa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...