Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę tutaj o pewnym numerze który chciałem machnąć z zastosowaniem SSD-ka. Główny PC służy mi do obróbki grafiki, głównie RAW-ów w CNX2 nikona. Większość ludzi używających LR Adobe, nikoniarze

CNX-a wiedzą jak przy RAWach te programy potrafią mulić. Ogólnie wsadzając SSD przyśpieszymy kompa - start systemu, programów. Ale przy pojedynczych tiff/jpg/raw pare/paręnaście mb przewaga

ssd myślę że będzie niezauważalna. A dlaczego? - bo przy pracy w 'rawerze' główną pracę wykonuje procesor który mieli w ramie i (WŁAŚNIE!) w cache'ach. Nie mówię tutaj o przetwarzaniu wsadowym

czy ładowaniu prewek. Tylko i wyłącznie ruszanie suwakami w pojedynczym pliku RAW!

Jest technologia - ostatnio się o niej dowiedziałem Dołączona grafika Intel Smart Response, no ale jakoś mnie przyśpieszanie hdd w ten sposób nie przekonuje i raczej nie rozwiąże mojego problemu.

Natomiast można całą sprawę z keszowaniem przenieść, no właśnie - na mały dysk ssd i najlepiej ponoć na kościach slc- cokolwiek one oznaczają.

W tej chwili mam 3 x hdd (samek f3 500G), oddzielnie system/progr, katalogi z danymi i cache/tempy, i muszę powiedzieć że wszystko całkiem ładnie zap.....la. Nawet miniaturki szybko się ładują, stronki w FF też.

Myślę właśnie nad zastąpieniem tego 3-go małym 30-60gb SSD wpiętym nawet kablem sata (te msata/m-pci chyba drogie) i zrobieniem w ten sposób szybkiego małego dysku i przenieść tam cache i tempy głównych programów.

 

Teraz pytanko o mały (60 max) szybki ssd chyba najlepiej w technologii SLC - co polecacie Dołączona grafika

Edytowane przez pierotez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie konsumencie ssd to dyski mlc, więc raczej nie masz wyboru ;)

 

Moimz daniem nei ma co kombinowac - przy cenach dysków 128gb kupujesz taki instalujesz na nim system + potrzebne programy i bez kombinowania cały cache itp masz na ssd.

 

Możesz też pomyśleć nad postawieniem ramdysku w ramie- przy obecnych cenach zestaw np 16gb ramu to nie majątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat.

Widzę że świat się zmienia a razem z nim stosowanie dysków. Do obróbki zdjęć warto teraz kupić 2 dyski (128 bądź 256gb) czy nadal wystarczy 1 256-500gb na system, dane w obróbce i kesz?

Muszę odświeżyć pecet do domowego biura foto-graficznego. Dokupuję hdd (wewnętrzne i na back up) to może i zwiększę wielkość ssd, hmm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...