Skocz do zawartości
szopex

GeForce 8500GT montowanie wiatraka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam kartę GeForce 8500GT 512MB (Asus) z pasywnym chłodzeniem, tzn. bez wiatraka. Karta w stanie spoczynku, tuż po uruchomieniu komputera osiąga temperaturę 70-80 stopni C. W grach (mało wymagających) temperatura skacze do około 85 stopni. Wydaje mi się, że taka temperatura może skrócić żywotność karty i postanowiłem dodać wiatrak.

 

Znalazłem taki: http://www.purepc.pl...ccelero_l2_plus

 

Arctic Cooling Accelero L2 Plus

Z tego co wyczytałem w internecie, po zamontowaniu takiego wiatraka temperatura powinna utrzymywać się w granicach 40-55 stopni.

 

Pytania:

- czy taki wiatrak mogę zamontować w swojej karcie, jeśli do tej pory (fabrycznie) było chłodzenie samym radiatorem?

- czy żeby zainstalować taki wiatrak, muszę najpierw zdemontować stary radiator?

 

Zdjęcie karty w załączniku.

 

Pozdrawiam,

post-193706-0-05887100-1349378721_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposoby schłodzenia pasywnej karty graficznej:

 

1. Montujesz sam wentylator w okolicy twojej karty graficznej tak aby wdmuchiwał powietrze na radiator i to w sumie wystarczy.

2. Wymieniasz cooler. Przed montażem nowego coolera stary musisz zdemontować. Co jest równoznaczne z utratą gwarancji na kartę graficzną. Dodatkowo pamięci także muszą być chłodzone, w cooleru którym podałeś służą do tego dodatkowe radiatorki które przykleja się na pamięciach od karty graficznej.

 

Nie wiem co rozumiesz przez pojęcie wiatrak ale ten cooler co podałeś (http://www.purepc.pl/chlodzenie/odswiezony_cooler_gpu_arctic_accelero_l2_plus) to jest to radiator + wentylator. Wiatraki stosuje się np. przy elektrowniach wiatrowych. Wiatraki wprowadzane są w ruch przez siłę wiatru, w celu uzyskania np. energii elektrycznej. Wiatraków nie stosuje się w komputerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...