Skocz do zawartości
CCC

Dziwny problem z rozruchem komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam dość dziwny problem z uruchomieniem komputera - po włączeniu przycisku power następuje rozruch przez ok. 1 sec (wiatraczki zaczynają się kręcić) po czym wszystko nagle ustaje, dioda na płycie głównej gaśnie i nic nie działa. Kolejne próby uruchomienia nie powodują żadnej reakcji - komputer jakby umarł. Ciekawostką jest to, że po zupełnym odcięciu zasilania na kilka minut dioda na płycie głównej znów się pali. Próbuję ponownie uruchomić komputer - 1 sec. rozruch i znów to samo. Zauważyłem, że po wyciągnięciu zasilania z 8 pinowego gniazda ATX12V1 wszystko się uruchamia (poza procesorem rzecz jasna), wiatraki kręcą się, dioda na płycie świeci się jakby nigdy nic.. Przed chwilą udało mi się uruchomić sprzęt i na chwilę obecną działa, ale wiem ,ze gdy tylko go wyłączę to już się nie uruchomi i cała sytuacja się powtórzy. Czy ktoś wie co może być przyczyną takiego zachowania ? Czy to uszkodzona płyta główna ? Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być płyta a może któraś linia w zasilaczu szwankuje. Dobrze by było potestować z częściami na zamiane.

Jak masz znajomego u którego możesz popróbować swój zasilacz i jego w Twoim komputerze to zrób to. Wtedy wina spadnie najprawdopodobniej na płyte.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...