Skocz do zawartości
Stracony

Zlozony komputer... co dalej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zlozylem komputer w serwisie morele

 

dokladnie taki http://www.purepc.pl...upowy?page=0,10

 

I tutaj zaczynaja sie schody nie jestem jakims strasznym specjalista w dziedzinie komputerow

 

Po wlaczeniu pisze o tym zeby wybrac boot device i tak dalej ( standardowy komunikat)

 

Ustawilem w biose aby pierwsze czytal plyte CD (nie wiem dla czego tam gdzie mam liste kolejnosci w jakich wlaczaja sie podzespoly dysk twardy jest podswietlony mimo tego ze jest na 2 czy 3 miejscu)

 

Juz sprawdzalem drugi inny windows i dalej nic tak jakby nie widzial lub nie czytal plyty

Lub jakby czytal pierwsze dysk dziwne jest to ze dysk na liscie jest podswietlony inne ikony podswietlaja sie dopiero wtedy gdy najade myszka

 

A wiec prosze pomozcie xD

 

Jesli zly dzial to sory =/

Edytowane przez Stracony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak pod F11 mam wybor urzadzenia rozruchowego i na liscie mam 2 dyski ktore mam i UEFI : wbudowana EFI shell

poprostu nie ma opcji cd dvd jest jeszcze "wejdz w ustawienia" wtedy wlacza sie bios Nie wiem moze to cos w biosie w opcjach Rozruchu ?

 

Wejdź do tego biosu i w nim ustaw kolejność bootowania, pierwszy ustaw napęd a potem dysk. Oczywiście rozumiem że windows oryginalny?;) nieoryginalne mogą nie mieć bootsectora i dlatego nic się nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do tego biosu i w nim ustaw kolejność bootowania, pierwszy ustaw napęd a potem dysk. Oczywiście rozumiem że windows oryginalny?Dołączona grafika nieoryginalne mogą nie mieć bootsectora i dlatego nic się nie dzieje

 

Przeczytaj pierwszy post(temat)...

Edytowane przez Stracony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz chyba wiem o co chodzi...

Bios nie widzi cd romu... dlaczego tak moze byc ? (przepinalem na wszystkie porty)

 

P.S.

Ikonka dysku twardego byla podswietlona poniewaz BIOS ja widzial czego nie mozna powiedziec o cd romie... =(

Edytowane przez Stracony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...