Skocz do zawartości
HeretyK

Dusk 1TB możliwie niezawodny

Rekomendowane odpowiedzi

Po wpadkach seagate z serią 12 i przykra przygoda z RAID0 szukam dysku o pojemności ok 1TB a główny priorytet to bezpieczeństwo danych, kultura pracy .......................... wydajność(najmniej znacząca)

 

1. Seagate Constellation ES.2, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cach ok 400zł

2. Western Digital RED WD10EFRX 1TB 340zł

Inne propozycje?

 

Miałem 2x 250 ES.2 dyski o naprawdę dużej kulturze pracy, maiłem spięte w raid0 ale po instalacji Windowsa na nowym SSD wypięło jeden dysk z macierzy. Da się to naprawić ale myśląc ze instalacja windowsa w trybie RAID naprawi sytuacje pozbawiłem się szansy na odzyskanie poprzez zgranie sektorów z dysków i odtworzenie danych poniewaz windows upatrzył sobie jeden z dysków na partycje zastrzeżona. Na szczęście najważniejsze dane miałem na dysku backup'owym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, możesz wyjawić jakie to wpadki miał seagate z serią 12? Jestem nieszczęśliwym posiadaczem barracudy 7200.12 1TB, przyjechała ze sklepu padnięta, wrócił refurb z holandii. Narazie działa. Jakich niespodzianek mogę się jeszcze spodziewać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam wiele osób które musiały po 2~3 razy na RMA wysyłać

 

A co z ES.2 ? Woje dołozyć 100zł w zamian za kulturę pacy niezawodność wg strony Średni czas bezawaryjnej pracy na poziomie 1,2 mln godzin oraz liczba awarii rocznie na poziomie 0,73%

Edytowane przez HeretyK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór pada na HGST Ultrastar A7K2000 1TB, 5Lat gwarancji wiec powinien spełniać moje założenia. cena 400zł za 1TB jeszcze do przyjęcia.

 

wiem ze Hitachi jest teraz pod WD, znalazłem w jednym sklepie ten model ale jest problem sklep w przypadku RMA każe odsyłać dysk do Niemiec gdzie maja centrale co pewnie kosztuje duża kasę. Jak ma się sprawa w przypadku ewentualnego RMA przez dystrybutora jest to możliwe ?

Edytowane przez HeretyK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...