Skocz do zawartości
Wojttekkk

Sterownik ekranu..., DirectX error

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem...

Bo paru minutach grania w Battlefield 3 wywala mi grę z błędem "Sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność" lub "DirectX Error".

 

Grę mam od maja, a dopiero teraz mi wyskakują takie błędy!

 

Specyfikacja komputera:

Płyta główna: MSI 770-C45

Procesor: AMD Athlon™ II X2 250 3.0 GHz

RAM: Goodram 4GB 1333 MHz

Karta graficzna: MSI Radeon HD 7770 1GB DDR5

 

Temperatury procka, karty graficznej, ramu są normalne, nie przegrzewa się nic.

 

Gdy sprawdzałem wersje DirectX na kompie podaje, że mam 11... Sterowniki od karty graficznej Catalyst podaje, że są aktualne.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Wojttekkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uporałem się z tym problemem wgrywając dwa pliki do folderu Data w grze (chyba mi ich brakowało).

Ale niekiedy mi się zacina Battlefield 3 bez powodu i wywala do pulpitu bez żadnego błędu.

 

@Jankes

Mam Catalyst 12.8, pobiorę dzisiaj 12.9 (niestety na Catalyst w zakładce Aktualizacja, nie ma nowszej wersji także pobiorę manualnie) - jeżeli to pomoże, dam znać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pobraniu Catalyst 12.9 jest dalej to samo.

Gra się zwiesza, mogę dać tylko Alt + Ctrl + Delete gdzie przy Battlefield 3 nie ma nawet w podpisie Stan "Brak odpowiedzi" tylko cały czas jest "Uruchomiony". Zauważyłem także taki sekundowy wykrzyknij w prawym dolnym rogu paska zadań (koło zegara). Co to znaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba zainwestować w dodatkową kość pamięci 4 GB, żeby było 8 i będzie po problemie czy to raczej nic nie da?

 

Raczej tak 4gb to trochę mało minimum 8gb i będzie dobrze

 

Mam 4GB i sensownie ustawiony system 64bit i jakoś nigdy BC2 nie wskoczył mi błędem o pamięci.

Zacznij od zmiany wartości przydzielonej pamięci wirtualnej i później będzie się dochodzić problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że kolega ma system 32bitowy, więc dołożenie ramu za dużo mu nie pomoże

 

Mam 64 bitowy system oryginalny także raczej zmieniać nie będę. ^^ A 32 bit racja, on wykrywa do iluś tam GB ramu.

 

Mam 4GB i sensownie ustawiony system 64bit i jakoś nigdy BC2 nie wskoczył mi błędem o pamięci.

Zacznij od zmiany wartości przydzielonej pamięci wirtualnej i później będzie się dochodzić problemów.

 

Po 1. Ja tu piszę o Battlefield 3, a nie Battlefield BC 2... A po 2 to BC2 w odróżnieniu od BF3 gra potrzebuje zaledwie 2 GB ramu, a nie 4 GB...

Nie wiem czy mogę wklejać to tutaj, ale myślę, że komuś się przyda. Po długich poszukiwaniach znalazłem wreszcie coś ogarniętego na zagranicznym forum, poniżej wklejam co trzeba robić, gdy ma się crasha gry bez błędów, bez zawieszenia kompa itp. Mi to na razie pomogło - nie wywala mi gry, mam nadzieję, że będzie tak do premiery Battlefielda 4. :D

1. Uninstalling PunkBuster for Battlefield 3.

1a) Go to this folder; C:\Users\username\AppData\Local\PunkBuster\BF3\ and delete the folder called "pb". Make sure you can see hidden folders, otherwise you won't be able to find AppData.

 

1b) Go to this folder; C:\Program Files (x86)\Origin Games\Battlefield 3\ and delete the folder called "pb". This is the path for 64-Bit Systems, for 32-Bit it should be C:\Program Files\Origin Games\Battlefield 3\.

 

2. Setting Compatibility and Run as Admin.

2a) Go to C:\Windows\SysWOW64\ and find PnkBstrA.exe and PnkBstrB.exe, right-click each of the file and go to Properties. Under the tab Compatibility, set it to Windows XP Service Pack 3 and tick the field to run it as Admin.

 

3. Download PBSetup and install PunkBuster for Battlefield 3.

3a) Go to EvenBalance and download PBSetup.exe, make sure you run the Program as Administrator.

 

3b) Press Add Game and choose Battlefield 3 from the Drop-down list. And then press Check for Updates. After the Updating has finished you can go ahead and close PBSetup.

 

4. Using PowerShell.

4a) In the Windows Searchfield(Click the Start Button.), enter PowerShell and right-click Windows PowerShell and run it as Administrator.

 

4b) When you're inside PowerShell, you'll want to change the Directory to C:\Windows\System32, to do so - you type this and then hit Enter;

cd c:\windows\system32

CD stands for Change Directory.

 

4c) When you've made it into the System32 Directory, you'll want to type; sfc /scannow and wait until it's finished. Do take note that this can take a while! I'll let you know further down exactly what SFC does!

 

4d) When the above have Finished - you need to reboot your System yet again. I know it hurts deep inside, but you can do it! We're almost done!

 

4e) When you're done Rebooting you'll want to repeat step 4a through 4c, and this time you'll want to change the directory to;

C:\Windows\SysWOW64\ and yet again enter sfc /scannow.

 

This should be a bit faster than the previous Scan, and once again. When it's finished, reboot your System!

 

5. PunkBuster Security Files.

5a) Now you'll want to Download the PunkBuster Security Files for Players. To do so, head to EvenBalance and right-click For Players and save it to;

C:/Program Files(x86)/Origin Games/Battlefield 3)/pb. (Make sure you save it as pbsec.htm!)

 

Źródło: forums.electronicarts.co.uk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem dalej się powtarza. Nie ma ciągłości w grze. Raz zagram dwie mapy po 40 min, a raz po 5 min crash gry.

Dokupiłem pamięć ram - mam teraz 8 GB, ale to też nic nie daje, prócz tego, że podczas crashu nie wyskakuje mi powiadomienie o braku pamięci wirtualnej... No nic, pobieram od nowa Bf3 z Origin, może brakuje jakiegoś pliku bo miałem go zgrywanego od kumpla (zainstalowaną grę, nie instalke)..

Edytowane przez Wojttekkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po sprawdzeniu dziennika zdarzeń, miałem błędy od zasilania - miałem 400W przy moim sprzęcie zasilacz. Wczoraj kupiłem zasilacz 600W i jest wszystko ok. Chyba zasilacz nie mógł dostarczyć dla karty odpowiedniej ilości energii, co BF3 na pewnie wykorzystuje bardzo dużo, tym bardziej, że gram na wysokich detalach.

 

Dla tych co mają podobne problemy polecam sprawdzić Dziennik Zdarzeń (nie wiem czy jest coś takiego na innych Windowsach oprócz 7, ale pewnie jest coś takiego) i zobaczyć jakie błędy was wywalają.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...