Skocz do zawartości
Gość

[2200zł]Podstawa do gier dla 13latka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dostałem misję złożenia kuzynowi "komputera do gier" do 2 tysięcy ostatecznie 2200. Kuzyn jest w 2 gim. i niespecjalnie interesuje go coś więcej niż wykorzystanie komputera do gier. Jeżeli chodzi o procesory "K" znam ich zalety jednak nawet jeżeli ustawiłbym mu to odpowiednio to boje się pozniejszych telefonow ze coś się przestawilo, nie dziala, grzeje się.... Mam natomiast pytanie odnośnie możliwości zmiany mnożnika o te dodatkowe 4x na non-K. Faktycznie moge z 34x zrobic 38x + turbo w aplikacjach 1 rdzeniowych? Jaka[tania] plyta/chipstet to umożliwia? Jakoś malo się o tym mowi a jest to zawsze jakiś bardzo subtelny skok wydajności dostępny dla laików.

 

To co mi udało się skleić w techplanet.pl to:

 

Intel Core i5-3570 Ivy Bridge LGA1155 BOX 782.00 zł

 

Asrock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA1155 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3) 305.00 zł

 

Patriot DDR3 8GB 1333MHz Signature CL9 119.00 zł

 

Gigabyte GeForce GTX660 2GB DDR5/192bit DVI/HDMI/DP PCI-Express (ver. OC) 827.00 zł

 

Thermaltake Smart 530W 204.00 zł

 

SUMA = 2237 + 19zł kurier = 2256zł

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Czy mógłbyś podać konkretne propozycje z cenami plyty na B75 jak i "lepszej" karty? W dalszym ciągu nie jestem pewien jak to jest ze zmianą mnożnika w non-K.

Choć to karygodne to może jednak da się przyoszczedzić na zasilaczu ? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tańszych zasilaczy - jak chcesz zaoszczędzić to możesz brać Fortrona HEXA 500W za ~180 zł lub Seasonic ET 500W za ~195 zł albo modele 400W tych zasilaczy , kosztujące odpowiednio ~140 zł i ~165 zł .

 

Albo jeszcze tańszy OCZ CoreXStream 500W za 150 zł ale nie wiem jak z głośnością i ogólnie wykonaniem tego CXS .

 

Taniej to tylko używki Fortronów HLN/MDN etc. lub Silverpower z allegro w cenach 90-130 zł .

 

Co do płyty to zaczynając od taniej MSI B75MA-E33 ( ~200 zł ) , poprzez trochę droższą MSI B75MA-P45 ( ~230 zł ) na dość dobrej MSI B75A-G43 ( ~260 zł ) kończąc czy Asrock B75 Pro3 za ~270 zł .

 

Nie wiem czy te płyty umożliwiają zmianę mnożnika czy przestawienie BCLK , zmianę mnożnika umożliwia na pewno Asrock z twojego posta .

 

Jak tylko da się mnożnik ruszyć to tylko uzyskasz tyle ile daje tryb turbo , ze zmianą BCLK uzyskasz nawet 630 mhz na 3570 i ~620 mhz więcej na I5 3470 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi mniej więcej o ten efekt :

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=w-aH0DQYkcg .

Wygląda ciekawie i jest dość proste w obsludze więc moglbym to jakos wytlumaczyc kuzynowi, jednak według tego http://www.pc-union....ml#.UHBZXFHrccs dotyczyn płyt na Z77.

Jeżeli chodzi o grafikę to ewentualną oszczędność na plycie/mobo/procesorze ktora lacznie da jakies 100-150zł ->1000zł można przeznaczyć jedynie na R7870, który z tego co się na szybko zorientowałem nie powala na kolana gtx660, a według mnie powoduje wymienione wczesniej wyrzeczenia w jakosci plyty/zasilacza/procesora ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...