Skocz do zawartości
TNIAS

Pare pytanek o SLackware

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pare pytań, może ktoś bedzie chetny mi pomóc.

 

1. Zainstalowalem [brzydkie określenie na linuksa]a wer. Slackware 8.0 i przy kazdym logowaniu wyswietlaja mi sie jakies kolmunikaty po angielsku. A to jakies dowcip, albo porada. CO to jest i gdzie to cos wylaczyc? Nie chce tego!!!

 

2. Jaki jest odpowiednik autoexec.bat-a w Slackawe? Chcialbym sobie dodac np. automatyczne czyszczenie ekranu przy logowaniu, czy odpalanie od razu jakiegos progamiku. Gdzie i jak to zrobic?

 

3. Chcialbym zablokowac w sieci niektore porty zeby kolesie nie mogli uzywac np. Download Acceleratora bo zabieraja caly transfer SDI i nic nie zostaje. Jak to zrobic uzywajac iptables?

 

Z gory dzieki za odpowiedz! Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) /etc/profile.d/bsd-games-login-fortune*

 

2) Przy starcie maszyny: /etc/rc.d

dla wszystkich userów: /etc/profile

dla konkretnego usera: /home/<user>/.bashrc

 

3) Zapoznaj się z iptables. Poszukaj na forum - był ten temat wałkowany wielokrotnie.

 

phranzee: dla twojej informacji w slacku nie ma czegoś takiego jak '/etc/init.d' więc jak się nie znasz to się nie odzywaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2) Przy starcie maszyny: /etc/rc.d

sorki ze Ci sie Paranoiku wpieprzam - ale on to zrozumie w ten sposob

 

podkatalog rc.d katalogu etc jest to katalog ze skryptami startowymi

przejrzyj sobie np. rc.M a Twoi wpis z czyszczeniem umiesc w rc.local

to jest taki plik w ktorym uzytkownik swoje jakies <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly dodaje... :)

 

 

jesli mowie zle zastrzel mnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...