Skocz do zawartości
Sargon Ankro

RAM do starego laptopa Fujitsu Siemens Amilo Pro V8010D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dziewczyna ma starego kompa który jej potężnie zamula. Model jak w temacie. Na kompie stoi XP Pro, w środku procek bodajże Intel Celeron M 1,70 i dodatkowo... 256 MB RAM'u. Zatem chcę go rozszerzyć nieco.

 

Ciężko znaleźć coś niecoś o tym kompie na necie, nawet na stronie producenta. To co już wiem:

- ma 2 sloty pamięci

- pamięć jaka tam siedzi to: DDR2 SDRAM SO-DIMM PC2-4200S 256MB od Samsunga (konkretnie: 256MB 1Rx16 PC2-4200S-444-12-C3 | KR M470T3354CZ3-CD5 | K4T51163QC-ZCD5)

 

I teraz tak - chcę tam zamontować 2x 1GB. Znalazłem na allegro parę nówek Goodram'a, ale to są PC2-4200 bez sufiksu S na końcu.

Na wiki czytam, że:

Laptop DDR2 SO-DIMMs have 200 pins and often come identified by an additional S in their designation.

Czyli jak rozumiem, jak kupie i zainstaluje wersje bez S, to będzie działać i nie powinno robić problemów?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Sargon Ankro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pierwsze co to : Wywal tego cwelerona( org siedzi 1.4/400) bo to grzałka bez pokrycia bo brak speed stepa ( kup Pentaka M725 /400 lub 533)

Max co przymuje na banie to 1GB per slot. I nieważe co mu wsadzisz i tak zapali ( testowałem na swoim )

I jesli bys wymianiał proca to z FSB 533 kup.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah. Nie spodziewałem się, że wymiana proca to będzie taka tania impreza w tym ;] Ale już nie zdąże sprawić takiego, jak piszesz, bo w czwartek wylatuje do niej. Najwyżej spróbuje zrobić podmianę jakoś w święta. Póki co na allegro nie ma podanego przez ciebie modelu z szyna 533 - same 400.

 

edit: eee, ten model nie posiada szyny 533 (jeśli wierzyć wiki)

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Intel_Pentium_M_microprocessors#.22Dothan.22_.2890_nm.29

 

A RAM jaki kupiłem to 2x1GB GoodRAM'a.

 

Dzięki za info i pozdro.!

Edytowane przez Sargon Ankro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, RAM zainstalowany i dziala. Komputer zyskal takiego kopa, ze dziewczyna az sama nie moze uwierzyc, ze to nadal jej stary komputer tak szybko teraz zasuwa Dołączona grafika

 

Zatem byc moze na swieta pobawimy sie w zmiane proca. ;]

Zamontowalem w lapku 2GB w/w GoodRAM'a (model: GR533S264L4/1G; DDR2 SDRAM PC-4200). Z początku mialem problem z zamontowaniem jednego modulu, ale okazalo sie ze trzeba go pod nieco mniejszym kontem wlozyc w slot, zeby wszedl tam mocniej i po docisnieciu latwiej zacisnal sie w zatrzaskach.

 

Tak czy siak, dzieki za pomoc Dołączona grafika

Edytowane przez Sargon Ankro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...