Skocz do zawartości
Invers

Problem z kamerką ASUS N61J

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć kilka dni temu kupiłem używanego laptopa asus'a N61J ,i mam pewien problem z kamerką otóż gdy ja włączam pisze "http://tinypic.com/r/211ktas/6" i moge zaznaczyć tylko ASUS VIRTUAL CAMERA ,gdy zaznaczam te ASUS USB2.0 UVC 2M WebCAM to automatycznie przeskakuje mi na ASUS VIRTAUL CAMERA miał ktos moze z was podobna sytuacje albo wie jak jej zaradzic czy to wina sterownikow czy czegos innego ? Jezeli potrzebujecie więcej infrormacji to piszcie czego potrzebujecie dokładnie z góry za wszystkie odpowidzi dziękuje i pozdrawiam ,prosze o szybka pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo mistrzu szukalem pomocy w wielu miejscach i nic zabawa ze sterownikami rożnymi , programiki do dzielenia obrazu na wiele kamer itd i nic kamerka sie włacza raz na iles tam prób 10/ moze 11. nie wiem czego to wina wali czasem informacjami ze jest uzywana przez inny program, tylko jaki, wyłaczałem po kolei usługi programy i dalej [gluteus maximus] była. temat jest znany duzo osob ma z tym problem, a czort wie co jest nie teges. biosu nie zmieniałem ,kilka osób radziło, ale ten lapek ma problemy ze zmiana biosu, wiele osób uwalilo lapka zmiana biosu, czy to programem do updatu biosu, czy z plytki. lub pena. kupiłem kamerke i działa bez problemu ta asusowska to i tak było nieporozumienie jakosc obrazu marnienika. dodam ze kamerka w asusie na poczatku działała ale sie rozmysliła i ma fochy. jak znajdziesz kolego rozwiazanie daj znać ja niestety nie podolałem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu chyba jesteś blisko rozwiązania problemu.

nie pamiętam już jak to było u mnie. Kamerka w MSI WIND padła w pierwszym miesiącu (może nawet pierwszym tygodniu) użytkowania. Może objawy były nawet podobne, nie pamiętam już. Na szczęście na gwarancji serwis załatwił to błyskawicznie.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze jest moze nie jest, jak ci nigdy nie działała i masz gware to na gware go. na forum asusa wiele osob ma ten problem. cos jest zwalojne w tych kamerkach. u mnie po formacie zawsze działa do puki aktualizacji windy laptop nie pociagnie, wtedy jest jak pisałem 1 /10 razy sie właczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też problem z kamerą. Odinstalowałem sterownik i próbowałem zainstalować sterownik 5.8.54000.205 i pojawił się komunikat USB2.0 VGA/1.3M/2M WebCam i po ponownym uruchomieniu systemu gdy włączam LifeFrame mam czarny obraz i słychać dźwięk i po chwili komunikat: The camera is used another program.

 

Ktoś wie co mam z tym zrobić? Jaki właściwy sterownik zainstalować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy już po fakcie , ale mam fixa , opisałem na stronie asusa. odpalic lapka opukać miejsce do okoła kamery i kamere nie za mocno tak z 15 sekund stukać . odpalic kamerkę. jak sie nie właczy, wył. kamerke(program) i opukać do skutku. instrukcje znalazłem na zagranicznym forum, ponoć jakieś ładunki elektryczne sie zbieraja w obudowie i kam nie działa. u mnie to skutkuje . kamerka działa elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...