Skocz do zawartości
czerwus

Jaka pamięc DDR3 do płyty ASUS P5E3 Deluxe Wifi +C2D E8400. Proszę o sugestie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Obecnie jestem szczęśliwym posiadaczem DFI LanParty UT P35-T2R wraz z C2D E8400@4Ghz (8x500Mhz 1,136v) oraz OCZ Reapery 2x1gb. Generalnie sprzęcik spełnia moje wszystkie wymagania. Ale wpadła mi ostatnio bardzo przypadkowo w ręce płyta http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5E3_Deluxe/ i zastanawiam się nad przesiaką.

 

Bardzo proszę o pomoc w wyborze jakiegoś fajnego zestawu DDR3 do tej płyty abym mógł puścić procesor tak jak obecnie czyli 8x500Mhz lub może nawet wyżej przykładowo 9x500Mhz bo wiem, że ten procek da rade to pociągnąć bo u mnie na obecnym zestawie tak chodził, ale były problemy ze stabilnością a nie chciało (czyt.. nie umiałem) mi się kombinować z napięciami bo przyznaje że specem w OC nie jestem.

 

Kiedyś tak, ale obecnie niestety nei jestem na bierząco ze sprzętem, a czytałem, że ta płyta ma różne "widzimisię" jeśli chodzi o DDR3. Dlatego bardzo proszę o wszelkie sugestie. Cena generalnie nie gra aż takiej roli bo DDR3 to generalnei jakaś tam inwestycja w przyszłość jakbym chciał kiedyś platformę zmienić. Ale im taniej by się coś udało tym lepiej :) Interesuje mnie 2x2Gb chyba, że ktoś przedstawi jakiś konkretny argument że warto brać 2x4Gb:)

 

Z góry dziekuje za pomoc

 

Pozdrawiam

 

Paweł.

 

PS. W załączniku screen jak to obecnie teraz u mnie wygląda.

post-195048-0-86274000-1349910587_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...