Skocz do zawartości
karl4

Neostrada Fiber - DGT VDSL4G + dodatkowy router

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad zakupem Neostrady Fiber 40mb z modemem DGT VDSL4G, jednak chciał bym się dowiedzieć czy mogę do niego podłączyć mój stary router Dlink dir635, ponieważ w domu na piętrze bym miał modem od TP, który będzie podłączony do stacjonarnego kompa po kablu, oraz będzie udostępniał neta przez WiFi, po kablu również podłączył bym do niego Dlinka, który będzie fukcjonował na parterze, przyjmniej wkońcu będę miał internet na dole oraz w ogrodzie. Bo na dzień dzisiejszy mimo standardu N sygnał na ogród nie dociera :/ Czy ktoś podłączył w ten sposób routery ? i czy to działa

 

 

Z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie: niestety nieodpowiedni dział...

W temacie: podłączył, a i owszem, działa. Zostawiasz jeden z nich jako serwer DHCP (zapewne ten od Neo, si?), w drugim wyłączasz przydzielanie adresów poprzez DHCP. Ustawiasz mu adres z tej samej puli (np. DGT ma 10.0.0.1, to D-Link 10.0.0.x); taką samą maskę (255.255.255.0), podłączasz kabel do portu LAN w obu urządzeniach. Powinno banglać.

 

Mam tego typu konfigurację, znacznie bardziej zaawansowaną, można by rzec - 2x TL-WR1043ND jako AP + switch, oddzielny gigabitowy switch, WR-340 w roli AP + switch, WRT54GL-EU as DHCP server i modem Sagemcom 3764. Sprawdza się zacnie takież.

 

Widzę, że przyszły użytkownik Neostrady Fiber? Zapraszam do tematu ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...