Skocz do zawartości
Sou

Nowa 660 a zwiększone zużycie procesora...

Rekomendowane odpowiedzi

Komputer:

Płyta główna: ASUS P8Z68 DELUXE

RAM: Kingston 2x4GB 1600 MHz HyperX Blue

Procesor: Intel Core i5 2500K 3,3@4,5 GHz

Grafika: Gigabyte GeForce GTX 660 Ti

Najnowsze stery, bios najnowszy.

 

 

I teraz problem. Miałem Radeona HD5850 i grając np w BF3 już teraz nie pamiętam dokładnie ale na pewno nie obciążenie procesora na poziomie 80%, strzelałbym że może z 60% było. Rozdziałka 1280x720 i wszystko na mminimum. Teraz kupuję sobie 660Ti i liczę na to, że będzie wszystko fajnie śmigać i śmiga... ale nie do końca;)

 

 

Ja nagrywam gry i streamuje. Problem pojawia się gdy po włączeniu nagrywania (Dxtory) obciążenie rdzeni rośnie do 100% (wszystkich 4) i z 120fps robi się 60... to jeszcze nic;p Na wcześniejszej karcie mogłem włączyć Xsplita+dxtory+adobe media encoder i streamować z jakimiś 50 fpsami tego BFa (raczej tego nie robiłem bo mała to była przyjemność z gry).

 

A co z nową kartą? Włączam streama i obraz z gry puszczam do encodowania i ZONK! Obciązenie proców 100%, fps 80 ale nie da się myszką ruszać bo gra zamula (myszka strasznie wolno się porusza, praktycznie można jeździć nią po podkładce a w grze się tak w slowmotion celownik przesuwa;)

 

 

Ktoś ma pomysł co teraz począć? Tak jak piszę, bez nagrywania/streamowania wszystko jest ok, dopiero jak dobije się proca do 100% tymi operacjami to pojawiają się problemy których nie było przy hd 5850 :/

 

Jeśli to po prostu proc jest wąskim gardłem to jaki i7 brać?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...