Skocz do zawartości
Gość

XFX HD7850 nie wykrywa drugiego monitora.

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem kartę XFX HD7850 i mam pewien problem. Nie wykrywa mi drugiego monitora. Na poprzedniej karcie hd4850 karta wykrywała oba monitory bez problemu.

Podłączenie monitorów wygląda tak samo: kabel d-sub -> przejściówka d-sub dvi -> karta graficzna wejście dvi.

Na poprzedniej karcie już w momencie ładowania systemu na obu monitorach był wyświetlany ten sam obraz, obecnie obraz jest tylko na podstawowym, drugi nie świeci.

Podłączenie jednego monitora pod drugie wejście dvi karty również nie daje efektu.

 

Nie jestem pewien czy z kartą jest wszystko w porządku. Grając w BFBC2 kilkakrotnie zawiesił mi się komputer (sprzęt nie jest wcale podkręcony). Dodatkowo jak się przyjrzę to czasem zauważam, nie wiem jak to określić, delikatne migotanie lub falowanie obrazu. Na HD4850 nie było tego zjawiska.

 

Sprawdzałem stabilność komputera poprzez programy Furmark, OCCTPT i Linx (każdy z testów po 1,5 h) i wszystko działało stabilnie.

 

Ktoś wie jaka może być przyczyna moich dolegliwości? W innym wątku ludzie pisali, że mój zasilacz spokojnie podoła temu konfigowi, więc on raczej nie jest winowajcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I prawidłowo, że nie wykrywa.

Ze strony producenta:

Output - DL-DVI-I:1

 

Output - HDMI:1

 

Output - mini DP:2

 

Output - SL-DVI-D:1

 

Za wikipedią:

  • DVI-I - przesyła zarówno dane cyfrowe jak i analogowe. Po zastosowaniu właściwej przejściówki można je połączyć ze zwykłym złączem D-Sub karty graficznej
  • DVI-D - przesyła tylko dane cyfrowe; niektóre karty graficzne posiadają możliwość przesyłania dźwięku poprzez złącze DVI. Należy jednak zauważyć, że nie jest to zgodne ze standardem DVI - w sposób niestandardowy wykorzystywane są jedynie niektóre pin'y, co pozwala na zastosowanie niestandardowej przejściówki DVI->HDMI.
Wnioski wyciągniesz zapewne sam.

 

Ze stabilnością niestety nie pomogę :/

 

Pozdrawiam

 

edit://@Klaus mnie uprzedził :/

Edytowane przez DeathTomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Czy ten efekt delikatnego migotania jest normalnym zjawiskiem? Nie wiem jak to opisać, jest ledwie zauważalny, porównywalny trochę z migotaniem monitorów crt.

 

Jeżeli chodzi o stabilność to na razie przez 1,5h gry w BF3 nie było żadnego problemu, odbieram to jako dobry znak.

 

Dzięki chłopaki za wyjaśnienie kwestii z DVI. Nawet nie pomyślałbym, że złącza DVI mogą się różnić między sobą.

 

edit:

Czy to normalne że w catalyst control center znika mi zakładka wydajność gdy zgodzę się na warunki licencji?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Czy ten efekt delikatnego migotania jest normalnym zjawiskiem? Nie wiem jak to opisać, jest ledwie zauważalny, porównywalny trochę z migotaniem monitorów crt.

Zdecydowanie nie jest to normalne.

Sprawdzałeś na obu monitorach?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie jest to normalne.

Sprawdzałeś na obu monitorach?

 

Pozdrawiam

 

Chyba znalazłem rozwiązanie problemu z migotaniem. To prawdopodobnie wina połączenia d-sub i przejściówki. Znalazłem na strychu stary kabel dvi - dvi. Podpiąłem dzięki niemu drugi monitor i na monitorze podłączonym przez DVI migotania nie ma, na drugim jest. Dzieje się tak tylko w przypadku gdy włączę jakiś test/grę 3d. Odpaliłem test "Power supply" w OCCT w oknie i na jednym monitorze jest migotanie, na drugim nie ma. Sprawdzałem na dwóch kablach d-sub.

Straszna kicha, bo ten drugi (fullhd) ma tylko wyjście d-sub.

 

Aha, a jak z kwestią podkręcania, skoro znika mi zakładka wydajność w catalystach?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...