Skocz do zawartości
pietio

Co wybrac P67 czy z 77 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mi chodzi po głowie jeszcze Gigabyte GA-Z77N-WIFI , gdyż ma dokładnie to, co potrzebuję. Karta WiFi (nie musiał bym już dokupować), BT (czasem się przydaje do szybkiego przesłania pliku z/na telefon), jeden slot na grafikę (więcej nigdy nie będę chciał podłączyć), dwa sloty pamięci RAM (więcej niż dwa też mi są niepotrzebne). Dwa złącza SATA 3 oraz SATA 2 też jest dla mnie wystarczające. Teraz tylko kwestia tego, czy będę mógł na tej płycie przyzwoicie (nie ekstremalnie) podkręcić 3570k, czy jakość dźwięku mnie nie zawiedzie (w razie czego nie wsadzę już tam swojej zewnętrznej karty Creative), no i ta wielkość... Mam dość sporą budę i jestem człowiekiem wyznającym zasady - duże jest piękne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reyden potrzebuję płytki (na lata) do OC 2500k na 4,5+. Płytki w sumie bez względu na czipset - albo skorzystam z gpu integry albo dokupie jakąś najtańszą (robię grafikę 2D, RAWy). Nie do gier - od tego mam co innego.

Wszędzie polecają mi MSI Z77AG43 ale sekcja zasilania = mizerne OC, max 4,2.

O tu jest Asus Pro http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p8p67-pro-rev-3-1-401024/

, ale 6 stówek :(

Edytowane przez pierotez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/as...2736758376.html masz asusa pro za 400zł nowy, do 2500k bierz p67, możesz też http://allegro.pl/as...2720235266.html nadal płyty wspierane przez producentów nowymi biosami, sekcja zasilania solidniejsza niż w niejednej konstrukcji na z77, a pci-e 3.0 i tak nie masz w 2500k bo kontroler magistrali znajduje się w procku a nie płycie, lucid nadaje się póki co tylko do benchmarków bo w realu i tak do [gluteus maximus] działa (przycięcia że nie pograsz sobie) Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do płyty którą sprzedaję nie ma BIOSu ze wsparciem dla Ivy Bridge - stąd moja uwaga,

 

Z77 i P67 w wielu przypadkach to to samo,

 

Jak z nią do OC. A może asusa p67 pro?

 

A jakiś problem z wgraniem mowego biosa - nie wiem, tak pytam?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to zależy do jakiego procka chcesz brać płytę. Jak do IB to bierz Z77, jak do SB to P67. Taki Asrock z77 Pro3 spokojnie ciągnie IB na 4.6GHz na napięciu w okolicach 1.3v, jak masz ssd to na natywnym kontrolerze SATA III system nieco szybciej się ładuje. IB ciągnie mniej papu niż SB więc płyty na Z77 mają słabsze sekcje zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam nie kupowałem, kiedyś była fajna okazja w vobisie bo p8p67 pro można było dostac za 350zł z wysyłka i ich moge rekomendować, tej firmy do której dałem linka raczej nie znam i nic na ich temat nie powiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/as...2736758376.html masz asusa pro za 400zł nowy, do 2500k bierz p67, możesz też http://allegro.pl/as...2720235266.html nadal płyty wspierane przez producentów nowymi biosami, sekcja zasilania solidniejsza niż w niejednej konstrukcji na z77...

 

Ptys jedna dygresia. Jeżeli Asusy Pro to legenda OC a co do Asrocka Pro to już tak różowo (ponoć) nie jest. Czy ten Asrock dorówna Asusowi - zasilanie, możliwości cpu?

Chciałbym popracować na taktach 4,5-4,6Gb a jak z czasem będzie brakować to więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezproblemowo dasz rade o ile procek tyle wyciągnie, raczej na wiecej jak jak 4700mhz przy rozsadnym napieciu bym sie nie nastawiał, no chyba że trafisz dobrego procka albo kupujesz z selekcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił właśnie tego Asrocka z 2500k i bez problemów procek mu poszedł na 4.5 Ghz bez zmiany napięcia. Więcej póki co nie testował, bo temp już oscyluje w granicach 80 stopni Max. Z czasem jak się pasta wygrzeje, powinna trochę spaść. Ogólnie jest zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ale ja jestem zakręcony - przecież chcę korzystać z gpu integry. A więc poproszę to samo (Asus, Asrok, Msi) z czipsetem Z68. I czy ewentualnie płyty zachowały jakość z P67 (bo np. Z77 - już delikatniejsze zasilanie)

Te 200+ z grafy wydam na dodatkowy ram, leprze chłodzenie, psu.

Edytowane przez pierotez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił właśnie tego Asrocka z 2500k i bez problemów procek mu poszedł na 4.5 Ghz bez zmiany napięcia. Więcej póki co nie testował, bo temp już oscyluje w granicach 80 stopni Max. Z czasem jak się pasta wygrzeje, powinna trochę spaść. Ogólnie jest zadowolony.

 

A nie zostawił kolega vcore ustawianego z automatu w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ma ustawione na auto i takie napięcie daje płyta z automatu. Sam nie zmieniał napięć. Czyli stąd tak wysoka temperatura... Ani ja, ani kolega nie widzieliśmy, że napięcie samo wzrasta przy większym mnożniku, stąd to nieporozumienie.

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...