Skocz do zawartości
tHe mRuWa

7870 MSI czy Gigabyte - który cichszy?

Radeon 7870 z 3 letnią gwarancją  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Którego z radeonów 7870 z 3 letnią gwarancją byś kupił?

    • MSI Radeon HD 7870 OC
      0
    • MSI Radeon HD 7870 Twin Frozr III OC
      0
    • Gigabyte Radeon HD 7870 OC
    • Inna
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się na radeona 7870 i wybieram spośród tych które mają 3 letnią gwarancję:

1. http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-radeon-hd-7870-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-642140.html

2. http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-radeon-hd-7870-twin-frozr-iii-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-556222.html

3. http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7870-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-556221.html

 

Wszystkie mają podobną cenę i pewnie zbliżony potencjał OC, ale który z nich będzie cichszy - szczególnie podczas pracy w idle, bo pod obciążeniem to wiadomo słuchawki lub głośniki zagłuszają szum?

 

Póki co wydaje mi się że wezmę kartę nr 1, bo gdzieś przeczytałem nieśmiałą opinię że "ten nowy czarny MSI 7870 jest cichy w odróżnieniu do wersji twin frozr".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 7870 Twin Frozr III od MSI i muszę powiedzieć, że wentylator w idle chodzi na 30% i go nie słychać. W stresie (na automatycznych obrotach) obroty zwiększają się do max 50-53% przy temperaturze max 60*C. Od 70% to już naprawdę suszarka, o 100% nie wspominam, bo można pomylić z odkurzaczem. Ale na automacie nie uświadczysz tak wysokich obrotów.

 

Ogólnie rzecz biorąc, chłodzenie CPU zagłusza szum chłodzenia na karcie, więc nie mogę powiedzieć, że jest głośne.

 

Jak masz jakieś pytania, to pisz.

Edytowane przez robson2222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tego Gigabyte'a, którego wrzuciłeś - chłodzenie jest rewelacyjne ale po 'dostrojeniu' (czyt. zmiana map w Afterburnerze), bo na mapach producenta wcale nie jest aż tak cicho (zależy co dla kogo jest cicho, ja mam znacznie wyciszony komputer i każdy szum mnie denerwuje do tego stopnia, że zastanawiam się co zrobić z talerzowym HDD, bo mnie irytuje jego szum). Jak dobrze 'skroisz' sobie mapę w Afterburnerze to w idlu będziesz miał bezgłośne chłodzenie (kompletnie, wiatrak na minimum, 20%, temp. ok 30*C) a w grach ciut głośniej ale bez przesady. Co trzy wiatraki to nie dwa, bierz Gigabyte, ma rewelacyjne temperatury.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...