Skocz do zawartości
elkanguro

Co wybrać: Core i5-3470 vs Xeon E3-1220V2?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

chciałem się Was poradzić, który bardziej opłaca się zakupić:

Core i5-3470 za 720zł

czy

Xeon E3-1220V2 za 750zł

Czym one się różnią? Xeon ma 8MB Cache ale nie ma grafiki?

Według PassMark Xeon jest 12% szybszy?

Procesor nie będzie podkręcany.

Pozdrawiam!

 

PS: Chyba powinienem to umieścić w dziale co kupić, przepraszam. Proszę o przeniesienie bo ja nie widzę takiej opcji.

Edytowane przez elkanguro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeon jak najbardziej posiada HT ale ma zablokowany mnożnik i jeśli nie będziesz podkręcał, bardziej przyszłościowy będzie Xeon, w tej chwili 4 rdzenie w i5 wystarczą w grach ale kto to wie co będzie za rok :). W aplikacjach wykorzystujących wielowątkowość Xeon będzie odczuwalnie szybszy już teraz w grach będzie na tym samym poziomie co i5.

 

WIęc moim zdaniem zdecydowanie lepiej brać Xeona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd serdecznie przepraszam pomyliłem procesory na myśli miałem Xeona E3-1235. składałem wczoraj na nim zestaw i mi się pomerdało przeparszam raz jeszcze.

 

Xeon E3-1220V2 vs Core i5-3470 Ten 1 więcej więcej pamięci a 2 odrobinę wyższe taktowanie.

Bardzo podobne proce.

Tylko nie wiem czy Xeona dostaniesz w wersji BOX raczej są tylko w wersji Bulk czyli sam proc bez chłodzenia. Jeśli jakieś posiadasz to nie problem jeśli nie to dodatkowe koszta.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w sklepie, w którym japrawdopodobniej będę składał i5-3470 kosztuje 720zł a E3-1220V3 jest za 750zł w wersji box (link), stąd się zastanawiam, który jest lepszy. Czyli w zasadzie są wychodzi na to, że są bardzo podobne.

Edytowane przez elkanguro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...