Skocz do zawartości
skoku8

[2000-2500zł] Nowe podzespoły, pomoc w wyborze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Aktualnie posiadam taki zestaw :

 

Intel Core 2 Duo E4700 (2x2.6@3.2Ghz)

2x2GB Ram DDR3 Elixir

Radeon 4850 1GB Gigabyte z chłodzeniem Accelero L2 Pro

Płyta Biostar TP35D3-A7 Deluxe

Zasilacz Amacrox Warrior 500w

Dysk 500GB Samsung F3, 160GB Segate Barracuda i Jakiś samsung 250GB z Netbooka Dołączona grafika

Obudowa Atrix 6801 i oczywiście napęd Dołączona grafika

 

Chciałbym właściwie dogłębnie go przebudować gdyż miałem wcześniej Q6600 i jakoś już nie widzę sensu bawienia się dalej w starą podstawkę jaką jest Socket 775.

Głównie myślałem nad nowym prockiem, płytą, pamięcią ram (o ile będzie taka potrzeba) i zasilaczem o ile również będzie trzeba.

Budy zmieniać nie chcę gdyż kupiłem ją nową okazyjnie i dobrze się spisuje, dyski twarde są więc troszkę kasy się zaoszczędzi Dołączona grafika

Ogólnie myślałem nad czymś takim:

i5 2500K lub 3550 lub nawet 3570 ale czy jest sens? Który najlepszy?

ASROCK Z77 PRO3 lub coś w podobnej cenie (doradźcie)

GTX660 lub coś innego w podobnej cenie

Zasilacz Ocz Fatal1ty modularny 550 lub coś innego (najlepiej modularny)

Chłodzenie na procka pokroju SPC Ferra lub lepsze

Wracając do tematu aktualnych pamięci ram, warto je zostawić czy lepiej sprzedać i kupić inne, lepsze ?

I jak myślicie ile mógłbym dostać za stare podzespoły nie licząc tych które nadadzą się do nowego kompa?

Przepraszam za dość chaotyczne rozrysowanie sytuacji i proszę o pomoc gdyż nie chcę wydawać kasy w błoto.

PS. Zapewne padnie pytanie w jakich rozdzielczościach chce grać, aktualnie posiadam monitor Samsung SyncMaster 2243NW i rozdzielczość 1680x1050 ale zamierzam w przyszłości zmienić go na coś z HDMI i rozdzielczością HD. Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że umiesz podkręcać, więc polecam 2500K. Do 2500K dobrą płytą i niedrogą jest Asrock P67 Pro3. Z77 jest nowszy, ale nie jest lepszy od P67.

 

Zamiast GTX 660 lepszym wyborem obecnie jest HD 7870.

 

Zasilacz OCZ owszem, ale nie Fatality tylko ZS albo ZT.

 

Chłodzenie do cepa - Thermalright Macho rev.2

 

Przy RAM zostań, nie ma sensu zmieniać.

 

W sumie:

http://www.pcprojekt...BQfGRN4fwDzrVF0

Edytowane przez Alucard69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź Dołączona grafika Jak myślisz, można do aktualnych pamięci dołożyć np 2x4GB np Kingstona ? Nie będą się "gryzyły"?

Edit: a nie poleciłbyś mi jakiejś innej płyty najlepiej Gigabyte lub innego producenta z obsługą Cross Fire zamiast tego Asrocka?

Edytowane przez skoku8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko, że będą się gryzły zawsze istnieje. Jeśli kupujesz przez internet możesz zawsze do 10 dni zwrócić bez podania przyczyny. Jesli jednak zamierzasz mieć 8GB pamięci to te 4Gb sprzedaj. 12GB nie przyda Ci się w żaden sposób.

 

Co do płyty głównej to w cenie podobnej do Z77 Pro3 dobrym wyborem jest http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__1/id_produktu__5009/__P_yty_G_wne_MSI_Z77A_G43_DDR3_Lga1155_/

 

Jeśli masz ekstra fundusze to lepiej jednak kupić Asrock Z77 Extreme4, ale ona kosztuje już powyżej 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z77 jest nowszy, ale nie jest lepszy od P67.

 

Gorszy jest chyba tylko w tym, że trudniej jest kupić dobrą płytę z mocną sekcją zasilania (w stylu AsRocka P67 PRO3) w niskiej cenie. Poza tą małą niedogodnością Z77 praktycznie w każdej dziedzinie jest lepsze od Z77 - obsługa zintegrowanej grafiki z procesora, natywne wsparcie dla SATA 3 i USB 3.0 czy inne wodotryski, np. w postaci wyjścia USB 3.0 na przedni panel obudowy, które to posiada chyba każda płyta na Z77. Ceny tańszych płyt na Z77 są podobne do tych na P67, więc zwykle nie ma nad czym się zastanawiać.

 

@skoku8

Płyta MSI będzie dobra, można powiedzieć, że jest nawet lepsza od AsRocka Z77 Pro3 - ma 2 radiatory na sekcji zasilania, w dodatku przykręcone gwintami, większy radiator na chipsecie, dłuższą, 3-letnią gwarancję, a także większą ilość wyjść na tylnym panelu. Co do sklepu - agito posiada w większości dobre opinie, sam również swego czasu kupowałem tam sprzęt, i nie mam nic do zarzucenia. Jeśli jest tam taniej, to warto rozważyć kupno podzespołów w tym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto bawić się w kości z radiatorami takimi jak np Kingston HyperX ? Dwóch moich znajomych ma te pamięci i chwalą je sobie a i cena widzę jest w miarę spoko. A i jeszcze mam pytanie co do chłodzenia. Czy Fera pro jest Dużo lepsza od Spartana? Pytam bo miałem Spartana na Q6600 i wg mnie to chłodzenie jest dość słabe, a chciałbym coś lepszego na i5 i nie wiem czy kupic Fere czy dołożyć do czegoś lepszego. Zaznaczam że wszystkie części chcę kupić z Agito i patrzę tylko na dostępne tam chłodzenia i nie ukrywam że wolę np kupić lepszą pamięć lub płytę główną niż chłodzenie ale ono też jest ważne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i lipa muszę zrezygnować totalnie z pamięci i zostać póki co na moich elixirach 2x2GB bo aktualnie mam nagrywarkę na ATA a z tego co widzę nowe płyty nie mają wejść pod stare taśmy więc 80zł na nagrywarkę pęknie. Ogólnie sklepałem coś takiego:

 

 

MSI Z77A-G43 349,00 zł

 

Intel Core i5 2500K 3.3 GHz BOX 813,00 zł

 

SilentiumPC Fera Pro HE1224 111,00 zł

 

Sapphire Radeon HD 7870 2GB DDR5 PCI-E BOX 909,00 zł

 

OCZ Modxstream Pro 500W Modular 235,00zł

 

Lite-On iHAS124-19 czarny OEM 86,00 zł

 

Pamięć najwyżej dokupię jeszcze jakieś 8GB ale po wypłacie :D Styknie taki zestaw ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma trochę wad, a na pewno nie jest opłacalny w cenie ponad 230 zł. W podobnej cenie masz inny zasilacz tego producenta, model Silencer Mk III 500W:

http://www.agito.pl/zasilacz-ocz-silencer-mk-iii-500w-221-642002.html

Jeśli zależy Ci na modularnym okablowaniu, warto się nim zainteresować, jest to nowsza konstrukcja od modelu ModXStream Pro, ma dłuższe kable i wyższą sprawność, a także delikatnie mocniejszą linię 12 V. Trochę drożej od zasilacza OCZ masz jeszcze Thermaltake Smart M550W, który jest od niego mocniejszy o blisko 50W:

http://www.agito.pl/zasilacz-thermaltake-smart-550w-80-bronze-modular-221-534714.html

Jeżeli nie potrzebujesz modularnego okablowania, do wyboru masz zasilacze: Thermaltake Smart 630W (540W na linii 12 V), XFX Core 550W (528W @ 12 V) oraz OCZ ZS 650W (552W @ 12 V):

http://www.agito.pl/zasilacz-thermaltake-smart-630w-80-221-534716.html

http://www.agito.pl/zasilacz-xfx-core-550w-80-sli-psu-221-452787.html

http://www.agito.pl/zasilacz-ocz-zs-650w-sli-135mm-221-479794.html

Najtańszy jest Thermaltake, niestety, posiada tylko podstawowy certyfikat 80+ i brak oplotów na większości kabli. Pozostałe dwa zasilacze są trochę droższe, ale mają jednocześnie trochę wyższą sprawność (certyfikat 80+ Bronze) i wszystkie kable w oplotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga propozycja czyli Thermaltake Smart M550W wydaje się być najbardziej odpowiednią dla mnie. Ogólnie to sprzedałem właśnie moją aktualną grafikę i powoli sprzedaję stary zestaw więc lepiej dołożyć trochę do tego zasilacza i mieć coś lepszego ;) Pamięć też zapewne jakąś zakupię i może jakieś tanie SSD o ile mi kasy styknie :) Dzięki za dobre przedstawienie tych zasilaczy ;) Ta płyta MSI którą podałem wyżej jest warta uwagi czy lepiej dołożyć i kupić coś lepszego jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...