Skocz do zawartości
Eladril

Da się lepiej do 2000zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od rana sprawdzam różne opcje i to najlepsze do czego doszedłem, to już chyba jest perfekcja w tym przedziale cenowym i lepiej się nie da xD To dużo więcej niż początkowo planowałem ale myśle że coś się wymyśli żeby resztę tych funduszy skołować. Byle było warto.

 

Za 2100(-100*)zł:

[to ten]

 

- i3-2350M 2.3Ghz

- 6GB 1333Mhz

- 610M

+

OCZ Vertex 4 SATA III 128GB

 

* - co odzyskam za HDD.

 

Laptop zrecenzowany na pclabie (wolno mi wspomnieć mam nadzieję) bardzo korzystnie i dużo o nim jest ogólnie opinii, więc oprócz tych parametrów jest solidny i ogólnie ma co trzeba i gdzie trzeba. SSD'ka chyba nie trzeba tłumaczyć Dołączona grafika Chciałem wybrać lapa z porządnym procem, choć wiem że w tej cenie 2k zł można mieć i5, ale wtedy bym się pożegnał z SSD czego bardzo nie chce. Jedna osoba skomentowała że te 610M mu ciągnie w natywnej rozdzielczości Diablo III na high, wydaje się wątpliwe chociaż z momentami poniżej 30FPS może? Można by ją też podkręcić chociaż to ponoć ogólnie nie polecane.

 

Chce wasze opinie Dołączona grafika Thanks.

 

PS

Kontynuacja tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze pomyśl nad innym dyskiem. Vertex oczywiście jest b.dobry, ale możesz równie dobrze kupić Intela albo Kingstona. Pojemność ta sama, różnic w użytkowaniu bankowo nie odczujesz, a nawet 100 będziesz do przodu.

 

Po drugiej po co ładujesz się w GT610? Za taką kasę spokojnie wyrwiesz coś z GT630 na pokładzie co będzie znacznie wydajniejszym rozwiązaniem. Karta plasuje się gdzieś pomiędzy GT540, a GT555 więc za taką kasę BARDZO przyzwoicie. Jeśli chodzi o procka to bierz i3, to samo tyczy sie ramu. 4GB będzie wystarczające. Niby to wszystko nie kosztuje majątku, ale budżet i tak masz napięty.

 

Moja propozycja to Lenovo Z580 albo Acer V3

http://allegro.pl/ac...2699861168.html

http://allegro.pl/le...2717627930.html

Praktycznie identyczne wyposażenie. Osobiście brałbym chyba Acera. Tańszy, ładniejszy, delikatnie szybszy procesor. Poza tym Lenovo w poprzednich modelach wkładał słabe warianty kart graficznych. Niby był GT555, a karta bardziej pasowała na GT540.

 

Pozdrawiam

 

edit.

Jeden problem, który dopiero zauważyłem: oba są bez systemu :/

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No za 2100,- już jest MSI CX61 którego teraz przyuważyłem, który w ogóle już rozwala na łopaty, i3-3110 i 640M, czapki z głów. Tylko mi tak bardzo na tym ssd zależało ;p a w takim wypadku nie ma mowy. Może coś wypośrodkuje z jednak tańszym SSD ale wciąż szybkim i reszte przeznacze na jakiś model właśnie z porządniejszym cpu/gpu. Ale nie wiem, ciężko zdecydować >.< :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2100 to nie 1850 (http://www.hitech.com.pl/notebook-acer-v3-571g-i3-2350m-2gb-15,6-500-gt630-nx.rzjep.002-o_36098637.html). Z taką ceną bankowo wyrobisz się z dyskiem (po sprzedaży HDD) w 2k. Tutaj również brak systemu.

 

Podstawowa kwestia jest taka: SSD możesz sam dorzucić, GPU i CPU nie ma opcji żebyś zmienił. Co kupisz to będzie na wieki wieków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...